Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym zbiorniku. Jak dla mnie CCC. :)

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-na-wode-czysta-i-szara-45-l-11436666590

Duża pojemność mi nie jest potrzebna, a to mi się wydaj, że może robić konkurencję dla Fiammy. 

Z dodatków to Fiamma dodaje tylko zestaw do zamocowania, więc to raczej nie decyduje o cenie...

 

Oraz pytanie: Czy potrzebne są dwa odpowietrzenia, z których jedno dodatkowo robi za przelew. Widzę że tak większość robi. Czy nie wystarczy jedno odpowietrzenie/przelew, zamiast poprowadzone do wlewu to pod przyczepę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik trzeba by przetestować, liczę, że na materiale nikt nie oszczędzał ;)

Ja nie mam odpowietrzenia ani przelewu. Mam zewnętrzne łącze z pływakiem, więc na łączu zawsze jest około pół zbiornika a jak leję konewką ręcznie, to strumień jest na tyle kontrolowany, że odpowietrza się wlewem. 

Ale oczywiście planuję dołożyć odpowietrzenie/przelew w miejscu spustu, może nawet kupie dedykowane rozwiązanie

image.png.9bc6874e081f746c98257bc1f29e693a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, filipert napisał:

Zbiornik trzeba by przetestować, liczę, że na materiale nikt nie oszczędzał ;)

Tu właśnie najbardziej się zastanawiam, żeby nie kupić jakiegoś śmierdzącego plastiku. Najgorsze w tym że oprócz Fiammy i jeszcze paru innych to nie ma zbyt wielkiego wyboru. Przynajmniej ceny mnie trochę drażnią, a ten jest dość okazyjny cenowo. No i pojemnościowo 40l mi bardziej pasuje jak 70l. Tym bardziej że na czas jazdy będzie zostawiane tylko kilka litrów, więc we Fiammie może się okazać że pompka będzie miała problem wybrać, a przynajmniej będzie większe tego prawdopodobieństwo jak krzywo stanę. 

41 minut temu, filipert napisał:

Ja nie mam odpowietrzenia ani przelewu. Mam zewnętrzne łącze z pływakiem, więc na łączu zawsze jest około pół zbiornika a jak leję konewką ręcznie, to strumień jest na tyle kontrolowany, że odpowietrza się wlewem. 

Czyli jeden odpowietrzenio-przelew wyprowadzony pod przyczepę powinien jak najbardziej wystarczyć. Planuję, tez zrobić jakiś kranik jako spust, i fajnie by było jak by to razem z tym przelewem wychodziło jednym przepustem przez podłogę.

43 minuty temu, filipert napisał:

Ale oczywiście planuję dołożyć odpowietrzenie/przelew w miejscu spustu, może nawet kupie dedykowane rozwiązanie

image.png.9bc6874e081f746c98257bc1f29e693a.png

Co to jest i jak to działa? Po zdjęciu jakoś nie widzę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Tu właśnie najbardziej się zastanawiam, żeby nie kupić jakiegoś śmierdzącego plastiku

O to najmniej bym się martwił. Plastik powinien mieć dopuszczenie do spożycia a zapach ocenisz po dostawie i jak będzie syf, to odeślesz.

13 minut temu, Piotrekm13 napisał:
Godzinę temu, filipert napisał:

image.png.9bc6874e081f746c98257bc1f29e693a.png

Co to jest i jak to działa? Po zdjęciu jakoś nie widzę...

Tutaj masz więcej info.

Nie pamiętam czy czasem @peja76 tego nie montował, może ma jakieś foto.

Najprościej mówiąc, to jest spust ze zbiornika przez podłogę i w ten spust wciskasz rurkę, która wystaje ponad lustro wody, stanowiąc odpowietrzenie a jak lustro ją nakryje, to stanowi przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

O to najmniej bym się martwił. Plastik powinien mieć dopuszczenie do spożycia a zapach ocenisz po dostawie i jak będzie syf, to odeślesz.

Tutaj masz więcej info.

Nie pamiętam czy czasem @peja76 tego nie montował, może ma jakieś foto.

Najprościej mówiąc, to jest spust ze zbiornika przez podłogę i w ten spust wciskasz rurkę, która wystaje ponad lustro wody, stanowiąc odpowietrzenie a jak lustro ją nakryje, to stanowi przelew.

@Piotrekm13 ja mam zamontowany taki przelew w przyczepie, jak dla mnie najlepsze rozwiązanie jakie jest, nie dość że robi jako przelew to i jako spust. Znajdę wieczorem fotki to ci wyślę, Pawłowi też kiedyś wysyłałem zdjęcia tego przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, filipert napisał:

Tutaj masz więcej info.

Nie pamiętam czy czasem @peja76 tego nie montował, może ma jakieś foto.

Dzięki!!!

Ale o wilku mowa :)

2 minuty temu, peja76 napisał:

@Piotrekm13 ja mam zamontowany taki przelew w przyczepie, jak dla mnie najlepsze rozwiązanie jakie jest, nie dość że robi jako przelew to i jako spust. Znajdę wieczorem fotki to ci wyślę, Pawłowi też kiedyś wysyłałem zdjęcia tego przelewu.

Fajnie, jak masz coś to podeślij.:yes:

Ale nie śpieszy się. Na razie to plany co poprawić jak zima zacznie "puszczać" i chyba zbiornik na te chwilę jest priorytetem.

Na wielki plus jest to że to robi za dwa a nawet trzy w jednym (odpowietrzenie, przelew i spust) oraz nie potrzebuje żadnych wężyków.

Rozumiem że wysokość sobie docinasz do wysokości zbiornika, czy to jest dedykowane do jakiegoś konkretnego zbiornika?

A czy podczas jazdy częściowo nie "wychlapuje" się przez niego woda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Dzięki!!!

Ale o wilku mowa :)

Fajnie, jak masz coś to podeślij.:yes:

Ale nie śpieszy się. Na razie to plany co poprawić jak zima zacznie "puszczać" i chyba zbiornik na te chwilę jest priorytetem.

Na wielki plus jest to że to robi za dwa a nawet trzy w jednym (odpowietrzenie, przelew i spust) oraz nie potrzebuje żadnych wężyków.

Rozumiem że wysokość sobie docinasz do wysokości zbiornika, czy to jest dedykowane do jakiegoś konkretnego zbiornika?

A czy podczas jazdy częściowo nie "wychlapuje" się przez niego woda?

 

Tak docinasz jak chcesz, mi się nie wychlapuje ale @AdamH pisał że jemu lubi się ulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

Tak docinasz jak chcesz, mi się nie wychlapuje ale @AdamH pisał że jemu lubi się ulać.

Ok, mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia. Pomału zaczynam kompletowanie sprzętu.

41 minut temu, filipert napisał:

O to najmniej bym się martwił. Plastik powinien mieć dopuszczenie do spożycia a zapach ocenisz po dostawie i jak będzie syf, to odeślesz.

Zbiornik zamówiony. Zobaczymy co to jest. Mam nadzieje że już ze mną zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz instalacje od podstaw, to ta rurka jest najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem.

Ja już mam spust

1817778812_IMG_20210106_181806(2).thumb.jpg.477c291a010b8065c75c8fc193fe30b2.jpg

więc może jakąś rurkę tam zaadaptuję.

Przy okazji zwróć uwagę, na zagłębienie wokół spustu w którym jest osadzona pompka. To rozwiązuje Twój dylemat

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

No i pojemnościowo 40l mi bardziej pasuje jak 70l. Tym bardziej że na czas jazdy będzie zostawiane tylko kilka litrów, więc we Fiammie może się okazać że pompka będzie miała problem wybrać, a przynajmniej będzie większe tego prawdopodobieństwo jak krzywo stanę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipert napisał:

 

Przy okazji zwróć uwagę, na zagłębienie wokół spustu w którym jest osadzona pompka. To rozwiązuje Twój dylemat

 

Miło by było jak by się okazało że zamówiony zbiornik takie ma. Ale jeśli nie to tragedii nie będzie. W tej chwili mam 15 litrów w bakiście, więc każdy większy i wewnętrzny zbiornik będzie luksusem.

20 minut temu, filipert napisał:

Jak robisz instalacje od podstaw, to ta rurka jest najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem.

Tak, od podstaw. W tych wężykach co mam to już pewnie jakieś nowe odmiany wirusów i grzybów mieszkają, więc najlepiej je spalić. :). Ta rurka wydaje się najlepszym rozwiązaniem więc chyba bedzie, ale najpierw muszę zobaczyć jak zbiornik wygląda i przymierzyć go pod łózkiem. Później pomału bedę myślał nad resztą.

A przy okazji - jaki masz wlew, bo coś pisałeś o przyłączu oraz o konewce? Mnie raczej przyłącze nie interesuje, ale zastanawiam się czy iść w ekonomiczny wlew oraz konewkę, czy taki prostokątny wlew z zintegrowanym lejkiem, jak poniżej. 

image.png.c8e0ce7ab5c6911b0e75306330a79e10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrekm13 napisał:

A przy okazji - jaki masz wlew, bo coś pisałeś o przyłączu oraz o konewce? Mnie raczej przyłącze nie interesuje, ale zastanawiam się czy iść w ekonomiczny wlew oraz konewkę, czy taki prostokątny wlew z zintegrowanym lejkiem, jak poniżej. 

image.png.c8e0ce7ab5c6911b0e75306330a79e10.png

Miałem to rozwiązanie i więcej bym nie zamontował. 

Obecnie mam okrągły wlew z korkiem zamykany klapką na kluczyk,

1402097066_IMG_20210416_162906(2).thumb.jpg.360bce0d75645c3be53115990717f997.jpg

to ten po lewej.

Jak bym sam robił, to bym wybrał okrągły, najpopularniejszy chyba wlew

image.png.a0f5f49166761f3ce3672d0dfb2af30e.png

albo z klapka jak w moim przyłączu kranowym

image.png.a54c6ce482bb1359f4c22df1bb764dba.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

Miałem to rozwiązanie i więcej bym nie zamontował. 

Wydaje mi się to najbardziej praktyczne, bo mogę wlać wodę ze zwykłego baniaka, wiadra itp, bez pomocy drugiej osoby. Możesz opisać jakie ma minusy? Oprócz ceny oczywiście :)

Jako drugą opcję właśnie biorę pod uwagę to zwykłe okrągłe bez klapki, ale wtedy konewka, albo lejek i druga osoba. Ewentualnie widziałem takie sprytne końcówki nakręcane na baniak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Możesz opisać jakie ma minusy?

U mnie to uszczelnienie puszczało po latach i ciągle tam zbierała się woda, ale to pewnie była też wina umiejscowienia na ścianie czołowej prawie. Jak zebrała się wilgoć deszczowa, to zaraz zielone wyłaziło. 

IMG_20200614_135325.thumb.jpg.90ff90ae82f0b0269237c58a98925cfb.jpg

Lanie tam z wiadra, czy baniaka i tak mnie nie kręciło, bo wolę używać konewki. 

Ale to oczywiście subiektywna opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

 

image.png.a54c6ce482bb1359f4c22df1bb764dba.png

 

 

Mam taki wlew i jak jest do pełna woda w zbiorniku to podczas jazdy ulewa się, nie było okazji jeszcze sprawdzić co jest tego przyczyną:rolleyes:

Poniżej fotki przelewu

 

20210326_123100.jpg

20210326_123125.jpg

20210326_123222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.