Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

W przyczepie miałem z lejkiem i bardzo sobie chwaliłem ...

W okrągłym często widzę jak ludzie kombinują, wlewając wodę z kanistrów  czy konewek...

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czyś napisał:

Patrzyłem na stronie producenta, rzeczywiście. A w praktyce - jak się napełni, to woda idzie "prysznicem" przez przyłącze, więc "widac" że już full?

Nie wiem bo mam przelew w zbiorniku, ale żeby szła prysznicem to zbiornik musiał by być pełen pod sam korek, raczej do tego nie dojdzie przez to że przyłącze ma odpowietrzenie i to dość spore bo na całym wlewie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misio napisał:

W przyczepie miałem z lejkiem i bardzo sobie chwaliłem ...

W okrągłym często widzę jak ludzie kombinują, wlewając wodę z kanistrów  czy konewek...

Dzięki za opinie. Te dodatkowe lejki, konewki itp. mnie najbardziej odstraszają. 

Nie było z tym problemów, że gdzieś bokiem tego lejka leciało, lub resztka wody zostawała?

A jak z zamknięciem? Czy to ma jakieś szczelne zamknięcie, czy tylko osłona w postaci klapki a teoretycznie zbiornik otwarty, gdzie kurz, robaczki itp. sobie wchodzą?

 

Edit: Ok, już widzę, że jest uszczelka na klapce. Ale sam otwór do zbiornika jest chyba otwarty, i niczym dodatkowym mnie zamykany, więc teoretycznie jest szansa że się woda wychlapuje, jeśli przewód do zbiornika jest krótki i prosty?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 11:41, Piotrekm13 napisał:

Dzięki za opinie. Te dodatkowe lejki, konewki itp. mnie najbardziej odstraszają. 

Nie było z tym problemów, że gdzieś bokiem tego lejka leciało, lub resztka wody zostawała?

A jak z zamknięciem? Czy to ma jakieś szczelne zamknięcie, czy tylko osłona w postaci klapki a teoretycznie zbiornik otwarty, gdzie kurz, robaczki itp. sobie wchodzą?

 

Edit: Ok, już widzę, że jest uszczelka na klapce. Ale sam otwór do zbiornika jest chyba otwarty, i niczym dodatkowym mnie zamykany, więc teoretycznie jest szansa że się woda wychlapuje, jeśli przewód do zbiornika jest krótki i prosty?

Piotr przyjedz na Alexe to zobaczysz przyłącze, zamkniecie itp. Nie pisałem wcześniej że będę bo nie wiedziałem gdzie pojedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Nie wiem czy mi się uda wyrwać teraz w najbliższych dniach. Oprócz tego, że normalnie pracuję, to jeszcze kilka rozjazdów, łącznie z wyjazdem w pierwszego stycznia. 

Jak by co to priv.

PS. Zbiornik już leży w garażu. W wolnej chwili go opiszę i obfotografuję dla potomności. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Trochę ogarnąłem się po świętach, i wrzucam obiecane zdjęcia zbiornika. Ogólnie jestem zadowolony, bo mam zbiornik za pół ceny w porównaniu do innych podobnych. Zapach jakiś tam w środku jest ale bardziej wydaje mi się że pozostałości po procesie technologicznym niż samego plastiku. Powinno "wyjść" po dobrym przepłukaniu.

Najbardziej cieszy mnie że zbiornik ma dno z lekkim spadkiem do środka (ok. 10mm). Nie wiem czy to widać na zdjęciach.  Dzięki temu nawet mając tylko kilka litrów w drodze, i stając nie do końca prosto gdzieś na MOPie  mam pewność że pompka zassie wodę. 

Pasuje idealnie pod kanapę, i jeszcze zostaje sporo miejsca na bojler, jeśli bym się kiedyś zdecydował (czyt. dorobił) ;) 

Chciałem jeszcze podziękować @peja76 , który zaproponował żebym podjechał zobaczyć jego instalację. Niestety święta i sylwester miałem ograniczony czasowo, ale może uda się następnym razem. Na razie przyczepka stoi przykryta, i dopiero wiosną po odkryciu będę działał z instalacją. Do tego czasu na spokojnie pozbieram potrzebne klamoty.20220108_120650.thumb.jpg.7c96bd8ae100c77e3b2347240f54696d.jpg

20220108_120656.thumb.jpg.4b485b0e4b733d37b35be61b90bdbc72.jpg20220108_120650.thumb.jpg.7c96bd8ae100c77e3b2347240f54696d.jpg20220108_121021.thumb.jpg.5af4aa4920f9f41e7b2559fb3038ab92.jpg20220108_120919.thumb.jpg.5146b7550dbb43fb08f22fd8ab1282f8.jpg20220108_120812.thumb.jpg.5f14857009bda092f3d60a5fe44baf82.jpg20220108_120756.thumb.jpg.2e12cca7ba662dfa2fb88ec11cf9a10b.jpg20220108_120749.thumb.jpg.6baf11ef0da3872f3ae19492698c17b8.jpg20220108_120737.thumb.jpg.361fcca70a7b1536239d0ddf87ab5129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiornik nie jest na samej podłodze, są takie listewki i na nich jest osadzony, jadę zaraz na plac to zrobię ci fotki jak to wygląda, a czemu jest na tych kantówkach to nie mam pojęcia może żeby była cyrkulacja powietrza i woda się nie skraplała :niewiem:, musisz popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peja76 napisał:

U mnie zbiornik nie jest na samej podłodze, są takie listewki i na nich jest osadzony, jadę zaraz na plac to zrobię ci fotki jak to wygląda, a czemu jest na tych kantówkach to nie mam pojęcia może żeby była cyrkulacja powietrza i woda się nie skraplała :niewiem:, musisz popytać

Spokojnie. Jak pisałem na razie nic jeszcze nie będę robił przynajmniej przez dwa miesiące. Jak wytrzymam...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

 

20220108_145805.jpg

20220108_150336.jpg

Dzięki. To się nazywa expres.  :yes:
Być może masz wypukłe dno, dla zrobienia spadku. Albo jakieś zagłębienie, dla zassania wody. U mnie same stopki widać że są lekko wyposzczone, więc automatycznie spód zbiornika nie leży cała powierzchnią na podłodze. 

Jeszcze nie wiem może też dodam jakieś podkładki.

A jeśli chodzi o mocowanie: Nie masz śrub na wylot przez podłogę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Dzięki. To się nazywa expres.  :yes:
Być może masz wypukłe dno, dla zrobienia spadku. Albo jakieś zagłębienie, dla zassania wody. U mnie same stopki widać że są lekko wyposzczone, więc automatycznie spód zbiornika nie leży cała powierzchnią na podłodze. 

Jeszcze nie wiem może też dodam jakieś podkładki.

A jeśli chodzi o mocowanie: Nie masz śrub na wylot przez podłogę? 

Co do expersu miałeś farta że jechałem do przyczepy po buty żony, tak to jest jak się ma dwa domy:D, nie mam śrub na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.