Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to teraz wszyscy przesiadamy się na benzynówki minimum 5.0. Mniejsze to popierdółki a nie silniki. Do tego butla na LPG w boks i można 500km bez tankowania zrobić.

 

Wracając na ziemię. W 95% przypadków turbo diesel lepiej nada się do ciągania przyczepy niż turbo benzyna. O czym tu dyskutować? A jeśli mowa o tych ciut większych silnikach to też wolę ciągać budę 4.0 TDI niż czymś podobnym w benzynie. Moment na dole obrotomierza to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkuje się auto ile wlezie, nie zważając na naprawy to potem się płacze. Tak jak. w przypadku audi 2.5 V6. A bo to drogie jest to jeszcze wytrzyma trochę tak jeżdżąc i potem są właśnie takie mity po kilka tyś naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadam i pozdrawiam.

 

Zupełnie spokojnie, przedstaw swój punkt widzenia. Ja nie jestem "beton" i chętnie zmienię zdanie a już bardzo chętnie poznam odmienne. Zwłaszcza że uważam się petrolheada i gdyby nie pewna niesprzyjająca okoliczność to czekałbym obecnie na odbiór Forda 5.0.  Ciężko jednak dyskutować jeśli nie wiadomo czym ciągasz, jaką przyczepę itp. Pogadajmy spokojnie, proszę. 

 

PS. Ja niestety nie jechałem autem które lepiej się nadaje (napęd) do ciągania przyczep niż VW 5.0TDI i 4.0 TDI. Może kiedyś będę miał okazje ale ciężko o takie auta do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Commander nie ma co się dąsać, jak mówiłem więcej dystansu :yes:

 

z czystej ciekawości co dla Ciebie to duża benzyna ? V8 ? V12? napisz proszę co masz na myśli jakie auto, podaj jego parametry , średnie spalanie (realne),  koszt serwisu, czy jest dostępne w sprzedaży itd.  chętnie poznam Twoje zdanie , bo jak pisałem powyżej dotychczas jazda z przyczepą ani uturbioną benzyną  ani "dużą" V8 (wysokie spalanie, mały zasięg) mnie nie przekonała, a mając na uwadze że wielu producentów w przeciągu kilku lat ma wycofać całkowicie z oferty silniki diesla chętnie dowiem się jakie będę miał alternatywy :hmm:

 

EDIT

Zupełnie spokojnie, przedstaw swój punkt widzenia. Ja nie jestem "beton" i chętnie zmienię zdanie a już bardzo chętnie poznam odmienne. Zwłaszcza że uważam się petrolheada i gdyby nie pewna niesprzyjająca okoliczność to czekałbym obecnie na odbiór Forda 5.0.  Ciężko jednak dyskutować jeśli nie wiadomo czym ciągasz, jaką przyczepę itp. Pogadajmy spokojnie, proszę. 

 

PS. Ja niestety nie jechałem autem które lepiej się nadaje (napęd) do ciągania przyczep niż VW 5.0TDI i 4.0 TDI. Może kiedyś będę miał okazje ale ciężko o takie auta do testów.

o widzę mamy podobny punkt widzenia, tylko mnie ubiegłeś ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Commander jest z tych co nie przyjmują innego zdania niż swoje.

A jak widzi że jest na przegranej pozycji bo więcej ludzi się z nim nie zgadza to się usuwa zamiast wyjaśnić po kolei

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie ma co się kłócić. :]

 

Diesla kupuje się tylko z powodów ekonomicznych, TYLKO! Cała reszta opowieści to dorabianie ideologii.

 

Niech każdy maniak ropniaka się sam przed sobą przyzna czy nadal by jeździł dieslem zakładając taką możliwość:

 

1Paliwo jest za darmo

2cena auta jest taka sama ze wszystkimi rodzajami i pojemnościami silnika

3 koszty utrzymania(serwis, ubezpieczenia itp.) są takie same

 

No który z szanownych kolegów nadal by się męczył 2 litrowym dieslem zamiast np. 400KM V8? :laugh:

 

Popatrzmy troszkę szerzej na świat, USA/Kanada, Australia, Japonia czy bliski wschód. Kto tam myśli o dieslu skoro wystarczy kupić kilku set konna benzyne :bzik:  Po prostu my jesteśmy biedniejsi i w naszych warunkach i realiach częściowo diesel się sprawdza.

 

Żeby nie było, to sam pewnie będę musiał jeździć dieslem bo taki jest nasz rynek aut :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie porównania ...

w pracy mamy do jazdy na trasach 

Fordy Mondeo 2.0TDCI 140KM oraz Mondeo 1.5T Ecoboost 180KM

Jazda na niemieckich autostradach z prędkością bliską Vmax ...

 

Zasięg benzyny jakieś 300km zasięg diesla jakieś 500KM ...

 

Średnie zużycie z trasy przy jeździe z tzw. gazem w podłodze diesel ~10l

na tej samej trasie benzyną "udaje się" dojść do średniej ~16l

 

Do jazdy po mieście 1.5TDCI Focusy - 120KM oraz 1.5T 160KM -> średnie zużcie w mieście diesel ~7l benzyna ~11l

 

Świadomie wybieram od lat diesle ... od lat musiałem je naprawiać (Focus 1.8tdci, Vectra 1.9CDTI, Rav4 2.2D4D) we wszystkich robiłem dwumasę i to tyle z tematów "dieslowych" ... za każdym razem licząc koszt wychodziłem po 3 latach lepiej na dieslu -> oszczędność paliwa ws. dodatkowe opłaty.

 

Mając do wyboru wielkiego diesla i wielką benzynę ... z przyjemnością wybiorę silnik typu Cummins ws HEMI ;)

https://cumminsengines.com/pickup-truck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, z tych Twoich założeń wystarczyłoby żeby taka wielka benzyna paliła tyle co diesel, nic więcej ni potrzeba a każdy by jeździł jakim RAMem albo inną krową. Ja pierwszy :)

 

Także w tym co napisałeś sama racja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wolał nadal Diesla. Lubię jeździć dieslami :-D i zawsze lubiłem ten klekoczący dźwięk silnika

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwagę mam. Jeżeli benzyna byłaby lepsza w sytuacjach wymagających dużo momentu obrotowego przy jednocześnie relatywnie małym zapotrzebowaniu na paliwo to, moim zdaniem, ciężarówki, lokomotywy, statki miałyby silniki benzynowe....

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.