Skocz do zawartości

Przekroczenie DMC jakie kary?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dpong napisał:

Do wyrobienia B96 nie musisz mieć lekarza. B96 nie jest kategorią samą w sobie a tylko rozszerzeniem kat B, w związku z czym badanie jest aktualne to co na B jak też ważność uprawnienia. 

Ja też zrobiłem badania po czym zanosząc papiery do WK dowiedziałem się, że badania nie są wymagane. Jeżeli takowych się domagają proponuję zapytać o podstawę prawną, wydłuża to całą akcję, ale 200 zł zostaje w kieszeni

No ja też kiedyś słyszałem, że do B96 badania nie są potrzebne, bo to nie jest nowa kategoria PJ a jedynie rozszeżenie aktualnych uprawnień. Ja chcę iść zrobić E do B, więc badania i tak musiałem zrobić.

Z ciekawostek to zadzwoniłem do swojego WK dopytać jak się sprawy mają. I co się okazało, akurat przed chwilą przyszły moje akta z Gdańska i już jutro będę mieć PKK. Aha, cóż za zbieg okoliczności :lol:
 

3 minuty temu, Niunius07 napisał:

Kurde dobrze że jest nas więcej bo już się czułem jak na linczu:boks:

Ja tam nie wiem, kiedyś myślałem jak Wy a potem wyprowadzono mnie z błędu. Zresztą na info-car wyraźnie jest napisane, że do wyrobienia PKK wymagane jest badanie lekarskie:
https://info-car.pl/infocar/artykuly/przyczepa-bez-kat-be-kod-96-prawa-jazdy.html

image.png.63eccad1aad9238d916c35f6041cda27.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, jacek00 napisał:

No ja też kiedyś słyszałem, że do B96 badania nie są potrzebne, bo to nie jest nowa kategoria PJ a jedynie rozszeżenie aktualnych uprawnień. Ja chcę iść zrobić E do B, więc badania i tak musiałem zrobić.

Z ciekawostek to zadzwoniłem do swojego WK dopytać jak się sprawy mają. I co się okazało, akurat przed chwilą przyszły moje akta z Gdańska i już jutro będę mieć PKK. Aha, cóż za zbieg okoliczności :lol:
 

Przyjacielu to pisz konkretnie a nie linczujesz kogoś a sam robisz inna kategorie. My pisaliśmy o B96. 

A tak z drugiej strony to współczuję ci tego stresu z milczącym egzaminatorem. Ale powinno się udać:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Niunius07 napisał:

Przyjacielu to pisz konkretnie a nie linczujesz kogoś a sam robisz inna kategorie. My pisaliśmy o B96. 

A gdzie ja kogoś linczuje? 

Teraz, Niunius07 napisał:

A tak z drugiej strony to współczuję ci tego stresu z milczącym egzaminatorem. Ale powinno się udać:ok:

Sprawdż najpierw komu odpisujesz bo najwidoczniej Ci się osoby pomyliły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

To jak chcesz otrzymać PKK? Do PKK samego potrzebujesz badanie lekarsie. Samo badanie kosztuje 200 zł i jest to stawka urzędowa maksymalna. 

PS. U mnie zaraz minie miesiąc jak złożyłem wniosek o PKK - nadal czekam... 

To nie ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Niunius07 napisał:

To nie ty?

Serio widzisz tu jakiś lincz? Moje pytanie Cię tak ubodło czy jak? 

Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie info-car.pl do wyrobienia PKK niezbędne jest badanie lekarskie. Screen wkleiłem powyżej. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Serio widzisz tu jakiś lincz? Bo ja zadałem pytanie. Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie info-car.pl do wyrobienia PKK niezbędne jest badanie lekarskie. Screen wkleiłem powyżej. 

Dobra spoko jeżeli to było pytanie to widocznie źle to odczytalem:hej::piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacek00 napisał:

No ja też kiedyś słyszałem, że do B96 badania nie są potrzebne, bo to nie jest nowa kategoria PJ a jedynie rozszeżenie aktualnych uprawnień. Ja chcę iść zrobić E do B, więc badania i tak musiałem zrobić.

Z ciekawostek to zadzwoniłem do swojego WK dopytać jak się sprawy mają. I co się okazało, akurat przed chwilą przyszły moje akta z Gdańska i już jutro będę mieć PKK. Aha, cóż za zbieg okoliczności :lol:
 

Ja tam nie wiem, kiedyś myślałem jak Wy a potem wyprowadzono mnie z błędu. Zresztą na info-car wyraźnie jest napisane, że do wyrobienia PKK wymagane jest badanie lekarskie:
https://info-car.pl/infocar/artykuly/przyczepa-bez-kat-be-kod-96-prawa-jazdy.html

image.png.63eccad1aad9238d916c35f6041cda27.png

 

Być może masz rację, w końcu witryna, którą zalinkowałeś jest wykładnią przepisów, ja odbierając PJ z wpisem 96 dowiedziałem się przy okienku WK, że badania do wpisu 96 nie są potrzebne i przy okienku to badanie wyrzuciłem. Możliwe, że w WK w Poznaniu się nie znają albo interpretują po swojemu. Takie to czasy niby wszystko w internecie jest i niby urzędnicy kompetencje mają, a nikt odpowiedzialności za nic nie chce wziąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dpong napisał:

Być może masz rację, w końcu witryna, którą zalinkowałeś jest wykładnią przepisów, ja odbierając PJ z wpisem 96 dowiedziałem się przy okienku WK, że badania do wpisu 96 nie są potrzebne i przy okienku to badanie wyrzuciłem. Możliwe, że w WK w Poznaniu się nie znają albo interpretują po swojemu. Takie to czasy niby wszystko w internecie jest i niby urzędnicy kompetencje mają, a nikt odpowiedzialności za nic nie chce wziąć

Mi Pani w okienku nie wpisała Haka do auta  a później się wypieła i co? Takie czasy że mówią co chcą... Lubuskie musi mieć orzeczenie lekarskie inaczej nie wydadzą numeru PKK czy to B czy b96 czy E... Nawet lekarz u którego byłem mówił że to jest chory przepis ale  jest i co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bob Duży napisał:

Mi Pani w okienku nie wpisała Haka do auta  a później się wypieła i co? Takie czasy że mówią co chcą... Lubuskie musi mieć orzeczenie lekarskie inaczej nie wydadzą numeru PKK czy to B czy b96 czy E... Nawet lekarz u którego byłem mówił że to jest chory przepis ale  jest i co zrobić.

No to mamy przykład że jednak nie wszędzie jest jednakowo mimo że urzędowe tematy powinny wszędzie być takie same. Dlatego też opinie na forum są czasami rozbieżne mimo że dotyczą tego samego tematu.:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bob Duży napisał:

Znajomy mieszka w czechach i B robił w 2015 a w 2019 robił E i u nich badania lekarskie są ważne 5 lat... Zresztą tam wszystko jakoś łatwiej i na wesoło robią.

No u nas badanie lekarskie masz ważne 10 lat. Może to jest odpowiedź do naszej dyskusji? Wszyscy, którzy mieli aktualne badania, które znajdowały się w aktach nie musieli robić nowych badań? Nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

No u nas badanie lekarskie masz ważne 10 lat. Może to jest odpowiedź do naszej dyskusji? Wszyscy, którzy mieli aktualne badania, które znajdowały się w aktach nie musieli robić nowych badań? Nie wiem ?

Ja miałem PJ bezterminowe, kiedyś jak je robiłem nie było takich ograniczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jacek00 napisał:

No u nas badanie lekarskie masz ważne 10 lat. Może to jest odpowiedź do naszej dyskusji? Wszyscy, którzy mieli aktualne badania, które znajdowały się w aktach nie musieli robić nowych badań? Nie wiem ?

Czyli jakbym chciał teraz iśc na E to badania mnie mijają?az jutro zadzwonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.