Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mój samochód (2.0 diesel) też jest niesłyszalny przy 110 km/h, a 2 tys. obrotów mam przy 130 ;). Całkowicie się zgadzam co do zasadności zakupu benzyny - małe przebiegi, jazda po mieście. Jak ktoś wali po 120 tys. rocznie to tylko diesel. Takie jest moje zdanie ;P

 

Ciekawostka:

 

Z kolei BMW serii 7

 

Benzyna: 740Li xDrive od 3/2016[5] wszystkie koła 2998 cm³ R6 240 kW / 326 KM przy 5500-6500 obr/min 450 Nm przy 1380-5000 obr/min 5,2 s 250 km/h

9,6/5,5/7,0 l/100km

 

 

Diesel:

 

750d/750Ld xDrive od 7/2016[8] wszystkie koła 2993 cm³ R6 294 kW / 400 KM przy 4400 obr/min 760 Nm przy 2000-3000 obr/min 4,6/4,7 s 250 km/h 6,6/5,1/5,7 l/100km

Nie podawaj spalania napisanego w folderze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie podawaj spalania napisanego w folderze...

 

Na wzór kolegi przytoczyłem takie spalanie. ;) Realne spalanie 2.0 tdi dsg 4x4 to 6 litrów. Najmniej zrobiłem 4,9 jadąc 90km/h przez jakieś 50 km, po czym musiałem wysiąść z pojazdu i odetchnąć  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może wystarczy aby każdy jeździł tym czym lubi i na co go stać. Ja nie lubię wysokiego spalania, śmigam dieselem. Do miasta kupiłbym fieste 1.0 ale ona cepy mojej nie pociągnie.

 

Jacek dziś pisałem relacje, zrobiłem odcinek ok 400km bez postoju, na gazie mogłoby się nie udać. Ale rację masz, stacje są wszędzie. Gorzej tylko z bańką że 120 w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to bmw co jest zacytowane ma połowe większy silnik, waży dwa razy więcej i ma prawie 3 razy więcej koni od mojego a spalanie wg folderu tylko 0,5 więcej. Takie rzeczy tylko w erze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bajki powiadasz...

Passat 180 km 250nm, a galaxy 140 km 320nm-jak myślisz ?

 

Bardzo chętnie. Już nie jedna duża benzyna próbowała tego ze świateł

prrrrrr szlalony. :fuck:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery strony bicia piany o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą ... bez sensu

 

ja pasuje :]

 

zobacz, że odezwało się tylko kilku kierowców. Teraz wiem czemu jak zapali się zielone światło to każdy udowadnia wyższość jednego silnika nad drugim, jednej marki nad trzecią no i jeszcze wyższość automatu nad manualem :).  Ostatnio miałem lipę na całego, ustawiłem się do takiego wyścigu, a akurat odpaliła się procedura wypalania DPF-u. Wyścig wygrałem, ale wyglądało jakbym przepalał litr oleju na 100km :) chmura za mną niebieska. Zupełnie jak w silniku benzynowym po 100.000km na liczniku i 300.000km w pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie z folderu pozwala relatywnie porównać różne auta i silniki, procedury pomiarowe są zbliżone.

Widływagen i społka, to jak powszechnie wiadomo dzięki pewnej aferze sprzed niespełna 2 lat - akurat się specjalizuje w trybach pracy silnika, które się aktywują podczas testów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz, że odezwało się tylko kilku kierowców. Teraz wiem czemu jak zapali się zielone światło to każdy udowadnia wyższość jednego silnika nad drugim, jednej marki nad trzecią no i jeszcze wyższość automatu nad manualem :).  Ostatnio miałem lipę na całego, ustawiłem się do takiego wyścigu, a akurat odpaliła się procedura wypalania DPF-u. Wyścig wygrałem, ale wyglądało jakbym przepalał litr oleju na 100km :) chmura za mną niebieska. Zupełnie jak w silniku benzynowym po 100.000km na liczniku i 300.000km w pamięci :)

ano, tyle że ja nie muszę się z nikim ścigać i niczego nikomu udowadniać

 

miałem w swoim życiu naprawdę sporo samochodów wszystkie rodzaje napędów (RWD,FWD,fulltime 4WD, part time 4WD), diesle, benzyny, benzyny z gazem , wolnossące, doładowane itd.

zrobiłem w swoim życiu ponad 1.5 mln km, ostatnia benzyna jaką miałem i sprzedałem w zeszłym roku miała 252km i stałe 4x4 przy wadze niewiele ponad tonę

 

więc że tak powiem jakieś zadnie sobie wyrobiłem na podstawie własnych doświadczeń i wiem co dla mnie dobre...

 

 do tej pory nikt nie przedstawił przekonujących mnie argumentów do obecnie dostępnych na rynku benzyn w aucie klasy średniej  mogących służyć jako potencjalny holownik dlatego na chwilę obecną dla mnie EOT, jak ktoś przedstawi coś konkretnego chętnie wrócę do rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy kierowca mający jakieś pojęcie wie że nie na co porównywać 180 km diesla do 360km benzyny porównać to sobie możemy takie dajmy na to 2.0 tdi do 1.8 tfsi

 No i widzisz?

Przeglądnąłem caly spór. Nigdzie nie napisałem, że dizel to zło a benzyna czy gaz to cacy.

Sami dorobiliście uszy do tematu wrzucając zasięg, kasację bagażnika butlą itd. albo wypalania fapa... Nigdzie nie napisałem, że się ścigam z budą bo tego nie robię. A na koniec chcieliście żebym WAS przekonał do benzyny albo gazu. LUDZIEEEE...

 

Moim zdaniem 360 KM w benzynie, nie ważne z doładowaniem czy bez to moc która sponiewiera każdego 4 cylindrowego diesla ! I kropka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.