Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

 No i widzisz?

Przeglądnąłem caly spór. Nigdzie nie napisałem, że dizel to zło a benzyna czy gaz to cacy.

Sami dorobiliście uszy do tematu wrzucając zasięg, kasację bagażnika butlą itd. albo wypalania fapa... Nigdzie nie napisałem, że się ścigam z budą bo tego nie robię. A na koniec chcieliście żebym WAS przekonał do benzyny albo gazu. LUDZIEEEE...

 

Moim zdaniem 360 KM w benzynie, nie ważne z doładowaniem czy bez to moc która sponiewiera każdego 4 cylindrowego diesla ! I kropka  

 

Jaka pojemność tej benzyny, jaki układ cylindrów? Jeżeli mówisz np. o v8 to nie ma co równać do r4 diesel.

 

 

Swoje zdanie na temat diesli zawarłem w temacie kilkanaście postów wcześniej. Diesel jest ekonomiczniejszy gdy potrzeba dużo mocy przy jednoczesnym umiarkowanym zużyciu paliwa. Dobra benzyna to fun z jazdy - tyle.

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I dlatego właśnie lubię dieselka. 180 km w ON to trzeba porównywać do 2 razy mocniejszej benzyny. Przetestowałem wszystkie płyny napędowe i najlepiej dieslem śmigać

Kolego elvis pojechałeś z tym porównaniem   że boki zrywać. :jump:  :jump:  :jump:  :jump:  :jump:  :jump:

Porównywać silnik V8 benzynowy do 4 cylindrowego diesla ,cóż będziesz musiał iść do spowiedzi.

Dziewczyny nie ma co się kłócić. :]

 

Diesla kupuje się tylko z powodów ekonomicznych, TYLKO! Cała reszta opowieści to dorabianie ideologii.

 

Niech każdy maniak ropniaka się sam przed sobą przyzna czy nadal by jeździł dieslem zakładając taką możliwość:

 

1Paliwo jest za darmo

2cena auta jest taka sama ze wszystkimi rodzajami i pojemnościami silnika

3 koszty utrzymania(serwis, ubezpieczenia itp.) są takie same

 

No który z szanownych kolegów nadal by się męczył 2 litrowym dieslem zamiast np. 400KM V8? :laugh:

 

Popatrzmy troszkę szerzej na świat, USA/Kanada, Australia, Japonia czy bliski wschód. Kto tam myśli o dieslu skoro wystarczy kupić kilku set konna benzyne :bzik:  Po prostu my jesteśmy biedniejsi i w naszych warunkach i realiach częściowo diesel się sprawdza.

 

Żeby nie było, to sam pewnie będę musiał jeździć dieslem bo taki jest nasz rynek aut :oslabiony:

Dokładnie racja  w100%.

Ciekawi mnie  dlaczego prawie 100% ludzi kochających motoryzację marzy o posiadaniu V8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego elvis pojechałeś z tym porównaniem   że boki zrywać. :jump:  :jump:  :jump:  :jump:  :jump:  :jump:

Porównywać silnik V8 benzynowy do 4 cylindrowego diesla ,cóż będziesz musiał iść do spowiedzi.

Dokładnie racja  w100%.

Ciekawi mnie  dlaczego prawie 100% ludzi kochających motoryzację marzy o posiadaniu V8?

 

Niestety żyjemy w realnym świecie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A 2.0 tdi 240km?
2.0 fsi 280km seryjnie! Na każdą chorobę znajdzie się lek, te 240KM to chiptuning.... Benzyna ma większy potencjał, w Formule 1 ani pojemnosci, ani turbo a moc jest. Moc w dieslu to jednostki v6 i v8, strasznie kosztowne, a i tak 560KM w RS6 to benzyna. Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jeździcie z przyczepami na wakacje z rodziną czy na tor wyścigowy? Myślałem że takie rzeczy tylko w Top Gear a z chęcią bym na żywo obejrzał.

Edytowane przez Walt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 fsi 280km seryjnie! Na każdą chorobę znajdzie się lek, te 240KM to chiptuning.... Benzyna ma większy potencjał, w Formule 1 ani pojemnosci, ani turbo a moc jest. Moc w dieslu to jednostki v6 i v8, strasznie kosztowne, a i tak 560KM w RS6 to benzyna.

Z kolei diesel jest bardziej racjonalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei diesel jest bardziej racjonalny :P

ale w tym temacie nie chodzi o racjonalność. Jakie to szczęście, ze nie jechałem bardzo dawno większym benzyniakiem jak 2.0 :) jestem na bardzo powolnym etapie poszukiwania auta, po za tym, że boli mnie portfel i głowa to dalej nic nie wiem.

 

najchętniej kupiłbym Amaroka 3.0TDI - wydaje się być tani w zakupie i nie do zajechania z ogonem. Po za tym, że nie zaparkuje nim nawet pod domem (5,2m) i zmokną mi zakupy na pace, a do tego pali pow. 10l a żona mówi, że brzydal - to miałbym kłopot z głowy.  Kupiłbym touarega, ale nie dość, że za mały ;] to drogi i skończę pewnie w Alhambrze albo Galaxy. Liczę, że zanim spłacę kredyty to coś nowego pojawi się na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie palić i chlać piwska przy każdej okazji albo i bez niej żeby cieszyć się mruczeniem V8...

Ot cały racjonalizm, no chyba że ktoś bez tego nie może żyć...

Nie pale i nie pije dla jasności, ale troche nie wporządku to co napisałeś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego elvis pojechałeś z tym porównaniem że boki zrywać. :jump::jump::jump::jump::jump::jump:

Porównywać silnik V8 benzynowy do 4 cylindrowego diesla ,cóż będziesz musiał iść do spowiedzi.

 

A czy w którymś momencie porównywałem do V8 ? Najpierw czytaj uważnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.