Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2022 o 16:12, peja76 napisał:

tak fabryka zrobiła, inne też tak mają:)

Jakoś 4 lata i trzyma a jeżdzę z pełnym zbiornikiem

 

Pierwszy raz takie coś widzę. A Ty masz tę przyczepę od nowości ? Może ktoś to przerobił tylko nie wiem po co.

U mnie w dwóch przyczepach zbiornik jest /był na podłodze. 
 

Moim zdaniem wystarczający przepływ powietrza pod zbiornikiem zapewniają te nierówności w podłodze zbiornika. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vrs napisał:

Pierwszy raz takie coś widzę. A Ty masz tę przyczepę od nowości ? Może ktoś to przerobił tylko nie wiem po co.

U mnie w dwóch przyczepach zbiornik jest /był na podłodze. 

Nikt nic nie przerobił, w poniedziałek z kolegą byliśmy i zamawiał taką jak moja i specjalnie zwróciłem uwagę czy też tak jest zamontowany zbiornik, ponoć tak ma być, ma być cyrkulacja powietrza,

Ps, poszły sprzęty tak do góry że głowa mała, kmf545 2t DMC, mover, klima, roleta, piekarnik taka na full 184tyś zł:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, peja76 napisał:

Nikt nic nie przerobił, w poniedziałek z kolegą byliśmy i zamawiał taką jak moja i specjalnie zwróciłem uwagę czy też tak jest zamontowany zbiornik, ponoć tak ma być, ma być cyrkulacja powietrza,

Może Hobby tak ma, nie wiem.

Mi się tylko nie podoba że cały ciężar opiera sie na tych czterech uchwytach.

Bardziej wierze w to ze wynika to z konstrukcji ściany albo jakiegoś wyglądu zewnetrznego żeby np wszystkie przyłącza były na tej samej wysokości. 
 

5 minut temu, peja76 napisał:

poszły sprzęty tak do góry że głowa mała, kmf545 2t DMC, mover, klima, roleta, piekarnik taka na full 184tyś zł

Grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ventyl napisał:

 

 

Byłem przed chwilą w moim domku na kółkach i tez tak mam , też Hobby

Na moje oko to my mamy dobrze, reszta niech się martwi że im wilgoć wyjdzie pod zbiornikiem :lol:wentylacja to podstawa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, peja76 napisał:

Na moje oko to my mamy dobrze, reszta niech się martwi że im wilgoć wyjdzie pod zbiornikiem :lol:wentylacja to podstawa;)

Włożę pochłaniacz wilgoci albo dwa do zbiornika i po kłopocie 

 

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.01.2022 o 18:50, peja76 napisał:

Na moje oko to my mamy dobrze, reszta niech się martwi że im wilgoć wyjdzie pod zbiornikiem :lol:wentylacja to podstawa;)

Eureka!!!

Wpadłem teraz na to, że te dodatkowe listwy to nie dla lepszej wentylacji, tylko aby nie wiercić podłogi na wylot. Dzięki temu nie mamy mostków cieplnych na wskroś przez podłogę. Listwa jest przykręcona na kilka mniejszych wkrętów do podłogi, aby rozłożyć obciążenia, a wtedy zbiornik do listwy już można przy.....dzielić konkretnie...

Ogólnie to chyba podoba mi się to rozwiązanie i chyba na wiosnę też tak zrobię. A teraz zostawiam czas dla innych, żeby mi to wybijali z głowy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Eureka!!!

Wpadłem teraz na to, że te dodatkowe listwy to nie dla lepszej wentylacji, tylko aby nie wiercić podłogi na wylot. Dzięki temu nie mamy mostków cieplnych na wskroś przez podłogę. Listwa jest przykręcona na kilka mniejszych wkrętów do podłogi, aby rozłożyć obciążenia, a wtedy zbiornik do listwy już można przy.....dzielić konkretnie...

Ogólnie to chyba podoba mi się to rozwiązanie i chyba na wiosnę też tak zrobię. A teraz zostawiam czas dla innych, żeby mi to wybijali z głowy :D

 

Jednak Hobby to Hobby:mlot: wieloletnie doświadczenie w budowie mają:D oparte na doświadczeniach klientów:lol:

A teraz zostawiam czas dla innych, żeby mi to wybijali z głowy :D --- mi inni takie płukanie mózgu zrobili że zobacz jakie głupoty piszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, aby zbiornik był przymocowany za pomocą śrub na wylot. W Adrii miałem normalnie zbiornik na podłodze, w dodatku miał on fabrycznie zrobiony przelew. W Knausie zbiornik jest też na takim podwyższeniu, i przelewu fabrycznego brak. W obu przypadkach zbiornik był przytrzymywany za pomocą opasek, a nie za pomocą gwoździ jak w Hobby. Ogólnie ze względu na zastosowany przelew większą użyteczność miał ten zbiornik z Adrii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jacek00 napisał:

Ogólnie ze względu na zastosowany przelew większą użyteczność miał ten zbiornik z Adrii.  

Moim zdaniem większa użyteczność jest właśnie zbiornika bez przelewu.

Ja zawsze nalewam wodę tak długo aż mi odpowiedzeniem wróci. :] 

Do zbiornika z przelewem do pełna nie nalejesz.

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Wpadłem teraz na to, że te dodatkowe listwy to nie dla lepszej wentylacji, tylko aby nie wiercić podłogi na wylot. Dzięki temu nie mamy mostków cieplnych na wskroś przez podłogę.

W poprzedniej przyczepie miałem przykręcony zbiornik śrubami przez podłogę (oryginalnie był przykręcony do podłogi ale niestety kiedyś tam się odkręcił. Więc poprawiłem po swojemu)

I żadnych mostków tam nie zaobserwowałem ale może ich dostatecznie mocno nie szukałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większa użyteczność jest właśnie zbiornika bez przelewu.

Ja zawsze nalewam wodę tak długo aż mi odpowiedzeniem wróci. :]

W Knausie tak nie ma. Ulewa się tym wlewem

Do zbiornika z przelewem do pełna nie nalejesz.

No właśnie nie do końca. W Adrii kiedy szło przelewem to już było tak full że i się korkiem potrafiło ulewać. Natomiast teraz w Knausie rozlewa się na około od tego trochę głupiego ich patentu i nie idzie nalać na full.

Tak więc co producent to inne rozwiązanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacek00 napisał:

W Knausie tak nie ma. Ulewa się tym wlewem

U mnie tez się wlewem ulewa bo odpowietrzanie mam doprowadzone do wlewu. 
Ale da się nalać tyle że jakbym w środku odkręcił któreś z tych pokręteł na zbiorniku to by mi się coś tam udało do środka przyczepy. Poziom wody styka się z górą zbiornika.


Tak mi się przynajmniej wydaje
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez się wlewem ulewa bo odpowietrzanie mam doprowadzone do wlewu. 
Ale da się nalać tyle że jakbym w środku odkręcił któreś z tych pokręteł na zbiorniku to by mi się coś tam udało do środka przyczepy. Poziom wody styka się z górą zbiornika.

Tak mi się przynajmniej wydaje
 
 
No widzisz. Masz to rozwiązane inaczej. W Knausie nie ma żadnego odpowietrzenia, albo nie zauważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Jeszcze nie widziałem, aby zbiornik był przymocowany za pomocą śrub na wylot. W Adrii miałem normalnie zbiornik na podłodze, w dodatku miał on fabrycznie zrobiony przelew. W Knausie zbiornik jest też na takim podwyższeniu, i przelewu fabrycznego brak. W obu przypadkach zbiornik był przytrzymywany za pomocą opasek, a nie za pomocą gwoździ jak w Hobby. Ogólnie ze względu na zastosowany przelew większą użyteczność miał ten zbiornik z Adrii.  

Zakładałem, że na wylot to jest standard. Możesz dokładniej opisać to mocowanie za pomocą opasek?

Oczyma wyobraźni widzę tylko  trytki  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Zakładałem, że na wylot to jest standard. Możesz dokładniej opisać to mocowanie za pomocą opasek?

 

Są to dwa takie paski oplatające cały zbiornik, zakończone są uchwytami, które są przykręcone do drewnianej konstrunkcji (podwyższeniu), która jest przymocowana do podłogi.  Tu trochę widać jak to wygląda. 

image.thumb.png.2452a9509102ee5cecbadab26be2ddba.png

 

W Adrii było coś takiego. Bezpośrednio na podłodze, z otworem odpływowym (w zbiorniku był centralnie wielki korek spustowy). Te dwie małe rurki co tu widzisz po lewej stronie - to jedna jest od pompki, a druga od właśnie od przelewu. Przelewało się naprawdę kiedy woda podeszła już pod korek i wylatywało małymi otworami w podłodze. 
 

image.png.337acb534b86e286b05f39e6a9a1ec65.png

 


Wg mnie rozwiązanie z Adrii było dużo lepsze niż to w Knausie. W Adrii miałeś wlew na zewnątrz, w Knausie w środku po otwarciu drzwiczek serwisowych. Nalewanie ręczne zawsze wiąże się z tym, że coś porozlewasz :D Albo się coś uleje.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.