Skocz do zawartości

Lodówki - problemy, eksploatacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich :D .Mam problemik z lodówką-po prostu nie działa,czy ktos może ma jakiś namiar na serwis w okolicach Warszawy,ew.Otwock gdzie robią naprawy sprzętu w przyczepach,będę wdzięczny za jakiś namiar

 

http://www.camppol.pl/ kilka osób korzystało z ich serwisu i byli zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjęciem lodówki jest trochę problemów. Zależy jeszcze jak jest zabudowana, ale zazwyczaj lodówka trzymana jest przez 8 wkrętów przechodzących przez boczne ściany. Do tego trzeba odkręcić przewód gazowy i zdemontować blachę (znajdująca się nad lodówką a pod zlewem i kuchnią) z której wystają pokrętła do regulacji płomienia w lodówce i włączniki 12Vi 230V lodówki. Do tego dwa kable od zasilania też trzeba odłączyć. Z tyłu za lodówką powoli zdejmować tak żeby kominka nie uszkodzić.

Teoretycznie to by było na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy45 widze Twój przedostatni post i jeśli moja RM 270 to Twoja opisana RM 4270 to nie pasują mi wymiary :D :

"Wysłany: Czw 31 Sty, 2008 20:02 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

według mojego rozeznania masz :

1.) RM 4230 l ( 70 litrów)

wymiary:

wys. 821mm.

szer. 486 mm.

gł. 474 mm.

wycięcie z tyłu

wys. 221 mm.

gł. 215 mm.

2.) RM 427o l ( 77 litrów)

wymiary :

wys. 821 mm.

szer. 486 mm.

gł. 543 mm.

wycięcie z tyłu

wys. 213 mm.

gł. 220 mm.

Pobór gazu dla obydwóch wynosi 18.0 gram na godzinę.Są jeszcze 60 l. trochę mniejsze.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wymiary i instrukcje znalazłem na Niemieckiej stronie :

http://caravanhandboek.biod.info/geb-aan/rm270.htm

 

Może posiadasz polska wersje bo ja z niemieckiego jestem niemiec

 

Poradz mi także czy istnieje możliwość przekładki agregatu (wolałbym mieć lodówkę 70 litrowa zamiast 60 :D )

 

ED czy udało sie zlokalizować magików z małopolski :D

post-37187-imported-b05d0d91-2c48-412f-8579-c171c802c9db_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za okazana pomoc.

 

Moja lodówka :D:D w środku posiada tabliczke znamionową więc spisałem co sie dało

 

Model RM 270

numer 9268502

brutto 70l

netto 60 l

producent Electrolux Siegen GMBH (chyba juz nieistnieją) :?

 

Zrobiłem szkic z wymiarami tak by było widać wucięcie na nadkole

 

Okazało się że ostatnio że mój kolega ma lodówkę od przyczepy. Przytargałem ją do garażu i na oko jest podobna tylko tak jak mówił Tomii różni sie tylko wysokością (ta jest niższa)

Symbol jej to RM 200B nr katalogowy 9265577. Zastanawiałem sie wczoraj czy nie przełożyć tylko agregatu :D W środku i z tyłu wyglądaja tak samo. Tylko czy mozliwa jest taka przekładka :D

 

ED jesli możesz podaj mi namiary na tych magików z małopolskiego. Biorąc pod uwage że przyczepkę mam z 1996 to tył tej lodówki wygląda cacy (pomalowana, czyściutka, nie wiem nawet gdzie nastapił wyciek). Warto więc pojechać i do małopolski zamiast kupić podobna bez gwarancji.

 

Jesze raz wszystkim dziękuje za dotychczasowa pomoc

Czarek :D

 

Witam rozmawiałem z facetem, który naprawiał tego typu lodówki, niestety zrezygnował z serwisu lodówek absorpcyjnych, z uwagi na nieopłacalność, prowadzi teraz wyłącznie serwis lodówek sprężarkowych. Przykro mi że nie mogłem do końca pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED

 

Dzieki za pomoc.

Jak pisałem wczesniej mam drugą mniejsza lodówke wyglądającą (pod względem agregatu) podobnie. Może wiesz czy można zamienić agregaty.

Może sam bym podłubał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie agregatu jak najbardziej - troche to wymaga zachodu. Ale myślę, że musisz poćwiczyć na tym uszkodzonym - jak wymontować i zamontować, aby nie uszkodzic tego dobrego. Musisz uważac szczególnie na rurki o małych śrwednicach. Ta drugą sprawdź przed przełożeniem. Po montażu możesz uzupełnic braki pianka montażową, tylko musisz pamietac że pianka zwieksza swoja objętość ok. 10 razy przy zastyganiu. Zycze powodzenia

Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.