Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

Trumavent własnej roboty. Dołożyłem tą rurkę spokojnie daje rade. Ale ogólnie pytałem o wodę i hałas pompki


Pompka najlepiej jak będzie stała na dnie. Zrób ją w tym pionowym korku lub obok. Odpowietrza się rurką przelewową, tą co zrobiłeś przez podłogę.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Pompka najlepiej jak będzie stała na dnie. Zrób ją w tym pionowym korku lub obok. Odpowietrza się rurką przelewową, tą co zrobiłeś przez podłogę.

Hałasuje, ale po tylu latach jesteśmy przyzwyczajeni. Po dźwięku pompki wiemy czy kończy się woda


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robiłem niczego przez podłogę ? oprócz montażu zbiornika. Raczej pionowo pompki nie ustawie no chyba że jakoś ja wewnątrz umocuje bo mam wężyk do niej podłączone z boku zbiornika. Od góry za bardzo by się zaginął żeby nie chaczyc w siedzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie robiłem niczego przez podłogę oprócz montażu zbiornika. Raczej pionowo pompki nie ustawie no chyba że jakoś ja wewnątrz umocuje bo mam wężyk do niej podłączone z boku zbiornika. Od góry za bardzo by się zaginął żeby nie chaczyc w siedzenie. 


Źle zrozumiałem Twoje zdjęcia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2019 o 11:52, Teodor2424 napisał:

No to zrobione. Wlew wycięty, zbiornik zamocowany, pompka zamocowania, trojnik w instalację wpiety, woda nalana, krany i truma odpowietrzona, wszystko działa cacy.

Gratuluję Ci samodzielnego wykonania usprawnień :ok: Mimo wszystko, widzę poważny błąd: takich rzeczy nie montuje się w przyczepie na silikon :nono: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Gratuluję Ci samodzielnego wykonania usprawnień :ok: Mimo wszystko, widzę poważny błąd: takich rzeczy nie montuje się w przyczepie na silikon :nono: 

Ja nie dałem silikonu. To masa elestyczna do uszczelnień w przyczepach. Też takiej się nie daje? Bo może faktycznie coś zrobiłem źle. W środku może faktycznie nie powinno być tej masy ale przy wciskaniu gniazda tak się ułożyło że weszła do środka i palcem ja roztarłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dałem silikonu. To masa elestyczna do uszczelnień w przyczepach. Też takiej się nie daje? Bo może faktycznie coś zrobiłem źle. W środku może faktycznie nie powinno być tej masy ale przy wciskaniu gniazda tak się ułożyło że weszła do środka i palcem ja roztarłem. 


Może to odpowietrzenie wypnij z gniazda do nalewania i wyprowadź pod przyczepę. Mówiłeś, że masz problem z brakiem powietrza w zbiorniku.

Pompę też możesz dać pionowo obok korka masz trochę miejsca nie wciśniesz tam dławika? Wtedy nie powinna zagniatać się rurka. Nie będzie tak hałasować i będzie opróżniać zbiornik do końca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Teodor2424 napisał:

Ja nie dałem silikonu. To masa elestyczna do uszczelnień w przyczepach. Też takiej się nie daje? Bo może faktycznie coś zrobiłem źle. W środku może faktycznie nie powinno być tej masy ale przy wciskaniu gniazda tak się ułożyło że weszła do środka i palcem ja roztarłem. 

Wygląda, jak silikon. :hmm:, a jak konkretnie nazywa się to, czego użyłeś?

PS

Odpowietrzenie przy wlewie zostawiłbym tak, jak powinno być, natomiast zrobiłbym "przelew" (górna ścianka zbiornika) odprowadzony rurką pod podłogę. Gdy zbiornik napełnia się wodą, taki przelew funkcjonuje, jako odpowietrzenie. Wystarczy zastosować odpowiednie kolanko 90 stopni z uszczelnieniem. Stosując drugie kolanko, bezproblemowo załatwia się sprawę pionowego powieszenia pompki i jednocześnie poprowadzenia węża wody od pompki tuż przy zbiorniku, bez obaw o jego załamanie:

 

kolanko 90st do zbiornika wody.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem to w 10min.

Fotki chyba mówią wszystko ?

Tylko z odpowietrzeniem i ewentualnym przelewem to niechce robić dziury w podłodze i kolejnego w zbiorniku. Czy nie lepiej wywiercic otwór przez uszczelką korka wlewu tak jak pokazałem na zdjęciu. Załatwilo to by odpowietrzenie zbiornika przy ubytku wody w zbiorniku. 

A to zastosowana masa:

IMG_20190423_185956.thumb.jpg.d37759290bf94259387bc1eb9b42b1a1.jpgIMG_20190423_190921.thumb.jpg.02308024777f81fcb37cb3a4bccdb304.jpg

IMG_20190423_185126.jpg

IMG_20190423_183550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, chwila zastanowienia się i wszystko OK. Załóż tylko na króćcu kolanka i pompki nierdzewne opaski zaciskowe, mogą być nawet z tworzywa (tzw. "trytytki"), bo z czasem może się to połączenie rozluźnić. Co do uszczelniacza, to ten który użyłeś jest jednym z lepszych (moim zdaniem), więc :ok: A na foto wyglądało tak, jak zwykły silikon - wolałem się upewnić.

Z odpowietrzeniem rób, jak uważasz, choć z drugiej strony się zastanawiam, po co - czy to, które masz nie jest wystarczające :hmm:

U mnie jest tak rozwiązane fabrycznie i wszystko działa prawidłowo - odpowietrzenie/przelew rurką przy wlewie.

zb wody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kristofer napisał:

Z odpowietrzeniem rób, jak uważasz, choć z drugiej strony się zastanawiam, po co - czy to, które masz nie jest wystarczające :hmm:

U mnie jest tak rozwiązane fabrycznie i wszystko działa prawidłowo - odpowietrzenie/przelew rurką przy wlewie.

zb wody.jpg

Te co mam jest zamykane korkiem z uszczelką przy wlewie wody. Muszę przewiercic dziurkę we wlewie właśnie przed tym korkiem. Wtedy będzie ok. 

Bo jak sobie na próbę otworzyłem wszystkie krany to mi chciało zbiornik wykrępać do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2019 o 11:36, Teodor2424 napisał:

Te co mam jest zamykane korkiem z uszczelką przy wlewie wody. Muszę przewiercic dziurkę we wlewie właśnie przed tym korkiem. Wtedy będzie ok. 

Bo jak sobie na próbę otworzyłem wszystkie krany to mi chciało zbiornik wykrępać do środka ?

Do czego masz ten zbiorniczek po lewej i co to za pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.