Skocz do zawartości

Revolut ... jak nie tracić na wymianie walut.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brexit stał się niestety faktem... Czy wiemy coś na temat ewentualnych zmian dla użytkowników Revoluta?
Na razie nic się nie zmienia:
https://www.revolut.com/pl-PL/help/wiecej/w-jaki-sposob-moze-wplynac-na-mnie-brexit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolutem wszedzie nie zapłacisz np: automatyczne stacje paliw, za autostrady, doładowanie lokalnych kart sim do internetu, w samolocie jak chcesz coś kupić do picia/jedzenia itp.
Także czasem jest z tym problem ale generalnie działa.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 18:43, maarec napisał:

Oczywiście. Revolut wymiata. Na teraz kurs 4,275

No nie powiem - kurs jest ok - na mojej karcie walutowej na każde 1.000,- EUR muszę dołożyć 36 zł.

Biorąc pod uwagę, że mój budżet wakacyjny to max. 2.000,- EUR tracę na wakacjach 72,- zł...

Wobec tego na razie jeszcze nie mam motywacji na Revoluta. Jak różnica dojdzie do 1% to może wreszcie się zdecyduję...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta kredytowa to Visa więc te 4,45, to był kurs po jakim rozlicza właśnie Visa. Płacąc przelewem np. za zakupy w Chnach kurs w Credit Agricole jest jak najbardziej OK, natomiast przy płatnościach czy wypłatach z bankomatów naliczają prowizję, a i sam kurs nie jest korzystny. 

Jak już pisałem na wakacjach preferuję jednak gotówkę. Czekam na niski kurs i wtedy kupuję. Jeszcze 2 tygodnie temu kupiłem 1000 euro w kantorze po 4,23.

Nie wiem jak ten revolut dokładnie działa, ale jeśli to nie jest to stricte karta kredytowa, to rezerwacja za jej pomocą odpada.  

Mam do was kolejne pytanie. Jaki gwint jest stosowany, lub jaka konkretnie złączka jest potrzebna do podłączenia się pod kempingowy kran na parceli? Jeżeli dostanę patelnię, to podłączę sobie zraszacz - mgiełkę. 

 

Edytowane przez SingSing74 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolutem wszedzie nie zapłacisz np: automatyczne stacje paliw, za autostrady, doładowanie lokalnych kart sim do internetu, w samolocie jak chcesz coś kupić do picia/jedzenia itp.
Także czasem jest z tym problem ale generalnie działa.

Wysłane z V30


Z tym się nie zgodzę. Płaciłem Revo wszędzie tam gdzie każda inna kartą.
W samolocie, na bramkach autostrady w IT i Cro również. Jeden jedyny problem był na kilku automatycznych stacjach paliw w IT , i nie był to problem revoluta tylko na tych stacjach nie działa żadna ani polska ani holenderska karta z kartą kredytową City Banku włącznie. Włosi że swoimi lokalnymi kartami płacili normalnie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez nie miałem problemu z płaceniem np. na samoobsługowych stacjach w IT. Problem z tamtejszymi kartami polega na tym, że większość stacji blokuję ok 100 e, a dopiero po zatankowaniu zwalnia pozostała część kasy. Revolutem płaciłem tak tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach jeszcze nigdy Revolut mi nie zadziałał :) Ale ogólnie tam jest problem z kartami. Chińczycy prawie juz w ogóle przestarzałych kart nie używają, wszędzie płatności telefonem przez WeChat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

Mnie bramka automatyczna w Cro nie pobrała kasy - te automaty bez pinu. 

Mnie też nie pobrała kasy, a wszystko przez moją blokadę transakcji przez pasem magnetyczny. Miałem to zaznaczone w ustawieniach.

A w pozostałych przypadkach miałem podobnie jak inni - we Francji problem z płantością na niektórych stacjach automatycznych, ale tam nie przechodziła żadna karta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bramka automatyczna w Cro nie pobrała kasy - te automaty bez pinu. 
Wesoło nie było, bo nie dało się już zmienić na gotówkę. Zadziałała 3 karta, przedostatnia w talii. 


Jest takie jedno miejsce w Cro, na innych działa.
Mnie też nie pobrała kasy, a wszystko przez moją blokadę transakcji przez pasem magnetyczny. Miałem to zaznaczone w ustawieniach.
A w pozostałych przypadkach miałem podobnie jak inni - we Francji problem z płantością na niektórych stacjach automatycznych, ale tam nie przechodziła żadna karta. 


To chyba bardziej problem samego terminala niż revoluta. W jednym dopiero włożenie fizycznie karty do czytnika pomógło, zbliżeniowe nie chciały się autoryzować.
No nie powiem - kurs jest ok - na mojej karcie walutowej na każde 1.000,- EUR muszę dołożyć 36 zł.
Biorąc pod uwagę, że mój budżet wakacyjny to max. 2.000,- EUR tracę na wakacjach 72,- zł...
Wobec tego na razie jeszcze nie mam motywacji na Revoluta. Jak różnica dojdzie do 1% to może wreszcie się zdecyduję...:-)


No stary to już jest wystarczający powód :) dzień dłużej potrwają Twoje wakacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam wszystkie posty po kolei (a jest to niezła lektura) i szczerze nie widzę tak strasznej przewagi R nad zwykłą kartą w przypadku korzystania z niej tylko w okresie wakacyjnym. Trzeba się trochę nakombinować lub uważać przy niemal każdym doładowaniu czy wyciąganiu pieniędzy z bankomatu aby nie było dodatkowych opłat.

Przy użytkowaniu karty Visa z ING Banku zauważyłem, że czasami płatność kartą zza granicą (czy to Chorwacja, Węgry, Austria czy Słowacja) jest nieco bardziej opłacalna (nieco to raptem parę groszy) niż wymiana gotówki w Polsce w kantorze.

Niegdyś było tak, że każdą transakcję przeliczali na € a potem na konkretną walutę (oczywiście poza krajami będącymi w strefie Euro), teraz chyba od razu przeliczane jest to na Kuny, Forinty etc. Różnica jest naprawdę niewielka mimo pobierania jakiś opłat za przewalutowanie.

Twierdzę i tak, że nie ma co polegać tylko i wyłącznie na karcie (jaka by ona nie była), bo są przypadki zgubienia czy zablokowania karty, nie działającego terminala, nie mówiąc już o skrajnym przypadku upadku banku (patrz ostatnia akcja z podkarpackim PBS) więc gotówkę rezerwowo i tak trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaiman napisał:

Tak czytam i czytam wszystkie posty po kolei (a jest to niezła lektura) i szczerze nie widzę tak strasznej przewagi R nad zwykłą kartą w przypadku korzystania z niej tylko w okresie wakacyjnym. Trzeba się trochę nakombinować lub uważać przy niemal każdym doładowaniu czy wyciąganiu pieniędzy z bankomatu aby nie było dodatkowych opłat.

Przy użytkowaniu karty Visa z ING Banku zauważyłem, że czasami płatność kartą zza granicą (czy to Chorwacja, Węgry, Austria czy Słowacja) jest nieco bardziej opłacalna (nieco to raptem parę groszy) niż wymiana gotówki w Polsce w kantorze.

Niegdyś było tak, że każdą transakcję przeliczali na € a potem na konkretną walutę (oczywiście poza krajami będącymi w strefie Euro), teraz chyba od razu przeliczane jest to na Kuny, Forinty etc. Różnica jest naprawdę niewielka mimo pobierania jakiś opłat za przewalutowanie.

Twierdzę i tak, że nie ma co polegać tylko i wyłącznie na karcie (jaka by ona nie była), bo są przypadki zgubienia czy zablokowania karty, nie działającego terminala, nie mówiąc już o skrajnym przypadku upadku banku (patrz ostatnia akcja z podkarpackim PBS) więc gotówkę rezerwowo i tak trzeba mieć.

Różnica w kunach to jakieś 0,575 revolut do 0,65 mBank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kaiman napisał:

Tak czytam i czytam wszystkie posty po kolei (a jest to niezła lektura) i szczerze nie widzę tak strasznej przewagi R nad zwykłą kartą w przypadku korzystania z niej tylko w okresie wakacyjnym.

Już tu pisałem o doświadczenie znajomego, który w Chorwacji wybrał  500 kun z mbanku i 500 kun z revoluta z ekstra prowizją, bo już nie miał darmowych wypłat z bankomatu. Efekt był taki, że 500 kun z revoluta wyniosło go 294,45 a z mbanku 314,22 zł. Różnica niemal 20 zł. IMO sporo

Teraz wróćmy się o kilka postów, gdzie kolega @SingSing74 płacił za rezerwację w MDV (chyba) i policzyli go po kursie 4,45, gdzie w Revolut miałby kurs 4,275 - czyli na 1000 euro jest w plecy 175 zł - po kursie Revoluta to aż 41 euro  - to już koszt obiadu, albo nawet doba na kempingu. 

Cytat

Trzeba się trochę nakombinować lub uważać przy niemal każdym doładowaniu czy wyciąganiu pieniędzy z bankomatu aby nie było dodatkowych opłat.

Dlaczego trzeba się nakombinować? Nie zauważyłem aby były jakiekolwiek większe problemy i jakieś kombinacje. Raczej jest bardzo łatwo, szybko. Wystarczy telefon i aplikacja i to wszystko.

Cytat

Przy użytkowaniu karty Visa z ING Banku zauważyłem, że czasami płatność kartą zza granicą (czy to Chorwacja, Węgry, Austria czy Słowacja) jest nieco bardziej opłacalna (nieco to raptem parę groszy) niż wymiana gotówki w Polsce w kantorze.

IMO z gotowką w ogóle nie opłaca się jeździć. Jeśli już to warto brać jakieś grosze, żeby mieć cokolwiek. My wybieramy zawsze gótówkę na miejscu, a wszędzie gdzie się da to płacimy kartami. Tak jest najwygodniej i najbezpieczniej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.