Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Robert77 napisał:

 

 

@filipert tak jest przyłącze i zrzut szarej wody

nie bardzo rozumiem, czy mnie o coś pytasz? 

:)

1 minutę temu, jacek00 napisał:
9 minut temu, filipert napisał:

Wydaje mi się, że jak wilgoć zostanie, to zawsze bakterie się rozwiną.

Nie chodzi o bakterie. Te ogrodowe się nagrzewały na słońcu i zwyczajnie śmierdziały, śmierdział ten plastik z którego były wykonane, przez co potem śmierdziała woda. 

Ten Brunnera co mam jest przezroczysty i nic się z nim złego nie dzieje. 

O to Ci chodziło. Na szczęście u mnie nie ma tego zapachu, ale to pewnie zasługa poprzednich właścicieli którzy sporo używali tego węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał:

Tu chodzi o to że nie które węże śmierdzą "plastikiem"...i na to trzeba uważać...

Ten mój śmierdział dopiero jak się nagrzał. Zresztą brata, kupiony w zupełnie innym sklepie śmierdział tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okrągłych wlewów. Można kombinować z konewkami ale można zrobić także elektryczny wlew. U mnie wygląda to tak, że wodę tankuję do kulanego zbiornika, podjeżdżam do przyczepy, do zbiornika wrzucam pompkę a pompkę podłączam do złącza. Po chwili woda znajduje się wewnątrz przyczepy - bez żadnego dźwigania.

wlew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Batman napisał:

Co do okrągłych wlewów. Można kombinować z konewkami ale można zrobić także elektryczny wlew. U mnie wygląda to tak, że wodę tankuję do kulanego zbiornika, podjeżdżam do przyczepy, do zbiornika wrzucam pompkę a pompkę podłączam do złącza. Po chwili woda znajduje się wewnątrz przyczepy - bez żadnego dźwigania.

wlew.jpg

Miałem taki pomysł kiedyś do przelewania wody, żeby nie wyciągać zbiornika z bakisty. Teraz przymierzam się do wlewu, i jakoś mi to wypadło z głowy. Dzięki za przypomnienie. Być może też rozważę gniazdo 12V i dodatkową pompkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Batman napisał:

Co do okrągłych wlewów. Można kombinować z konewkami ale można zrobić także elektryczny wlew. U mnie wygląda to tak, że wodę tankuję do kulanego zbiornika, podjeżdżam do przyczepy, do zbiornika wrzucam pompkę a pompkę podłączam do złącza. Po chwili woda znajduje się wewnątrz przyczepy - bez żadnego dźwigania.

wlew.jpg

Mam podobny patent, tylko jakiś geniusz, który to montował gniazdo wwiercił pod wlewem. No i już nie da się z niego korzystać, gniazdo skorodowane, bezpiecznik był również spalony jak już budkę kupiłem. Niemniej pomysł ciekawy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Ventyl napisał:

Jak nazywa się ten wtyk. Też taki mam u siebie, to jakiś patent chyba anglików.

Tak, angielski patent. W ogóle oni mają specjalne pompki przygotowane pod takie przelewanie/napełnianie zbiorników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szary11 napisał:

Tak, angielski patent. W ogóle oni mają specjalne pompki przygotowane pod takie przelewanie/napełnianie zbiorników. 

A czy zwykłe gniazdo zapalniczki, z gumową zaślepką by zdało egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrekm13 napisał:

A czy zwykłe gniazdo zapalniczki, z gumową zaślepką by zdało egzamin?

Teoretycznie tak. Są dostępne gniazda tego typu:

https://allegro.pl/oferta/hermetyczne-gniazdo-zapalniczki-do-auta-12-24v-20a-11221689330

... które, uważam, że nie były by gorsze od brytyjskiego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szary11 napisał:

Teoretycznie tak. Są dostępne gniazda tego typu:

https://allegro.pl/oferta/hermetyczne-gniazdo-zapalniczki-do-auta-12-24v-20a-11221689330

... które, uważam, że nie były by gorsze od brytyjskiego patentu.

Dzięki. Dokładnie o czymś takim myślałem.

A czy jeśli podepnę je w obwód, gdzie jest zasilana oryginalna pompka wody, to czy potrzebuję jakieś dodatkowe bezpieczniki montować, czy wystarczy ten który oryginalnie jest w energobloku, i który zabezpiecza całą instalację 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, angielski patent. W ogóle oni mają specjalne pompki przygotowane pod takie przelewanie/napełnianie zbiorników. 
Mam nawet taka :)

Dostałem do przyczepy

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrekm13 napisał:

Dzięki. Dokładnie o czymś takim myślałem.

A czy jeśli podepnę je w obwód, gdzie jest zasilana oryginalna pompka wody, to czy potrzebuję jakieś dodatkowe bezpieczniki montować, czy wystarczy ten który oryginalnie jest w energobloku, i który zabezpiecza całą instalację 12V?

W mojej budzie poprzedni właściciel dał dodatkowy, mniejszy niż na energobloku. Wg mnie ma to sens i tak bym zrobił również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szary11 napisał:

Tak, angielski patent. W ogóle oni mają specjalne pompki przygotowane pod takie przelewanie/napełnianie zbiorników. 

To się chyba nazywa złącze elektryczne 2 piny.

Chyba dokładnie to:

https://zefir.sklep.pl/zlacza-hermetyczne/1969-zlacze-elektryczne-2-pinowe-chrom.html

 

Ja mam do tego taki przewód z pompką 

IMG20220203155536.jpg

IMG20220203155600.jpg

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.