Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli mały diesel to 2.0 to ok :P. Mniejsze pojemności to porażka

Ale takie porównanie trzeba mieć by osiągi jednego i drugiego mogły się równać. Miałem kiedyś omege 2.4 125km i szybszy jest mój galaxy w 1.9 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mały diesel to 2.0 to ok :P. Mniejsze pojemności to porażka

Ale takie porównanie trzeba mieć by osiągi jednego i drugiego mogły się równać. Miałem kiedyś omege 2.4 125km i szybszy jest mój galaxy w 1.9 90km

Ale Twoja Omega nie była zaturbiona, porównaj ją do wolnossacego diesla....

Turbodiesel wymięka przy turbo benzynie choćby dlatego że benzyna ma moment obrotowy od 2000 do 5000 obr prawie stały, a później jest moc maksymalna. Diesel mniej pali, ale jak już padnie to naprawa bardziej boli. Jak ktoś robi ponad 30 tyś km rocznie to się opłaci....

Tak może gadać tylko ktoś kto dieslami nie jeździ. W mocnych benzynach też masz dwumas. A ten Twój tfsi to dobrych opinii nie ma

Akurat dwumasa w benzynie to nie problem, jeszcze nigdy jej w ASO nie zmieniliśmy w benzyniaku. 2.0 tfsi nie myl z tsi na łańcuchu, teraz koncern znowu zrezygnował z łańcucha na rzecz paska.... Na co dzień jeżdżę różnymi autami z różnymi silnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia komfortu jazdy, realnie ciszej jest w benzyniaku.

 

Ostatnim argumentem (dla mnie) jest fakt że pracuję w serwisie autoryzowanym i widuję zepsute samochody, w większości diesle i rachunki za naprawę z reguły są słone. Proszę nie mówcie tylko że u pana Kazia w garażu naprawicie taniej, te czasy idą w niepamięć. Mówimy tu oczywiście o współczesnej motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten komfort, cisza i dynamika. A przyczepy caly rok nie ciągam. Robię 10 (kiedyś 20) tyś km rocznie, i nadal nie chcę diesla. Tylko my Polacy mamy taką fazę że czy robimy 5 czy 15 tys rocznie to ma być diesel. Tylko my Polacy jeździmy dieslami starymi albo wycinamy Dpf w nowych i do tego chiptuning - z rury leci sadza i tablica Mendelejewa więc trujemy swój kraj i siebie. Za zachodnią granicą diesla kupuje ten co dużo jeździ i sprzedaje po 5 latach z przebiegiem > 250 tyś. Polak go kupi bo naiwnie myśli że jest o 100 tyś mniej. I zrobi następne 250.....

Moj samochod pali o 3-4 litry wiecej od diesla, to 1800 pln rocznie, w czyery lata odłożył bym na 4 wtryski do diesla. One mogą się nigdy nie zepsuć ale to ruletka. A widzialem rachunki za audi v6 tdi po usterce ukladu paliwowego po 45tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzialem rachunki za audi v6 tdi po usterce ukladu paliwowego po 45tys pln.

Ale to jest klasa premium i tam wymiana wycieraczek kosztuje 2500zł, a wymiana klocków hamulcowych kilkanaście tysięcy ;)

 

Nie przesadzajmy zatem - koszty takich wymian w zwykłych samochodach nie przekraczają kilku procent ich wartości, więc nawet jeśli taki wydatek wystąpi (i nie będzie objęty gwarancją) to nie jest to kwota która mogła by właściciela przygwoździć.

Cisza to zależy nie tyle od silnika co od wygłuszenia samochodu. Moja kobieta jeździ czasem służbowymi peugeotami i te w turbo benzynie są głośniejsze w środku od wysokoprężnych. Nawet myślałem że tłumik ma gdzieś uszkodzony, bo autko w środku było bardzo głośne, a ten sam model w dieslu bardzo cichy. 

Tylko my Polacy mamy taką fazę że czy robimy 5 czy 15 tys rocznie to ma być diesel.

No nie wiem - ja chciałem kupić benzynowy, ale okazało się, że auto które mi się podoba nie ma w ogóle silników benzynowych - zostały wycofane z tego modelu. Czyli nie ma popytu, bo gdyby był to koncern na pewno by nadal sprzedawał. A popyt generują kraje zachodniej Europy a nie wschodniej - do nas się przywozi odpady z zachodu - nowe samochody to tylko odsetek ogólnej sprzedaży.

 

Kupiłem więc diesla (oczywiście z obawami to robiłem) ale teraz jestem bardzo zadowolony z tego silnika. 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten komfort, cisza i dynamika. A przyczepy caly rok nie ciągam. Robię 10 (kiedyś 20) tyś km rocznie, i nadal nie chcę diesla. Tylko my Polacy mamy taką fazę że czy robimy 5 czy 15 tys rocznie to ma być diesel. Tylko my Polacy jeździmy dieslami starymi albo wycinamy Dpf w nowych i do tego chiptuning - z rury leci sadza i tablica Mendelejewa więc trujemy swój kraj i siebie. Za zachodnią granicą diesla kupuje ten co dużo jeździ i sprzedaje po 5 latach z przebiegiem > 250 tyś. Polak go kupi bo naiwnie myśli że jest o 100 tyś mniej. I zrobi następne 250.....

Moj samochod pali o 3-4 litry wiecej od diesla, to 1800 pln rocznie, w czyery lata odłożył bym na 4 wtryski do diesla. One mogą się nigdy nie zepsuć ale to ruletka. A widzialem rachunki za audi v6 tdi po usterce ukladu paliwowego po 45tys pln.

 

jak robisz te 10.000km to chcesz robić wtryski w dieslu po 5 latach ? po 50-60 czy 100.000km ? to nawet w tym Audi, VW i Renault pojadą drugie tyle. Nie powielaj mitów.  Hałas w dieslu ? hałas to jest w benzynie jak chcesz przekroczyć 130kmh bo silnik już wchodzi na obroty.

 

Nie wiem, ja zmieniam auta dość często i przesiadam się na zmianę z diesla i benzyny. Ze względu na jakość holowania to nie wchodzi u mnie w grę mniejsza benzyna jak 3.0 z turbo aby miała szansę dorównać dieslowi. Tylko czym to zasilić? 15-20 litrów na 100km czy 30l LPG ? a jak LPG to gdzie to zapakować? jaki zasięg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie lubię dieselka. 180 km w ON to trzeba porównywać do 2 razy mocniejszej benzyny. Przetestowałem wszystkie płyny napędowe i najlepiej dieslem śmigać

 

Czytając takie bajki aż się tu nie chce człowiekowi logować ... Cieszę się że lubisz swoje auto ale zachowaj kolego jakiś umiar.

Jeśli mały diesel to 2.0 to ok :P. Mniejsze pojemności to porażka Ale takie porównanie trzeba mieć by osiągi jednego i drugiego mogły się równać. Miałem kiedyś omege 2.4 125km i szybszy jest mój galaxy w 1.9 90km

Może zrobimy kiedyś wyścigi na ćwiarę z przyczepami... 2.0 d kontra duża benzyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kolego Commander w nowych masz duże benzyny ? nie mówię tu o klasie premnium tylko o "normalnych" autach do użytku na codzień

jak już chcesz się ścigać dużą benzyną to czemu z dwu litrowym dieslem? stań obok dużego diesla z porównywalną mocą najlepiej jeszcze pod górkę :]

 

panowie nie wiem po co ta spina, każdy jeździ czym mu pasuje

 

ciągałem różnymi sprzętami od wollnossaków po biturbo i V8 hemi  jak komuś się dobrze jeździ dajmy na to tfsi i nie przeszkadza mu że musi go kręcić do 5000 rpm żeby to jakotako jechało albo lubi dźwięk V8 i nie przeszkadza mu wizyta co 400km na stacji to że tak powiem jego sprawa , pozostaje życzyć szerokości :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kolego Commander w nowych masz duże benzyny ? nie mówię tu o klasie premnium tylko o "normalnych" autach do użytku na codzień

jak już chcesz się ścigać dużą benzyną to czemu z dwu litrowym dieslem? stań obok dużego diesla z porównywalną mocą najlepiej jeszcze pod górkę :]

 

panowie nie wiem po co ta spina, każdy jeździ czym mu pasuje

 

ciągałem różnymi sprzętami od wollnossaków po biturbo i V8 hemi  jak komuś się dobrze jeździ dajmy na to tfsi i nie przeszkadza mu że musi go kręcić do 5000 rpm żeby to jakotako jechało albo lubi dźwięk V8 i nie przeszkadza mu wizyta co 400km na stacji to że tak powiem jego sprawa , pozostaje życzyć szerokości :yes:

 

Dokładnie. Miałem włączyć się do dyskusji, jednak wyprzedziłeś mnie w puencie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie bajki aż się tu nie chce człowiekowi logować ... Cieszę się że lubisz swoje auto ale zachowaj kolego jakiś umiar

Skoro bajki powiadasz...

Passat 180 km 250nm, a galaxy 140 km 320nm-jak myślisz ?

 

Może zrobimy kiedyś wyścigi na ćwiarę z przyczepami... 2.0 d kontra duża benzyna...

Bardzo chętnie. Już nie jedna duża benzyna próbowała tego ze świateł Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.