Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Wydłubana lodówka:

 

lod1wn4.jpg

lod2wh5.jpg

lod3fp5.jpg

lod4yo9.jpg

 

Na pierwszych 2 zdjęciach stoi normalnie a potem odwrotnie.

 

Przy przewracaniu bulgotało, więc jakiś czynnik jest w środku.

Jutro badanie elektryczne .

Czy tam są 2 grzałki elektr. bo 2 kable ida ?

I czy można je wyjąć metodą nieniszczącą ?

A to grube w izolacji to co jest i czy można rozebrać ?

Pomaluję to trochę bo zardzewiałe jest z lekka.

Na ostatnim zdjęciu widać taki niopek zakręcany, przy bani takiej, to on jest do napuszczania czynnika , tzn, że czynnik wymienialny jest chyba tak jak Lepciak mówił.

 

CO DALEJ ?

 

Jacek. Spalić ?

 

Aha, te 2 kable co idą do grubej zaizolowanej pionowej rury na 3 zdj. to może jeden na 12, a drugi na 220 są.Znaczy to obudowa GRZAŁki jest chyba.Przed przewróceniem i po opukane było wszystko LEKKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cisza jakaś, znaczy spalić naprawdę ?

 

Chyba znawcy są jacyś ?

 

Marcin, będzie foto ze spalenia i gaszenia.

 

Ale , może dopiero po sezonie , Co ?

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek I - jak się nie znasz to lepiej za dużo w lodówce nie bagruj. Przez nieumiejetne grzebanie możesz przypadkowo ją rozszczelnić a wtedy to już kłopot. Prześledzę Twoje fotki i postaram pomóc.

Ze spaleniem poczekaj - zawsze zdążysz. I pamiętaj o fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panie kolego bez nerwów.Słusznie Pan zauważył że te dwa kable sa od zasilania grzałek.na kablu jednym ma Pan napis np 12V75Watt co opisuje moc grzewczą grzałki na prąd stały natomiast na drugiej może być napis 230V105Watt i to określa moc grzałki na prąd zmienny./Proszę specjalistów od prądów o poprawę jak nie wyrażam się na poziomie akademickim/.To coś grube to jest blacha osłonowa.Proszę się dobrze przyjrzeć to zauważy Pan takie zatrzaski łączące blachę w rulonik.U góry i dołu jest denko.Wewnątrz "tego cylindra jest warstwa izolacji termicznej,normalnie jest to wełna mineralna/Budowlańcy jaka jest prawidłowa nazwa?/Po zdjęciu blachy i izolacji pozosyanie rurka średnicy ok.30mm.Na tej rurce są przyspawane gniazda w których sa umiejscowione grzałki.Można je wyjąć poprzez wyciągnięcie/nie maja żadnego dodatkowego mocowania..Na dole tej rury a właściwie kominka jest palnik.Proszę jego nie odkręcać gdyż można zniszczyć dyszę,wystarczy tylko gobrze przedmuchać/powinien działać prawidłowo.Próbę można przeprowadzić na zewnątrz przyczepy/kampera/ i dopiero zamontować.

Życzę sukcesów w walce.Dodatkowe pytania 694 553 878 Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówkach absorpcyjnych nieużywanych dłuższy czas rozwarstwia się czynnik chłodzący i trzeba im pomagać ręcznie. Potrząsajcie, przewracajcie do góry nogami... i tak przynajmniej 10 razy. :hop1: Jak chlupie, to dobrze, musi się wymieszać.Moja lodówka po takiej operacji odżyła! :hop1:

Na gazie wyciągnęła -27 st.C (oczywiście w zamrażalniku).

ATSD, lodówka musi być dobrze wypoziomowana, inaczej może nie ruszyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej lodówce wysiadła grzałka na 220v ma przebicie na obudowe. Jest to stara przyczepa i wątpie czy gdzieś dostane taką grzałke. Czy ktoś na forum orientuje się ile taka grzałka powinna mieć wat ?? może dało by się zamontować jakiś zamiennik, na mojej nieda się odczytać parametrów. Drugie gdzie mogę zdobyć takową grzałke??

pozdr.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Kłębowisko rurek z tyłu zostało obskrobane z rdzy i z lekka pomalowane.

Następnie lodówka stanęła w normalnej pozycji i po odczekaniu została włączona do 220.

Grzałka GRZEJE.

Po jakiejś godzinie wszystko z tyłu było gorące a w zamrażalniku się zaczęło zimno robić.

 

Czyli chyba jest dobrze.

Na razie wyłączyłem, niech farba wyschnie.

 

Jutro lodówka będzie przewracana z 10 razy, z bulgotaniem, a potem, po odczekaniu ją włączę na całą noc i CZAS pokaże.

 

 

Pomysłowy Dobromir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kol.ego.

Moc grzałki może Pan odczytać w dwóch miejscach;

1.Wewnątrz lodówki powinna być nalepka znamionowa i po dokładnym przestudiowaniu odczyta Pan np 230V 105Watt.Jeżeli tabliczka została zmyta to jest ......

2.Na kablu od grzałki jest opis np.230V 125Watt.

Grzałki są różnej mocy.Jeżeli będzie trochę mocniejsza to specjalnie nie zaszkodzi odwrotnie jak będzie mniejszej mocy to może trochę dłużej schładzać.To nie robi różnicy jak stara jest lodówka,grzałki o ile wiem nie uległy zmianie/w sensie kształtu/ natomiast są generalnie mocniejsze.Cena nowej grzałki to 40 do 50 euro.Gdzie można kupić to nie wiem ale chyba sam coś mam. maciekm85@o2.plMiłego wieczoru Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.