Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś?

 

Właśnie zamówiłem wysyłkę fizycznej karty (MasterCard), w tej chwili jest promocyjna wysyłka - cena obniżona do 9zł.

 

To w skrócie taki bankowy Uber.

 

Tu więcej > https://www.fly4free.pl/rewolucja-w-w-twoim-portfelu-testujemy-revolut-musisz-go-miec/comment-page-2/#comments

 

Ich strona > https://revolut.com

 

Kursy walut zmieniają się w czasie rzeczywistym fajnie to widać w aplikacji.

 

Pobrałem aplikację ze sklepu, jako login podaj się numer telefonu za chwile przychodzi kod, który trzeba przepisać i już.

 

Następnie zamawiamy fizyczną lub wirtualną kartę. Lepsza fizyczna - wysyłka 9zł, karta bez opłat. Kilka sekund po zamówieniu karty jej wizerunek pojawia się w aplikacji i możemy płacić !!!

 

Dołączona grafika

 

Karta jest przedpłacona czyli zasilamy ja bez opłat np ze swojej karty bankowej.

 

Jest bezpieczna, można odznaczyć płatności zbliżeniowe, wyłączyć kartę i włączyć jak będzie potrzebna i wiele innych.

 

Dołączona grafika

 

Aha weryfikacja, że my to my odbywa się tak ze robimy smartfonem zdjęcie prawa jazdy, a następnie zdjęcie swojej twarzy. Za kilka minut przychodzi SMS, że jesteśmy poprawnie zweryfikowani.

 

Nareszcie bez stresu i dodatkowych prowizji mogę robić zakupy wszędzie (robię tego trochę w internecie, nie koniecznie w Euro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i rozumiem, że w bankomatach za granicą możemy  wypłacać bez dodatkowych przewalutowań ?

 

Według ich kalkulatora na stronie to na dzisiaj kurs wypłaty Kuny Chorwackiej o 0,573 a w tym roku ciężko było zejść poniżej 0,595. Teoretycznie na dziś do zaoszczędzenia ok 3,5% a to w skali wyjazdu jest kilka stówek..

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem, że w bankomatach za granicą możemy wypłacać bez dodatkowych przewalutowań ?

Bez ale limit jest mały 200E w wersji bezpłatnej ? Ja głownie będę korzystał przy transakcjach bezgotówkowych. Płatności w knajpach, bramki na autostradzie, i rożne serwisy online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankomaty działają bez problemu natomiast w niektórych punktach a w szczególności na stacjach benzynowych karta nie działa (testowalem w Grecji). Warto miec ze soba alternatywne rozwiązanie

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać link do tabelki opłat i prowizji? Jeśli rzeczywiście nie ma tam żadnych ukrytych lub postponowanych opłat, to by była fajna opcja.
Natomiast widzę, że usługa/podmiot nie jest objęty funduszem gwarancyjnym, więc jest duże ryzyko, że kasa może w każdej chwili zniknąć jak w amber goldzie i podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z niej od zeszłego roku, lezy w szufladzie. Szczerze mowiac przy kwotach jakie wydaje sie za granica w czasie wakacji wg mnie nie warte zachodu biorąc pod uwage ze nie ma pewności czy zapłacisz czy nie wiec suma sumarum moze wyjac drozej jesli trzeba sie bedzie ratowac np karta kredytowa

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać link do tabelki opłat i prowizji? Jeśli rzeczywiście nie ma tam żadnych ukrytych lub postponowanych opłat, to by była fajna opcja.

Natomiast widzę, że usługa/podmiot nie jest objęty funduszem gwarancyjnym, więc jest duże ryzyko, że kasa może w każdej chwili zniknąć jak w amber goldzie i podobnych.

 

post-373-0-09061500-1503661055_thumb.png

 

NIc nie wypruje to karta przedpłacona. Zawsze staram się mieć w portfelu dwa systemy płatnicze, raz miałem w czasie tych wakacji problem z visą wtedy przejechałem kredytowym mastercardem.

Nie korzystam z niej od zeszłego roku, lezy w szufladzie. Szczerze mowiac przy kwotach jakie wydaje sie za granica w czasie wakacji wg mnie nie warte zachodu biorąc pod uwage ze nie ma pewności czy zapłacisz czy nie wiec suma sumarum moze wyjac drozej jesli trzeba sie bedzie ratowac np karta kredytowa

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Może warto jak to nic nie kosztuje, a kursy są świetne? Ciekawe dlaczego te Twoje operacje nie zostały zrealizowane, terminal podał jakiś powód? Może zbyt wiele opcji bezpieczeństwa wyklinałeś ? Widziałem, że operacje paskiem magnetycznym można wyłączyć, chip zbliżeniowy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozumiem, że w bankomatach za granicą możemy  wypłacać bez dodatkowych przewalutowań ?

 

Według ich kalkulatora na stronie to na dzisiaj kurs wypłaty Kuny Chorwackiej o 0,573 a w tym roku ciężko było zejść poniżej 0,595. Teoretycznie na dziś do zaoszczędzenia ok 3,5% a to w skali wyjazdu jest kilka stówek..

No co ty, mi było ciężko wejść powyżej 0,5700.

Do 0,5800 ani razu się nie zbliżyło nawet - zarówno w bankomatach jak i przy płatnościach kartą. 

Mam Pekao S.A. karta Mastercard i zarówno w kunach jak i eu bardzo dobre kursy, żadnych dodatkowych opłat, prowizji itd także super. Zero problemów z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs wypłaty Kuny Chorwackiej o 0,573 a w tym roku ciężko było zejść poniżej 0,595. Teoretycznie na dziś do zaoszczędzenia ok 3,5% a to w skali wyjazdu jest kilka stówek..

0,57 miałem cały czas przy braniu z bankomatu i przy płacenia kartą, cały czas, więc kolejna karta i jeszcze do tego prepaid nie ma sensu. Szczególne że wszystkie kursy są bardzo dobre.

 

Wysłane z telefonu.

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam Pekao S.A. karta Mastercard i

...

żadnych dodatkowych opłat, prowizji itd także super. Zero problemów z płatnościami.

Palnij mnie w łeb co źle robię/zrobiłem może kolejny raz coś się nauczę.

No zerknij sama...

 

I nie chodzi o różnice w grosikach tylko o efekt  "dzień po..."

Daj mi asa a w poniedziałek pójdę na wojnę.

post-2083-0-75416400-1503689882_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Palnij mnie w łeb co źle robię/zrobiłem może kolejny raz coś się nauczę.

No zerknij sama...

attachicon.gifscan.JPG

I nie chodzi o różnice w grosikach tylko o efekt  "dzień po..."

Daj mi asa a w poniedziałek pójdę na wojnę.

 

Wojtek te 117 z grosikami to prowizja za wypłatę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.