Skocz do zawartości

Montaż zewnetrznego wlewu czystej wody


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego gdybym robił takie otwory to bym wydłubał trochę w środku i wstawił drewniane listewki jako wzmocnienie tego otworu. A wówczas przykręcenie wkrętami to już tylko formalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór montażowy jest dość mały pod ten wlew więc bawić się jeszcze we wciskanie tam listewek może być upierdliwe dlatego odrobina kleju załatwia temat. Poza tym gdyby nawet to wzmocnienie było to ja bym i tak to wkleił, bo ta uszczelka nie wzbudza mojego zaufania. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, reflexes napisał:

Ja wklejałem na Mamuta

Proponuje w tym miejscu poprzestać na używaniu Mamuta ;)

Na pewno Twoje połączenie jest solidne i szczelne i trwałe, możliwe, że przeżyje przyczepę... współczuję tylko jak kiedyś ktoś będzie chciał, lub musiał wymienić element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Proponuje w tym miejscu poprzestać na używaniu Mamuta ;)

Na pewno Twoje połączenie jest solidne i szczelne i trwałe, możliwe, że przeżyje przyczepę... współczuję tylko jak kiedyś ktoś będzie chciał, lub musiał wymienić element.

Nie poprzestanę :palacz:. Używam mamuta do bardzo wielu rzeczy od dawna. Odcinałem kiedyś solara, który był nim przyklejony. Struna i ogień. On na szczęście nie zasycha na kamień więc ostrym nożykiem da się to odciąć. Poza tym ja tego nie będę wymieniał, bo nie wiążę się z przyczepami aż na tak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubóstwiam takie podejście - robota na patencie, później to już nie moje zmartwienie. Działa przeważnie dopóki samemu nie trafi się na "patentową" robotę, po której trzeba poprawić lub zrobić jeszcze raz.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Ubóstwiam takie podejście - robota na patencie, później to już nie moje zmartwienie. Działa przeważnie dopóki samemu nie trafi się na "patentową" robotę, po której trzeba poprawić lub zrobić jeszcze raz.

Spokojnie, biorę pod uwagę albo oryginalna uszczelkę albo uszczelniacz. Zastanowię się jak będę miał "dziurę" w ścianie. Na razie słabo z czasem i mam tylko wymierzone wszystko, a reszta może w weekend się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czyś napisał:

Ubóstwiam takie podejście - robota na patencie, później to już nie moje zmartwienie. Działa przeważnie dopóki samemu nie trafi się na "patentową" robotę, po której trzeba poprawić lub zrobić jeszcze raz.

Pamiętaj żebyś ode mnie nie kupił przyczepy przypadkiem gdy kiedyś ja wystawię. :lol:

A tak całkiem poważnie? Używałeś mamuta? Jakieś złe doświadczenia? Ja nie mam a pare tubek w życiu zużyłem i wolę go użyć zamiast tej śmiesznej uszczelki która jest oryginalnie w zestawie z tym wlewem. To jest rzecz której nie wymienia się co rok, bo tam nie ma co się zepsuć więc porównanie do zaspawanej nakrętki trochę nietrafione. Pewnie gdybym użył tak uwielbianego sikaflexa to byłoby super. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reflexes, to nie chodzi o to, że użyłeś Mamuta zamiast Sikaflexu. Chodzi o to, że użyłeś kleju do stałych połączeń a nie elastycznego kleju na bazie butylu. Po prostu ewentualny serwis będzie bardzo utrudniony.

A co do Mamuta, to trzyma mi listwę LED już kilka lat i oprócz lekkiego pożółknięcia jest OK. Natomiast w innym miejscu, (na 99% był to Mamut) po kilku latach mi popękał, więc jako klej z funkcją uszczelnienia już bym go nie użył ;) 

IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Czym zasmarować od środka? Silikon sanitarny tu może być?

Ja bym z tym nic nie robił. Silikon Ci jeszcze to może skleić i jak będziesz miał potrzebę wyjęcia, to przysporzy problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomii napisał:

Ja bym z tym nic nie robił. Silikon Ci jeszcze to może skleić i jak będziesz miał potrzebę wyjęcia, to przysporzy problemu. 

Namówiłeś mnie. ;) Tym bardziej, że myślałem że mam gdzieś w garażu tubkę a okazało się, że nie. Fajnie by było dopasować tam jakiś gumowy profil/uszczelkę. Jak znajdę coś to tam włożę, ale na razie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.