Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2019 o 17:54, Dodi napisał:

Do czego masz ten zbiorniczek po lewej i co to za pompka?

Ten zbiorniczek po lewej to naczynie wyrównawcze, służy do niwelowania skoków ciśnienia podczas wyłączania i załączania się pompy wody oraz zmniejsza ilość załączeń pompy wody. Pompka jest z takiego typu (tu nie ta sama co w przyczepie) https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/lodzie-i-mariny/pompy-lodziowe/pompy-12-v/w-pelni-automatyczna-cisnieniowa-pompa-wodna-650186/

Zwróć uwagę że u Ciebie jest instalacja "bezciśnieniowa" a Kristofer ma "ciśnieniową", chodzi o to że u Ciebie pompkę załącza wylewka (masz tam w niej włącznik) a w przypadku ciśnieniowej instalacji pompa załącza się niezależnie, ma wbudowany presostat.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolariS napisał:

Ten zbiorniczek po lewej to naczynie wyrównawcze, służy do niwelowania skoków ciśnienia podczas wyłączania i załączania się pompy wody oraz zmniejsza ilość załączeń pompy wody. Pompka jest z takiego typu (tu nie ta sama co w przyczepie) https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/lodzie-i-mariny/pompy-lodziowe/pompy-12-v/w-pelni-automatyczna-cisnieniowa-pompa-wodna-650186/

Zwróć uwagę że u Ciebie jest instalacja "bezciśnieniowa" a Kristofer ma "ciśnieniową", chodzi o to że u Ciebie pompkę załącza wylewka (masz tam w niej włącznik) a w przypadku ciśnieniowej instalacji pompa załącza się niezależnie, ma wbudowany presostat.  

Dzięki za wyjaśnienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, Daniel Quattro napisał:

Jak macie przymocowane pompki wewnątrz zbiornika ? Czy pompka jest w stanie wyciągnąć całą wodę czy dużo wody zostaje na dnie zbiornika ?

Czy każda pompka się nadaje ?

Pompki są różnego rodzaju o różnej wydajności i różnych instalacji w przyczepie. 

I tak dla przykładu mając zbiornik na wodę  pod zlewem a w budzie tylko jeden kran oddalony o około 1 metra wystarczy taka o małej wydajności. A jak już masz budę np. 7 m zbiornik z jednej strony a prysznic z drugiej do tego zlew w kuchni i umywalka gdzieś tam po drodze to już należy zamontować pompkę o większej wydajności -IMO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Daniel Quattro napisał:

Jak macie przymocowane pompki wewnątrz zbiornika ? Czy pompka jest w stanie wyciągnąć całą wodę czy dużo wody zostaje na dnie zbiornika ?

Czy każda pompka się nadaje ?

Tak mam zamontowane. 5mm nad dnem aby wyciągało jak najwięcej wody ale żeby nie hałasowało o dno. Gdzieś wcześniej już to opisywałem. 

IMG_20190423_185956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma się na wężu oraz na przewodzie. Dodatkowo dałem opaskę zaciskową na wąż wodny ponieważ raz mi spadła w zbiorniku podczas podróży. Teraz jest już ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze uważałem, że takie przyłącze realizuje się za max 20zl bez cięcia cepki.

Pływak z zaworem od dolnopłuka, kawałek wężyka + końcówka ogrodowa na wąż 1/2". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jarek8322 napisał:

Też macie problem z poceniem się zbiornika w ciepłe dni i napełnieniu zimną wodą ? Ja dzisiaj zamontowałem napełniłem i woda się zaczęła skraplać na ściankach.

pewnie tak, ale nie zaglądam do tej kanapy za często, w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje temat, ktoś ma patent na skraplanie się wody na ściankach zbiornika? Najgorzej jak w upał naleje zimnej wody, aż spływa że zbiornika. Myślałem żeby okleić zbiornik matą bitumiczną albo czymś podobnym.

Druga sprawa, jak sprawują się zbiorniki fiamma? Nie ma z nimi problemów? Kwestie szczelności itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiamma to raczej chwalona firma...

Ja w przyczepie obklejałem zbiornik armaflexem (pianką kauczukową). Później dodatkowo wrzuciłem grzałkę wody do zbiornika robiąc układ z wodą "ciepłą" (brak gorącej i zimnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.