Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to na pewno. Euro 5,6 i milion komplikacji technicznych pięknie załatwiło diesla w aucie osobowym. Lexus już się wycofał z diesli.

 

 

Reszta transportu nadal śmiga na dieslu (poza drogą powietrzną...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jeździsz autem z takim silnikiem, jeździ ktokolwiek? Jaką normę emisji spełnia twój pojazd?

Prawda jest taka że diesel truje, im starszy tym bardziej, a jak już ma instalację by nie truć to Polak sie jej pozbędzie. Mentalność mamy taką że do pracy wolimy jeździć starą limuzyną w Turbodieslu (z wyciętym dpf, egr i kat) niż nowym autem segmentu B w benzynie które spali mniej benzyny niz limuzyna ON. I nie każdy ma argument jak karawaningowcy, że przyczepę ciąga i musi. Ekonomia diesla ok, ale za wszelką cenę?

Ale po co to generalizowanie? Jeżdżę dieslem, od nowości. Niczego nie wyciąłem bo i po co. FAP u mnie działa bardzo dobrze. W ogóle wszytko działa.

 

Każdy samochód truje, zwłaszcza niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec

Zakupy w Amaroku nie mokną :) wystarczy oryginalna pokrywa bagażnika jest szczelna :)

 

Z przyczepa radzi sobie znakomicie :) do tego zero problemów z parkowaniem w dziwnych miejscach (dzis w Karpaczu pomimo ze parking płatny jedyne wolne było na podmokłym torfowisku - zero problemów)

Pali niestety troche paliwa ale jazda nim jest super

 

Z parkowaniem sobie radzimy ... zona jeździ do pracy i po Wrocławiu :) to auto żony :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec

Zakupy w Amaroku nie mokną :) wystarczy oryginalna pokrywa bagażnika jest szczelna :)

 

Z przyczepa radzi sobie znakomicie :) do tego zero problemów z parkowaniem w dziwnych miejscach (dzis w Karpaczu pomimo ze parking płatny jedyne wolne było na podmokłym torfowisku - zero problemów)

Pali niestety troche paliwa ale jazda nim jest super

 

Z parkowaniem sobie radzimy ... zona jeździ do pracy i po Wrocławiu :) to auto żony :)))

Dzięki, zapamiętam. Amarok to tylko taki jak ma AdamH z zabudowaną paką.

 

Może uda się kiedyś spotkać i pogadać, oglądać na żywo.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Ne jeździłem amarokiem, ale z tego co miałem z nim do czynienia to jest auto które może służyć jako drugie, dla przyjemności i ciągania budy. Na codzień? Troche kontrowersyjnie jak dla mnie, to jest auto typowo do roboty, przewieźć betoniarke czy palete cementu. Może są bardziej luksusowe prywatne wersje, ja takiej nie widziałem. W porównaniu do twaroga o którym też myslałeś.... nawet ciężko mi to w jakikolwiek sposób porównać.

Zamieniać smaxa na takiego wołka roboczego? Hmmm nawet ja bym się chyba nie zdecydował mimo że amaroki mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ciekawy, tylko troche droga alternatywa dla kia sportage, wg internetôw to jest właśnie główny konkurent. Nie wiem jak z wielkością bagażnika, ale jak jest tak mikroskopijny jak w sportagu to porażka ba całego.

 

Gdyby nie ten mały bagażnik jeździłbym sportagem a bie cytryną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli się mylę. Ne jeździłem amarokiem, ale z tego co miałem z nim do czynienia to jest auto które może służyć jako drugie, dla przyjemności i ciągania budy. Na codzień? Troche kontrowersyjnie jak dla mnie, to jest auto typowo do roboty, przewieźć betoniarke czy palete cementu. Może są bardziej luksusowe prywatne wersje, ja takiej nie widziałem. W porównaniu do twaroga o którym też myslałeś.... nawet ciężko mi to w jakikolwiek sposób porównać.

Zamieniać smaxa na takiego wołka roboczego? Hmmm nawet ja bym się chyba nie zdecydował mimo że amaroki mi się podobają

Nie mylisz się. Wersje 5 osobowe to proteza. Miejsca z tyłu są tak niekomfortowe, że lepiej o nich nie wspominać nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnione ;) Ale będąc w salonie, muszę go oglądnąć. Touareg w środku mały i nie praktyczny

To samo z audi a8 i q7, niby takie wielkie lochy a w środku ciaśniutko, już nawet mija cytrynka o kilka rozmiarów mniejsza jest w środku przestronniejsza

Nie mylisz się. Wersje 5 osobowe to proteza. Miejsca z tyłu są tak niekomfortowe, że lepiej o nich nie wspominać nawet

Ale za to jako jeden z niewielu pickapów weźmie na plecy europalete w poprzek :) i druga fajna sprawa to ma gnazdo zapalniczki na podszybiu w takim wgłebieniu ala schowek, do podłączenia telefonu albo nawigacji, kable nie wiszą po całej desce rozdzielczej Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z audi a8 i q7, niby takie wielkie lochy a w środku ciaśniutko, już nawet mija cytrynka o kilka rozmiarów mniejsza jest w środku przestronniejsza

 

W którym miejscu są one ciasne? Gdybyś napisał że w A4 czy Q3 jest ciasno, to ok, w końcu to nie są duże auta. Ale A8 i Q7? No sorry ale brzmi to jak "nie stać mnie więc są do du.." 

Mniee też na nie nie stać, ale jeździłem oboma i tak z przodu jak i z tyłu jest ogrom miejsca, a mały nie jestem. Podobnie zresztą w Touaregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem, jest ciaśniej niż się spodziewałem. Ale fakt faktem cytryna jest przestronniejsza, może to jest kwestia tego że nie ma tak wielkiego tunelu środkowego, stąd takie wrażenie.

 

I nie mówie że są do d... po prostu jestem przyzwyczajony do sharanów, gdzie w środku miejsca jak w autobusie i teraz cytryna też bardzo ,,luźna,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wrażenie przestronności uzależnione jest od tego, jakiego auta się wysiada i do jakiego ale wsiada. Taka prawdą. A większość aut jest po prostu napompowana na zewnątrz a w środku miejsca jak na lekarstwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu są one ciasne? Gdybyś napisał że w A4 czy Q3 jest ciasno, to ok, w końcu to nie są duże auta. Ale A8 i Q7? No sorry ale brzmi to jak "nie stać mnie więc są do du.." 

Mniee też na nie nie stać, ale jeździłem oboma i tak z przodu jak i z tyłu jest ogrom miejsca, a mały nie jestem. Podobnie zresztą w Touaregu.

Niestety taka prawda, q7 jak na swoje gabaryty jest autem ciasnym w środku. Miejsca dla kierowcy nie ma za wiele. Dziwne, miałem touarega i za sobą usiąść nie mogłem, podobnie w x5 czy bmw serii 5. Vany mają do siebie że dają dużo przestrzeni, przynajmniej takie jest wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.