Skocz do zawartości

Przekroczenie DMC jakie kary?


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, chris_66 napisał:
W dniu 5.06.2022 o 08:13, necik napisał:

Co do DMC, czy ktoś z was przerabiał temat zwiększenia z 750 kg do np. 1000 kg (zakup używanej Niewiadówki)? Bardzo to uciążliwy i kosztowny temat?

 

DMC na plus nie da rady

Czasem da radę

Jest specjalistyczny temat 

Zmiana DMC w dowodzie - Przepisy, uprawnienia i ubezpieczenia - Karawaning.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Zobaczcie na  to.Co mam teraz zrobić?

Ciągłem przyczepę ciężarówą.Nie miałem dodatkowych uprawnień i ona nie miała badań technicznych i zatrzymała mnie policja.Moja Toyota ma dmc 2850kg. Sąd mi  przywalił karę grzywny 2000zl .Zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 6miesięcy. I jeszcze sąd zażądał  270 zł kosztów sądowych. 

 

IMG_20220702_141130.jpg.jpg

IMG_20220702_141203.jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to nie zrobisz. Teraz takie są kary za brak uprawnień. Dawniej każdy wiedział że mandat 300 lub 500 i koniec tematu. Dostałeś taki obecny standard za to wykroczenie. Wychodzi na to że jesteś właścicielem skoro dorzucili ci tam brak przeglądu. Możesz się odwołać ale z czym tu dyskutować, że to nie twoja ręka?  :mellow: może jak pracujesz prawem jazdy to by ten zakaz dało się skrócić.

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawek21 napisał:

Ciągłem przyczepę ciężarówą.Nie miałem dodatkowych uprawnień i ona nie miała badań technicznych i zatrzymała mnie policja.

Gratuluję pomysłu. Ciesz się, że jakiś dzieciak nie wyskoczył Ci pod maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek21 napisał:

Ciągłem przyczepę ciężarówą.Nie miałem dodatkowych uprawnień i ona nie miała badań technicznych i zatrzymała mnie policja.Moja Toyota ma dmc 2850kg. Sąd mi  przywalił karę grzywny 2000zl .Zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 6miesięcy. I jeszcze sąd zarządał  270 zł kosztów sądowych. 

I tak celowo zakladales tutaj konto na forum, by sie pochwalic ze jestes ... ( powstrzymam sie tutaj od wyzwisk)?  Niestety za glupote sie placi, i jak mowi Jacek, dobrze ze nikogo nie uszkodziles, bo wtedy moglbys sie nie wyplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek21 napisał:

Witam. Zobaczcie na  to.Co mam teraz zrobić?

Ciągłem przyczepę ciężarówą.Nie miałem dodatkowych uprawnień i ona nie miała badań technicznych i zatrzymała mnie policja.Moja Toyota ma dmc 2850kg. Sąd mi  przywalił karę grzywny 2000zl .Zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 6miesięcy. I jeszcze sąd zarządał  270 zł kosztów sądowych. 

 

 

 

Trzeba było pomyśleć przed, a nie biadolić nad rozlanym mlekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slawek21 napisał:

Witam. Zobaczcie na  to.Co mam teraz zrobić?

Po tym co pokazujesz to widać trzeba ci to wyłożyć tak po najprościej jak się tylko da czyli:

1.Zapłacić 2270

2. Nie siadać za kółko 6 m-cy 

3. Dorosnąć i się ogarnąć bo teraz miałeś farta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja wypowiedzi kolegi "Ciągłem przyczepę ciężarówą." jest zgodna z precyzją wypowiedzi sądu "uprawnienia do przyczepy ciężarowej marki Stim". Nie wynika z tych wypowiedzi że przyczepa musiała mieć przegląd a zestaw wymagał dodatkowych uprawnień. Policja w tematach kat. B, E B96, i powiązanych z nimi mas 3500 kg, 4250kg potrafi być podobnie precyzyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.