Skocz do zawartości

Przekroczenie DMC jakie kary?


Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja:
- samochód VW Sharan w dowodzie rej. masa własna (poz. G) = 1740 kg, poz. O1 = 2000 kg, O2 = 700 kg.
- przeczepa kempingowa Niewiadów N123NT masa własna około 700 kg, DMC 750 kg

Czy taka załadowana przyczepa może ważyć więcej niż 750 kg? Dzwoniłem do pewnego sprzedawcy i twierdzi on, że na drodze ważą całość i ważne jest jedynie aby całość nie przekroczyła 3,5t. Czy to prawda?
 
Ale ten Niewiadów ma hamulec czy nie ma? Jeśli nie ma to tym autem ciągnąć tej przyczepy nie możesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, jacek00 napisał:

Ale ten Niewiadów ma hamulec czy nie ma? Jeśli nie ma to tym autem ciągnąć tej przyczepy nie możesz

https://niewiadow.pl/produkty/przyczepy-kempingowe/n126nt/

Chyba ma hamulec. Na stronie producenta jest informacja: Liczba osi    1 hamowana Alko / Knott. W opcjach jest też: Urządzenie najazdowe AKS 3004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, necik napisał:

Taka sytuacja:
- samochód VW Sharan w dowodzie rej. masa własna (poz. G) = 1740 kg, poz. O1 = 2000 kg, O2 = 700 kg.
- przeczepa kempingowa Niewiadów N123NT masa własna około 700 kg, DMC 750 kg

Czy taka załadowana przyczepa może ważyć więcej niż 750 kg? Dzwoniłem do pewnego sprzedawcy i twierdzi on, że na drodze ważą całość i ważne jest jedynie aby całość nie przekroczyła 3,5t. Czy to prawda?
 

buda z hamulcem to pod O1 podchodzi i możesz jechać bez problemu

bez hamulca to nie łapie się na O2 więc i tak nie pojedziesz na legalu takim zestawem

a przeładowanie to oddzielna sprawa, raz puszczą raz się przyczepią

buda bez hamulaca to w razie kolizji albo wypadku masz jazdę niezgodną z wymogami i potencjalnie wielkie problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chris_66 napisał:

a przeładowanie to oddzielna sprawa, raz puszczą raz się przyczepią

 

Do przeładowania DMC samej przyczepy jest jakaś tolerancja, czy to co w dowodzie jest święte? 

Zamawiając nową Niewiadówkę można za około 1000 zł zwiększyć DMC do 900, 1000 a nawet 1300 kg. To chyba lepsza opcja niż zakup przyczepy z ładownością 50 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, necik napisał:

Do przeładowania DMC samej przyczepy jest jakaś tolerancja, czy to co w dowodzie jest święte? 

Zamawiając nową Niewiadówkę można za około 1000 zł zwiększyć DMC do 900, 1000 a nawet 1300 kg. To chyba lepsza opcja niż zakup przyczepy z ładownością 50 kg?

Cześć.

Chłopie bierz 1300 i o nic nie pytaj. Jak zaczniesz jeździć to zrozumiesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, necik napisał:

Zamawiając nową Niewiadówkę można za około 1000 zł zwiększyć DMC do 900, 1000 a nawet 1300 kg. To chyba lepsza opcja niż zakup przyczepy z ładownością 50 kg?

tolerancja czasem jest 2-3-5%

mając powyżej 750kg musisz mieć hamulec i większość problemów z głowy,

50 kg ładowności to raczej żart

bierz minimum 1000kg - 250 kg ładowności to już coś daje, 1200kg to juz jest luksus przy budzie 700kg MW

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nad tą Niewiadówką zastanawiam, bo mam 183 cm wzrostu, a przyczepa ma chyba 182 cm wysokości w środku. Czyli cale życie zgarbiony w przyczepie za 60 000 zł. Zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić np. Weinsberg CaraOne 390 QD za 87 000 zł. Na korzyść Niewiadówki przemawiało wykonanie z laminatu, w tej Weinsberg  boję się, że zaraz zacznie przeciekać.

Co do DMC, czy ktoś z was przerabiał temat zwiększenia z 750 kg do np. 1000 kg (zakup używanej Niewiadówki)? Bardzo to uciążliwy i kosztowny temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, necik napisał:

Jeszcze się nad tą Niewiadówką zastanawiam, bo mam 183 cm wzrostu, a przyczepa ma chyba 182 cm wysokości w środku. Czyli cale życie zgarbiony w przyczepie za 60 000 zł. Zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić np. Weinsberg CaraOne 390 QD za 87 000 zł. Na korzyść Niewiadówki przemawiało wykonanie z laminatu, w tej Weinsberg  boję się, że zaraz zacznie przeciekać.

Co do DMC, czy ktoś z was przerabiał temat zwiększenia z 750 kg do np. 1000 kg (zakup używanej Niewiadówki)? Bardzo to uciążliwy i kosztowny temat?

Nie tak zaraz:) do go jest gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nad tą Niewiadówką zastanawiam, bo mam 183 cm wzrostu, a przyczepa ma chyba 182 cm wysokości w środku. Czyli cale życie zgarbiony w przyczepie za 60 000 zł. Zastanawiam się czy nie dołożyć i nie kupić np. Weinsberg CaraOne 390 QD za 87 000 zł. Na korzyść Niewiadówki przemawiało wykonanie z laminatu, w tej Weinsberg  boję się, że zaraz zacznie przeciekać.

Co do DMC, czy ktoś z was przerabiał temat zwiększenia z 750 kg do np. 1000 kg (zakup używanej Niewiadówki)? Bardzo to uciążliwy i kosztowny temat?
A N-cross?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3-osobowym N-crossie ten salon zamienny z pojedynczym łóżkiem to jakaś porażka. Na fotel za łazienką trzeba trzeba się przeciskać. No ale cena 20 000 niższa niż zachodnie...
No i myślisz że w zwykłym Niewiadowie będzie lepiej?

A jak chcesz budżetowe budy to spójrz na Sterckemana, Adrię Aviva no i wspomnianego Weinsberga. W okolicach 85k znajdziesz lekkie i na pewno lepiej wyposażone przyczepy niż N-Cross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, necik napisał:

 Weinsberg

Co do DMC, czy ktoś z was przerabiał temat zwiększenia z 750 kg do np. 1000 kg (zakup używanej Niewiadówki)? Bardzo to uciążliwy i kosztowny temat?

zaraz nie bedzie przeciekać, ale jakośc wykonania jest bardzo budżetowa

DMC na plus nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta budżetowa jakoś wykonania?

Porównaj sobie różne marki to zobaczysz
Kiedyś myślałem o tej marce ale zobaczyłem ją na żywo i odpuściłem. Szkoda mi było takich pieniędzy za wykonanie jakie oferowali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.