Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2024 o 14:19, lbuster napisał(a):

Dojrzewam do tego REVO, ale mam pewien dylemat:

Fajnie by było, gdyby przy niskim kursie np. EURO przelać 1000 czy 2000 E (w dwóch ratach, limit miesięczny) by mieć po dobrej cenie na wakacje. Problem w tym, że wszyscy znajomi raczej unikają trzymania tam "większych" kwot, więc czy według Was jest to rozsądne czy lepiej korzystać z REVO "just in time", czyli przed samym wyjazdem doładować trochę kasy i korzystać z niskiego spread'u?

Ja na EVO trzymam oszczędności i dostaję pensję i to już od dłuższego czasu. Mają normalnie licencję bankową z ochroną depozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

33 minuty temu, tamtam napisał(a):

Najtaniej kupuje walutę w Aion banku. Taniej niż revo, nie ma dodatkowych opłat w weekendy. 

Aion Bank się już praktycznie zwinął z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gtoni napisał(a):

To fatalnie dla Revoluta !  Revolut ma konta w zl wlasnie w Alion. Jerzeli Alion padnie to mozecie stracic pieniadze - macie jak w ruskim banku !

Nie padł a się wycofał z Polski, usługi świadczy nadal, ale nowego konta już nie założysz. Czyli ograniczona działalność w PL raczej do minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jedno wychodzi, wplaty na swoje konto zlotowkowe beda traktowane jako przelewy zagraniczne z wszystkimi konsekwencjami. Revolut dlugo szukal w polsce banku

ktory by otworzyl dla nich konta w zl , nikt nie chcial, dopiero alion. Zobaczymy juz nie jestem na biezaco bo mam 0 na kontach a Revolut nie chce zamknac twierdzac ze ma na to 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut to przede wszystkim fintech, czyli produkt stworzony z myślą ułatwienia użytkownikom życia. Niestety managerom banków nie mieści się w głowie że świat mógł pójść do przodu i technologia mogła uprościć pewne rzeczy, a już nie daj boże urwać im coś z zysków. Zamiast pójść w to i wykorzystać szansę na alians woleli zatrzasnąć drzwi przed nosem ludziom z pomysłem. Ale cóż taka kolej rzeczy. Historia Kodaka, Nokii, Napstera i paru innych pokazała że opieranie się postępowi źle się kończy. 
Tak jak pisałem, polecam kredytówkę Revolut jak ktoś boi się trzymać tam swoich pieniędzy. Zalety Revoluta i karty kredytowej, a zawsze to lepiej mieć dług niż bać się że coś się stanie z odłożoną kasą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie padł a się wycofał z Polski, usługi świadczy nadal, ale nowego konta już nie założysz. Czyli ograniczona działalność w PL raczej do minimum. 

Konto założyłem ponownie 3 miesiące temu.
https://aion.eu/pl-pl/
Ponownie, bo już kiedyś miałem, ale zamknąłem, potem chciałem ponownie założyć i się nie dało. Niedawno to odblokowali.
Dla nowych użytkowników nie słyszałem aby nie można było zakładać konta przez cały czas jak bank istnieje.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Konto założyłem ponownie 3 miesiące temu.
https://aion.eu/pl-pl/
Ponownie, bo już kiedyś miałem, ale zamknąłem, potem chciałem ponownie założyć i się nie dało. Niedawno to odblokowali.
Dla nowych użytkowników nie słyszałem aby nie można było zakładać konta przez cały czas jak bank istnieje.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

No to może odblokowali. Osobiście nie sprawdzałem, tylko czytałem że się wycofują z PL i już konta założyć się nie da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 07:48, maarec napisał(a):

Tylko po co? Tam też pewnie będą opłaty? Jakby człowiek zarabiał w euro to miałoby to sens.

Z wielu powodów. Np. jakby władek najechał, najprawdopodobniej nastąpiła by natychmiastowa blokada polskich kont. 

Druga sprawa to no to co się wydarzyło w Kanadzie, wolne i demokratyczne rządy rozdawały blokady wszystkich środków na kontach za polajkowanie postow na FB  o antyrządowo-covidowych protestach. a takie standardy się lubią rozprzestrzeniać po wolnych i demokratycznych krajach.

Generalnie nie za bardzo ufam państwu z kartonu i wolał bym mieć jakiś survivalowy zapas w innym państwie z dykty 😸

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.