Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja żeby wiedzieć jaka jest temperatura w zamrażalniku kupiłem termometr w SELGROSIE za 25zł. z kabelkiem.Czujkę przymocowałem okręcając kabelek wokół rury w zamrażalniku a czytnik na kuchence gdyż kabelek ma około 2m. i wiem jaka jest temperatura w zamrażalniku(w nocy jest do -19 gdy na powietrzu +15)a w dzień różnie przy temp. powietrza +30 to w zamrażalniku około -10.Temperatura w drugiej części utrzymuje się w granicach od +8 do +13 to chyba nieżle(chłodziarka) i to wtedy gdy pracuje na gaz gorzej działa gdy niema wiatru a co za tym idzie gorsze chłodzenie z tyłu.Zastanawiam się nad powiększeniem otworu w szafce pod lodówką aby był lepszy przepływ powietrza. :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety nie jestem elektronikiem jedynie elektrykiem amatorem ale ktoś kto się na tym zna mógłby coś wymyślić mam używany wentylator orginalny to spróbuje go zamocować przy kratce w podłodze aby polepszyć jeszcze przepływ powietrza.LOdówka wyjęta do przedsionka działa super (w nocy -22) a w dzień około -18 oczywiscie w zamrażalniku tyle że to kłopot wyciągać i pod warunkiem że się stoi w miejscu(piwko wyjęte z lodówki nie z zamrażalnika jest bardzo zimne) :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwko wyjęte z lodówki nie z zamrażalnika jest bardzo zimne

 

Ja latem 4 puszeczki upycham do zamrażarki przy otwartych drzwiczkach i dzięki temu mam super zimne piwko i temperatura w samej lodówce jest znacznie niższa niż piszesz (orientacyjnie ok +5-8*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11:

Ja latem 4 puszeczki upycham do zamrażarki przy otwartych drzwiczkach i dzięki temu mam super zimne piwko

Obawiam się, że na najbliższym zlocie ugoszczenie (lub tylko powitanie) najbliższych przyjaciół - nawet tylko pancernych 4-rema puszeczkami piwa z pewnością nie uda Ci się. Mam na myśli piwo bezalkoholowe które z braku alkoholu zajmuje mniej miejsca w lodówce.

A gdybyś pomyślał o lodóweczce do której drzwiczek upchałbyś na przykład 40 puszeczek? Pomyśl jaka to radość dla Ciebie i przyjacół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Od trzech lat jestem posiadaczem przyczepy Dethleffs Family RM2C. Przez trzy sezony wszystko działało. Niestety przy ostatnim sprzataniu i sprawdzaniu wszystkich urządzeń okazało sie że "śmierdzi" amoniakiem. Po wymontowaniu lodówki stwierdziłem że to właśnie z lodówki ten zapach. Człowiek z serwisu stwierdził rozszczelnienie i stwierdził że juz takich lodówek nie naprawiają. Czekałem na sprowadzenie z Elektroluxa agregatu ale podobno chwilowo brak. Potem czekałem że może jakąś używana uda się sprowadzić ale okazuje sie że moja lodówka jest nietypowa bo mieści się na nadkolu (posiada na dole wycięcie). Nie wiem juz teraz gdzie takiej szukać lub czy ktoś może mi naprawić starą. Znalazłem oczywiście nowe lodówki ale cena ok 2000 pln jest wysoka. Proszę o porade gdzie można jeszcze naprawić taką lodówkę lub gdzie kupić używaną.

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek zrób zdjęcie tego wycięcia w lodówce. Podaj dokładny typ lodówki (pojemność).

 

Jeśli miałeś zamontowaną większą lodówkę (od samej ziemi do kuchenki) to może rozwiązaniem będzie włożenie mniejszej lodówki którą różni tylko wysokość. Jest szans że ta mniejsza lodówka zmieści się nad nadkolem. Koniecznie zapodaj fotki tego wycięcia, oraz wymiary lodówki.

 

Niestety nikt z forum nie znalazł speca który by naprawiał takie rzeczy :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mojego rozeznania masz :

1.) RM 4230 l ( 70 litrów)

wymiary:

wys. 821mm.

szer. 486 mm.

gł. 474 mm.

wycięcie z tyłu

wys. 221 mm.

gł. 215 mm.

2.) RM 427o l ( 77 litrów)

wymiary :

wys. 821 mm.

szer. 486 mm.

gł. 543 mm.

wycięcie z tyłu

wys. 213 mm.

gł. 220 mm.

Pobór gazu dla obydwóch wynosi 18.0 gram na godzinę.Są jeszcze 60 l. trochę mniejsze. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Od trzech lat jestem posiadaczem przyczepy Dethleffs Family RM2C. Przez trzy sezony wszystko działało. Niestety przy ostatnim sprzataniu i sprawdzaniu wszystkich urządzeń okazało sie że "śmierdzi" amoniakiem. Po wymontowaniu lodówki stwierdziłem że to właśnie z lodówki ten zapach. Człowiek z serwisu stwierdził rozszczelnienie i stwierdził że juz takich lodówek nie naprawiają. Czekałem na sprowadzenie z Elektroluxa agregatu ale podobno chwilowo brak. Potem czekałem że może jakąś używana uda się sprowadzić ale okazuje sie że moja lodówka jest nietypowa bo mieści się na nadkolu (posiada na dole wycięcie). Nie wiem juz teraz gdzie takiej szukać lub czy ktoś może mi naprawić starą. Znalazłem oczywiście nowe lodówki ale cena ok 2000 pln jest wysoka. Proszę o porade gdzie można jeszcze naprawić taką lodówkę lub gdzie kupić używaną.

Pozdrawiam

Cezary

Tego typu lodówki wiem, że naprawiają poprzez zalutowanie lutem twardym nieszczelności a potem ją napełniają i wszystko działa jak dawniej. Mogę dokładniej zapytać tyle tylko że to jest w małopolskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za okazana pomoc.

 

Moja lodówka :D:D w środku posiada tabliczke znamionową więc spisałem co sie dało

 

Model RM 270

numer 9268502

brutto 70l

netto 60 l

producent Electrolux Siegen GMBH (chyba juz nieistnieją) :?

 

Zrobiłem szkic z wymiarami tak by było widać wucięcie na nadkole

 

Okazało się że ostatnio że mój kolega ma lodówkę od przyczepy. Przytargałem ją do garażu i na oko jest podobna tylko tak jak mówił Tomii różni sie tylko wysokością (ta jest niższa)

Symbol jej to RM 200B nr katalogowy 9265577. Zastanawiałem sie wczoraj czy nie przełożyć tylko agregatu :D W środku i z tyłu wyglądaja tak samo. Tylko czy mozliwa jest taka przekładka :D

 

ED jesli możesz podaj mi namiary na tych magików z małopolskiego. Biorąc pod uwage że przyczepkę mam z 1996 to tył tej lodówki wygląda cacy (pomalowana, czyściutka, nie wiem nawet gdzie nastapił wyciek). Warto więc pojechać i do małopolski zamiast kupić podobna bez gwarancji.

 

Jesze raz wszystkim dziękuje za dotychczasowa pomoc

Czarek :D

post-37138-imported-fd055b35-9e7b-409c-926a-57122e5a2837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D .Mam problemik z lodówką-po prostu nie działa,czy ktos może ma jakiś namiar na serwis w okolicach Warszawy,ew.Otwock gdzie robią naprawy sprzętu w przyczepach,będę wdzięczny za jakiś namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.