Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Mondek mk3

 

Wysłane z kalkulatora;)

 

Ach...myślałem, że oma, których fanem jestem :) Obecnie jeżdżę 2,2 16V w benzynce i...czasami sobie wajchuję, ale jedzie jakoś. Zastanawiam się jednak nad zmianą na 2,5V6, albo 3,2, albo jakieś TDI  i tak szukam i czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra żona wybrała Outlandera nowego 2.0 benzyna 195/4000 momentu  150 koni, automat

Mam zatem pytanie czy to będzie jeździło normalnie z przyczepą 1300DMC czy tez będzie to męka?

Nie chce ograniczać wyboru auta pod kątem 5 wyjazdów rocznie z przyczepą.

 

Czy ktoś ma podobny silnik i jeździ z podobnym zestawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żona wybrała Outlandera nowego 2.0 benzyna 195/4000 momentu  150 koni, automat

Mam zatem pytanie czy to będzie jeździło normalnie z przyczepą 1300DMC czy tez będzie to męka?

Nie chce ograniczać wyboru auta pod kątem 5 wyjazdów rocznie z przyczepą.

 

Czy ktoś ma podobny silnik i jeździ z podobnym zestawem?

moment całkiem lichy-zabawka, dobre momenty to 350 wzwyż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co nie pociągnie to tej przyczepy 5 razy w roku?

Oczywiście , ze coś tam pociągnie, ale ja podałem informację o lepszych opcjach, jak dla karawaningu z czepką powyżej 1000 dmc. Miałem ponad 20 samochodów- wszystkie  z salonu- kupowane wg własnej opcji i tylko Diesle  zapewniały mi pełny komfort. O miksach typu benzyna/gaz nie wspominam nawet.Na Żuławach to twój zestaw pociągną nawet dwa kasztanki....

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę, weź tylko pod uwagę, że za chwilę możesz wpaść na pomysł dalszych podróży i może się okazać że momentu brakuje. Zwłaszcza, że nie wiadomo jak wytrzyma to skrzynia. Może pomyśl nad Seatem Ateca z dieslem 2,0? Dla mie to faworyt, ale jeszcze dwa latka muszę poczekać nad zmianą holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak bez zupełnie bez obawy da sobie radę, tylko coś za coś. Na początku swojego karawaningu  miałem zestaw Zastawa 1100p i Niewiadów 127E i też objeździłem  Austrię,Jugosławię, Rumunię, Turcję, Grecję.Czechosłowację,  Węgry....

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że człowiek robi się wygodny i chce podróżować też komfortowo i w komfortowych warunkach a takie np. rozpędzanie pod górkę z ogonkiem 1300kg bo ktoś nas np wyhamował wcześniej może wprowadzać we frustrację....

Ja mam ogonek 1300dmc moc w holowniku 200 a moment 285 i uważam że do połykania terenu górzystego lub wdrapując się na autostradzie na długie wzniesienie to absolutne minimum.

Bieszczady w brew pozorom też mają trudne dla holownika miejsca choćby  serpentyny na trasie Przemyśl-Lesko które w moim poprzednim automacie mocno podniosły temperaturę oleju w skrzyni czego efektem był mocny smrodek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę, weź tylko pod uwagę, że za chwilę możesz wpaść na pomysł dalszych podróży i może się okazać że momentu brakuje. Zwłaszcza, że nie wiadomo jak wytrzyma to skrzynia. Może pomyśl nad Seatem Ateca z dieslem 2,0? Dla mie to faworyt, ale jeszcze dwa latka muszę poczekać nad zmianą holownika.

Siedziałem co prawda w nowym Tiguanie ale to to samo co Ateca i miejsca w nim niewiele więcej niż w golfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.