Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Marek4791 napisał:

Ale to ma być tylko do przyczepy a nie łodzi podwodnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

 Dzięki za przypomnienie. Być może też rozważę gniazdo 12V i dodatkową pompkę. 

Mam zdjęcia z poprzedniej przyczepy jak to rozwiązałem, z tej nie mam ale może jutro ci zrobię, pompkę miałem 0.6bara, trochę długo leciało, teraz mam 1.1bara 25l na minutę z tego co pamiętam, bardzo szybko przelewa wodę z kanistra do zbiornika w przyczepie.

Wtyczkę i gniazdo kupiłem w sklepie z częściami do maszyn:]

Nie wyobrażam sobie lać wodę konewką, tym bardziej jak ma się prysznic.

20200625_115521.jpg

20200625_115538.jpg

20200625_115528.jpg

20200625_115800.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.01.2022 o 15:53, Piotrekm13 napisał:

Eureka!!!

Wpadłem teraz na to, że te dodatkowe listwy to nie dla lepszej wentylacji, tylko aby nie wiercić podłogi na wylot. Dzięki temu nie mamy mostków cieplnych na wskroś przez podłogę. Listwa jest przykręcona na kilka mniejszych wkrętów do podłogi, aby rozłożyć obciążenia, a wtedy zbiornik do listwy już można przy.....dzielić konkretnie...

Ogólnie to chyba podoba mi się to rozwiązanie i chyba na wiosnę też tak zrobię. A teraz zostawiam czas dla innych, żeby mi to wybijali z głowy :D

Ten Twój zbiornik ma naturalne wietrzenie (pochylenie 10 mm), więc stosowanie listewek według mnie jest bez sensu. Dodatkowo wtedy i tak zbiornik będzie stał tylko na 4 nogach a środek pod obciążeniem będzie wisiał. Bez listewek brzuch może się opierać o podłogę :ok:

A jak się boisz mostków cieplnych, to zapaćkaj na nakrętkę od spodu jakieś goofno i będziesz miał izolację ;) 

IMO.

 

 

W dniu 8.01.2022 o 14:15, Piotrekm13 napisał:

20220108_120919.thumb.jpg.5146b7550dbb43fb08f22fd8ab1282f8.jpg

Sam rozważam Twój zbiornik, alternatywą jest ten 70L Fiammy. Cena porównywalna, Twój ma to fajne zagłębienie na środku, Fiamma nie wiem. Dodatkowo te 45 litrów to może zaleję przed jazdą, 70L to już chyba przesada na moje przekroczone DMC :mlot:

Przejdę się do przyczepy i pomierzę, gdzie najlepiej go umieścić i to zadecyduje ;) 

Ja wybieram wlew z lejkiem, bo zazwyczaj noszę dwa baniaki 10L. Pamiętaj, że są dwa rodzaje wlewu - z większą i mniejszą średnicą ;) 

Dodatkowo może sklecę jakieś rozwiązanie do nalewania wody z wodociągu z podłączeniem od spodu przyczepy. Przelecę się do jakiegoś sklepu budowlanego, tak jak @strus251 polecał.

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się za ten temat  :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lbuster napisał:

Sam rozważam Twój zbiornik, alternatywą jest ten 70L Fiammy. Cena porównywalna, Twój ma to fajne zagłębienie na środku,

Ale mój kosztuje 230zł, a Fiamma ok. dwa razy tyle. 

Sorki - aktualizacja. Już kosztuje porównywalnie jak Fiamma. Ja chyba kupiłem okazyjnie. 

image.thumb.png.fe004f639123db88cf5d76d6d5d77829.png

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie zafundowałem sobie nowe gniazdo. Ciekawe czy ten plastik uszczelni połączenie? Wydaje mi się, że nie. Chyba posmaruję go z obu stron.

 

IMG20220328132944.jpg

IMG20220328133000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Batman napisał:

Właśnie zafundowałem sobie nowe gniazdo. Ciekawe czy ten plastik uszczelni połączenie? Wydaje mi się, że nie. Chyba posmaruję go z obu stron.

 

IMG20220328132944.jpg

IMG20220328133000.jpg

Jeżeli to plastik a nie jakaś elastyczna pianka, miękka guma, to faktycznie trzeba użyć butylu.

To karawaningowy sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Batman napisał:

Od teraz karawaningowy ?. A jeszcze nie dawno żeglarski. Sklep zefir czy jakoś tak.

Anglicy używają tego gniazda do zewnętrznych pompek wody. U mnie tak kombinowali z przelewaniem wody przytarganej do zbiornika wewnętrznego.

Trzeba to wklejać na butyl. Nie będzie samo z siebie szczelne. Tak też u mnie wklejono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie w tym wątku wrzuciłem zdjęcia jak to jest rozwiązane u mnie. Postanowiłem wymienić na nowy z powodu braku klapki i uszkodzonej wtyczki przy pomoce. 

Ta biała przekładka z kapselkiem to chamski twardy plastik. Po kilku otwarciach pęknie ale zrobię na trytkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie więc trzeba działać dalej. Ostatecznie kupiłem wlew Faimma jak poniżej:

image.png.39ccec6c8845ab5bae84529dc7959353.png

W zestawie jest piankowa uszczelka. Zastanawiam się czy dawać samą uszczelkę, czy może uszczelka plus butyl, czy może sam butyl bez uszczelki?

Będę miał trochę krótki przewód łączący wlew ze zbiornikiem i trochę "zawinięty" więc prawdopodobnie będą od tego jakieś naprężenia. Do zamocowania wystarczą trzy małe blachowkręty, czy dać śrubki plus nakrętki na przelot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 11:09, Piotrekm13 napisał:

W zestawie jest piankowa uszczelka. Zastanawiam się czy dawać samą uszczelkę, czy może uszczelka plus butyl, czy może sam butyl bez uszczelki?

Będę miał trochę krótki przewód łączący wlew ze zbiornikiem i trochę "zawinięty" więc prawdopodobnie będą od tego jakieś naprężenia. Do zamocowania wystarczą trzy małe blachowkręty, czy dać śrubki plus nakrętki na przelot?

Nikt, nic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Nikt, nic???

Już było na forum. Albo uszczelka albo butyl. Jak jest piankowa uszczelka to jest ona wystarczająca i wtedy nie daje się butylu - tak robi się między innymi fabrycznie. Też nie wiadomo jak ta pianka zareagowałaby na butyl, dlatego albo to albo to. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.