Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

No jest, dotąd kiedy się s... zepsuje.

No i jeszcze pozostaje ekologia, posiadacze starych klekotów wysyłają w atmosfere tyle świństwa że sie w pale nie mieści, do tego niejednokrotnie puszą się że "zaczipowali" co jeszcze potęguje te emisje. Nie zastanawiając się że i oni sami i ich dzieci "tym" oddychają. Ja, Ty i każdy kto chce kupić nowy samochód płacimy frycowe w postaci wszystkich ekologicznych systemów typu dpf, egr, adblue by nie truć, a przeciętny Polak i tak nadrobi......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No jest, dotąd kiedy się s... zepsuje.

No i jeszcze pozostaje ekologia, posiadacze starych klekotów wysyłają w atmosfere tyle świństwa że sie w pale nie mieści, do tego niejednokrotnie puszą się że "zaczipowali" co jeszcze potęguje te emisje. Nie zastanawiając się że i oni sami i ich dzieci "tym" oddychają. Ja, Ty i każdy kto chce kupić nowy samochód płacimy frycowe w postaci wszystkich ekologicznych systemów typu dpf, egr, adblue by nie truć, a przeciętny Polak i tak nadrobi......

I mówi to właściciel VW :-P

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Automaciek. Mam wrażenie że czysty teoretyk jesteś i w życiu nie jeździłes więcej jak 3 autami...

Nie trafiłeś :) nie dość że wiele aut za mną, zaczynałem od syrenki 103 ..., to jeszcze na codzień pracuje przy samochodach, jeżdżę nimi i je naprawiam. A co najgorsze, z racji iż zajmuję się diagnozowaniem to widuję wszystkie zepsute.....

I mówi to właściciel VW :-P

Tak, VW benzynowego, bez wałka...

Na marginesie pradoksalnie dieselgate poprawiła sprzedaż nowych VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w którymś momencie porównywałem do V8 ? Najpierw czytaj uważnie

Jeśli mowa o 360 ps bez żadnego chiptuningu to automatycznie mówimy o V8 poza paroma wyjątkami w raczej usportowionych autach.

Nie odwracaj kota ogonem bo to porównanie Ci po prostu nie wyszło z tą mocą i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pale i nie pije dla jasności, ale troche nie wporządku to co napisałeś....

Już wyjaśniam...bo nic złego nie miałem na myśli.

Mamy różnych znajomych... Jedno małżeństwo puszcza od lat podwójnego dymka (ona i on). Codziennie 2 dobre ramki, tj. 2X15x30 tj 1000 zł miesięcznie.

Inna familia... Pali tylko pan domu i dzień bez 4-paka to dzień stracony, a carpe diem lubi bardzo. Czyli 14X30 + 12X20 tj prawie 700 zł.

Dorzuć to Jacku do kosztów utrzymania zwykłego auta, a jeszcze Ci zostanie...

Ale to tylko mój punkt widzenia i każdy może mieć inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............płacimy frycowe w postaci wszystkich ekologicznych systemów typu dpf, egr, adblue by nie truć, a przeciętny Polak i tak nadrobi......

No patrzaj Pan: a jakaś tam czeska TATRA właśnie skonstruowała i wdrożyła do produkcji diesla bez tych wynalazków- ba: nawet najmniejszego komputerka ten silnik nie posiada.

 

​A spełnia normę Euro 5.

Tak że kolego to nie żadna ekologia lecz bandyckie łupienie ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzaj Pan: a jakaś tam czeska TATRA właśnie skonstruowała i wdrożyła do produkcji diesla bez tych wynalazków- ba: nawet najmniejszego komputerka ten silnik nie posiada.

 

​A spełnia normę Euro 5.

Tak że kolego to nie żadna ekologia lecz bandyckie łupienie ludzi.

A jeździsz autem z takim silnikiem, jeździ ktokolwiek? Jaką normę emisji spełnia twój pojazd?

Prawda jest taka że diesel truje, im starszy tym bardziej, a jak już ma instalację by nie truć to Polak sie jej pozbędzie. Mentalność mamy taką że do pracy wolimy jeździć starą limuzyną w Turbodieslu (z wyciętym dpf, egr i kat) niż nowym autem segmentu B w benzynie które spali mniej benzyny niz limuzyna ON. I nie każdy ma argument jak karawaningowcy, że przyczepę ciąga i musi. Ekonomia diesla ok, ale za wszelką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż benzyniaka który palu mniej niż diesel i nada się do ciągania budki

Benzyna-Taniej tak, mniej nie.  ;)

 

Diesel w osobówkach jest właśnie z powodu ekonomii.

No patrzaj Pan: a jakaś tam czeska TATRA właśnie skonstruowała i wdrożyła do produkcji diesla bez tych wynalazków- ba: nawet najmniejszego komputerka ten silnik nie posiada.

 

​A spełnia normę Euro 5.

Tak że kolego to nie żadna ekologia lecz bandyckie łupienie ludzi.

Możesz podać jakiegoś linka w naszym języku gdzie są informacje o tej konstrukcji ?  Ciekawe jak jest dawkowane paliwo z tradycyjnym wtryskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzaj Pan: a jakaś tam czeska TATRA właśnie skonstruowała i wdrożyła do produkcji diesla bez tych wynalazków- ba: nawet najmniejszego komputerka ten silnik nie posiada.

 

​A spełnia normę Euro 5.

 

Poczytałem. Ten silnik ma adblue, czy więc na pewno nie ma tryliona czujników i innych bzdetów żeby tą normę spełniać?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dieslami to chyba temat pozamiatany. Nakładane są coraz wyższe opłaty za używanie w miastach. Kolejni producenci zostają przyłapani na oszukiwaniu jacy byli eko. Volvo nie planuje rozwijać tematu. Cena przy zakupie wyższa przy odsprzedaży niższa. Właściwie koniec tematu diesla. Fajnie mi się ciągnęło teraz czas się rozejrzeć za turbobenzyną, czeka mnie to wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dieslami to chyba temat pozamiatany. Nakładane są coraz wyższe opłaty za używanie w miastach. Kolejni producenci zostają przyłapani na oszukiwaniu jacy byli eko. Volvo nie planuje rozwijać tematu. Cena przy zakupie wyższa przy odsprzedaży niższa. Właściwie koniec tematu diesla. Fajnie mi się ciągnęło teraz czas się rozejrzeć za turbobenzyną, czeka mnie to wkrótce.

Właściwie to na pewno. Euro 5,6 i milion komplikacji technicznych pięknie załatwiło diesla w aucie osobowym. Lexus już się wycofał z diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.