Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy lepsza Visa czy Master, jest jakaś różnica?
 
W Azji środkowej to Visa.
Poza tymi krajami to wszystko jedno.

Wysłane z V30



Jasne ! Przelewy do banków są bezpłatne.
Tylko przelewy w Euro sa bezplatne. Sprawdź dokladnie warunki Revoluta.
W innej walucie bank pośredniczący może pobrać słoną opłatę za przelew i czesto to robi.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 godziny temu, Zulos napisał:

Może jakaś wyjątkowa sprawa - mi karta multi-kulti Aliora póki co wszędzie działała (tfu-tfu...), w tym także na automatycznych stacjach w Austrii.

Miałem tak: zatankowałem kartą Aliora, za 2 tygodnie wracam, nie mogę. Użyłem kredytówki rozliczanej po kursie organizacji wydającej kartę, jakieś 2 grosze różnicy na Euro, przeżyję :)

Po przyjeździe do PL dzwonie na infolinię, zgłaszam problem.

Dostaje powiadomienie że problem usunięty.

Za miesiąc chce tankować na tej samej stacji w Austrii. Nie działa. Dzownie spod stacji na infolinię lekko wkurzony.

Oczywiście przyjeli zgłoszenie i zajmą się sprawą.

Za dwa tygodnie wracam do PL, tankuję i płacę na tej samej stacji, karta działa.

Za kilka miesięcy znów chce zatankować na tej stacji. Karta znów nie działa. Olałem tą kartę, nie mam czasu aż zacznie im to działać, zapłaciłem N26. Mam kilka innych których używam.

Konto w kantorze Aliora mam tylko dlatego aby wypłacać za darmo € które kupuje Revolutem. Kupuje przez R, przelewam do kantoru Aliora i wypłacam za darmo €.

Edytowane przez tamtam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, witus napisał:

 


Nie przesadzaj my jesteśmy rozpuszczenie bo wszystko wdrażaliśmy jako ostatni więc mamy najnowocześniej w PL. No i jesteśmy bardzo otwarci na nowości, a Francuzi kiedyś „swój” internet próbowali stawiać :), Niemcy podobno nadal gotóweczką się posługują.

 

Niemcy wg badań nadal posługują się w ogromnej większości gotówką.

Tak samo z obsługą kont wolą w oddziałach, niż przez internet. Są w tych sprawach bardzo konserwatywni i powoli się to zmienia, więc nie mają ciśnienia aby wprowadzać bardzo nowoczesne płatności. Polska pod tym względem jest naprawdę do przodu.

Mają wprawdzie dwa rosnące challenge banki, ale w porównaniu do Wielkiej Brytanii która jest pod tym względem w Europie liderem to im jeszcze dużo brakuje.

Chyba 3 albo 4 lata temu miałem taką sytuację na stacji benzynowej gdzieś pod Hannowerem: chce zapłacić za paliwo, nie działa żadna karta, nic, nawet kredytówki. Wszystkie Visa lub Mastercard. Tylko działają karty Maestro, lub karty wydane przez Niemieckie banki. Dymałem z buta do geldmachine przez jakieś łąki do centrum handlowego aby wypłacić brakującą gotówkę. Kartę Maestro jest w Polsce bardzo ciężko dostać.....

Jest taki MacDonald na jednej z niemieckich autostrad, gdzie zapłacisz tylko Maestro lub gotówka, nawet sami Niemcy się z tego na necie nabijali, bo MacDonald i to na autostradzie... jeszcze gdzieś na uboczu to sami rozumieją, ale aby nie można było zapłacić Visą, albo MC na autostradzie? :) uśmiałem się jak to czytałem.

 

 

22 godziny temu, witus napisał:

 

Napewno masz wszystkie te operacje dozwolone w zakładce bezpieczeństwo ? Może masz włączone sprawdzanie czy jesteś w tej samej lokalizacji co karta, a było jakieś przekłamanie gps? Wyłącz to i sprawdź. Za dużo tych nieudanych operacji musi być coś źle skonfigurowane.

 

Ew. poproś o wymianę tej karty, początkowa seria miała jakieś problemy.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Wszystko jest dobrze skonfigurowane. Zajmuje się tym od jakiegoś czasu do tego stopnia że zostałem zaproszony przez jeden w Brytyjskich fintechów wyceniany na setki milionów $ (nie jest to Revolut, aby była jasność) do grona ekspertów i w miarę wolnego czasu coś tam dla nich robię. Myślę że mogę powiedzieć że się na nowoczesnych formach płatności, rozwiązaniach bankowości internetowej itd znam. W radiu o zasięgu wojewódzkim też miałem wywiad jak mieć tańsze wakacje za granicą.

Domyślam się co mają/mieli źle zrobione w kantorze Aliora, ale to nie moja sprawa aby ich pouczać i robić za nich robotę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaiman napisał:

Pytanie czy lepsza Visa czy Master, jest jakaś różnica?

 

Załączam plik z informacją które bankomaty dają darmowe wypłaty z Revoluta. Tutaj czasem znaczenie ma czy Visa czy MC, jeśli chcesz wypłacić za darmo z bankomatu. Co innego Azja, czy Ameryka południowa (np: Chiny, Brazylia

Revolut_FreeATM.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tamtam napisał:

Za kilka miesięcy znów chce zatankować na tej stacji. Karta znów nie działa. Olałem tą kartę, nie mam czasu aż zacznie im to działać, zapłaciłem N26. 

A może musisz olać tą stację??

Ja też mam "swoją" stację w drodze na ITA i zawsze tam tankuję, więc wiem co to znaczy siła przyzwyczajenia;-)

A stacja jest idealnie jak dla mnie położona, bo dojeżdżając do niej pojawia się już pierwsze zmęczenie (750 km od domu), a tankowanie pozwala mi przedłużyć jeszcze jazdę o 100 km i pozwala dojechać do ITA na nocleg pod stokiem narciarskim w Tarvisio:-) A w razie czego jest tam miejsce na nocleg przy spokojnej drodze w ciszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem mam wrażenie że komplikujecie sobie życie :rolleyes:

ja nie przykładam aż takiej wagi do planowania, pilnowania kursów, kupowania waluty na rok przed wyjazdem bo akurat jest dołek czy szukania stacji benzynowych.

Owszem zjeżdżam z autostrady na tankowanie ale czy zatankuje na tej stacji czy na innej to ma to średnie znaczenie i tak będzie dużo taniej niż na autostradzie  a czasem trafi się coś ciekawego czego się nie planowało np  jedną z najlepszych kaw w swoim życiu piłem właśnie na takiej stacji , jeden z lepszych kebabów też jadłem przy okazji zjechania na tankowanie choć zapewniam że wielu by nie weszło do tego baru ale stwierdziłem że skoro mam kibel pod ręką to zaryzykuje  :-]

Może nie jestem super podróżnikiem ale od kiedy mam Revo byłem z nim w ośmiu krajach , płaciłem na kilku strefach bezcłowych i w samolotach i  oprócz pojedynczych incydentów na bezobsługowych stacjach gdzie nie działała żadna inna karta nie miałem z Revo żadnych problemów. Awaryjnie mam kartę kredytową i debetową do konta ale od kiedy mam Revo nie mam potrzeby korzystać .

Z jednym wyjątkiem . Z karty kredytowej korzystam tylko wtedy jak muszę udostępnić środki na kaucję która jest w formie blokady  na karcie, po co mam sobie blokować własną gotówkę 

jak po zwolnieniu środków nie dochodzi do transakcji więc nie będę w plecy na kursie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Z jednym wyjątkiem . Z karty kredytowej korzystam tylko wtedy jak muszę udostępnić środki na kaucję która jest w formie blokady  na karcie, po co mam sobie blokować własną gotówkę 

I może to jest odpowiedź, dlaczego na niektórych automatycznych stacjach działa tylko "zwykła" karta, skoro działają na zasadzie blokady środków (czyli swojego rodzaju kaucji) na pewien czas, do rozliczenia transakcji.

A rozumiem, że kaucja zapewne np. za czarter łajby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

A rozumiem, że kaucja zapewne np. za czarter łajby??

rozgryzłeś mnie ?

choć teraz to i nawet kaucji nie trzeba płacić bo za  ok 1/10 ceny kaucji możesz wykupić ubezpieczenie (bezzwrotne) na wysokość kaucji które w razie potrzeby pokryło by koszty kaucji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

rozgryzłeś mnie ?

choć teraz to i nawet kaucji nie trzeba płacić bo za  ok 1/10 ceny kaucji możesz wykupić ubezpieczenie (bezzwrotne) na wysokość kaucji które w razie potrzeby pokryło by koszty kaucji ;)

i zapewne w najbliższym czasie z tego skorzystam, bo na blokadę na kaucję 3000 EUR to mi już brakuje limitu...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem mam wrażenie że komplikujecie sobie życie :rolleyes:
ja nie przykładam aż takiej wagi do planowania, pilnowania kursów, kupowania waluty na rok przed wyjazdem bo akurat jest dołek czy szukania stacji benzynowych.
Owszem zjeżdżam z autostrady na tankowanie ale czy zatankuje na tej stacji czy na innej to ma to średnie znaczenie i tak będzie dużo taniej niż na autostradzie  a czasem trafi się coś ciekawego czego się nie planowało np  jedną z najlepszych kaw w swoim życiu piłem właśnie na takiej stacji , jeden z lepszych kebabów też jadłem przy okazji zjechania na tankowanie choć zapewniam że wielu by nie weszło do tego baru ale stwierdziłem że skoro mam kibel pod ręką to zaryzykuje  :-]
Może nie jestem super podróżnikiem ale od kiedy mam Revo byłem z nim w ośmiu krajach , płaciłem na kilku strefach bezcłowych i w samolotach i  oprócz pojedynczych incydentów na bezobsługowych stacjach gdzie nie działała żadna inna karta nie miałem z Revo żadnych problemów. Awaryjnie mam kartę kredytową i debetową do konta ale od kiedy mam Revo nie mam potrzeby korzystać .
Z jednym wyjątkiem . Z karty kredytowej korzystam tylko wtedy jak muszę udostępnić środki na kaucję która jest w formie blokady  na karcie, po co mam sobie blokować własną gotówkę 
jak po zwolnieniu środków nie dochodzi do transakcji więc nie będę w plecy na kursie :-]


Właściwie nikt tu niczego nie komplikuje bo każdy wypracował jakiś swój kartowy workflow. Trudno to opisać w prosty sposób, czyta się to skomplikwanie ale zwykle te trudności nie trwają dłużej niż minuta, kilka kliknięć kciukiem.

Zastanawiam się czy nie uruchomić wątku o usłudze Curve :) tam jest jeszcze więcej zabawy. Można po czasie np wieczorem na spokojnie zamienić kartę, którą pochopnie zapłaciliśmy rano. Kredytowką za granicą wyszło drogo to dzień później zamienię transakcję na Revoluta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.