Skocz do zawartości

Przekroczenie DMC jakie kary?


Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Tomala51 napisał:

Rozumiem, że w Q1 jest babol i max DMC czepy to 1300kg + kategoria E + viatoll?

Nie koniecznie, F3 to nie musi (ale może) być suma F1 + Q1, temat wielokrotnie wałkowany.

Możesz ciągnąć i 1500 ale wtedy auto załadowane na max 2123kg (200kg z auta idzie na przyczepe).

Zestaw powyżej 3500kg to viatoll na drogach objętych viatlollem i PJ B+E lub B96 (do 4250kg).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

59 minut temu, golob napisał:

Nie koniecznie, F3 to nie musi (ale może) być suma F1 + Q1, temat wielokrotnie wałkowany.

Możesz ciągnąć i 1500 ale wtedy auto załadowane na max 2123kg (200kg z auta idzie na przyczepe).

Zestaw powyżej 3500kg to viatoll na drogach objętych viatlollem i PJ B+E lub B96 (do 4250kg).

 

Jesteś pewny?

Nie biorę nigdy dużo gratów ze sobą, załóżmy, że mam pewność ze auto waży 2t to mogę zapinać czepe DMV 1500kg (oczywiscie nie przekroczone)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomala51 napisał:

Jesteś pewny?

Jeżeli dane które podałeś z DR są także na tabliczce auta to wszystko się zgadza i tak jest. Możesz mieć zestaw max 3623kg. Czyli przyczepa nie może przekroczyć 1500kg, auto nie może 2323kg a zestaw łącznie 3623kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, golob napisał:

Jeżeli dane które podałeś z DR są także na tabliczce auta to wszystko się zgadza i tak jest. Możesz mieć zestaw max 3623kg. Czyli przyczepa nie może przekroczyć 1500kg, auto nie może 2323kg a zestaw łącznie 3623kg.

Ostatnia, sprawa. Auto zaladowane 1990, czepa 1500kg, jest via toll?

Edytowane przez Tomala51 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomala51 napisał:

Ostatnia, sprawa. Auto zaladowane 1990, czepa 1500kg, jest via toll?

Tak, dlatego że Viatolla nie interesuje pozycja F3 (czyli suma mas rzeczywistych) a DMC auta i przyczepy. W tym przypadku dla Viatolla liczy się że jest 2323 auto + 1500 przyczepa, czyli także 3500kg przekroczone. Aby tym autem bez viatolla jezdzic trzeba przyczepe max 1177kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomala51 napisał:

Czołem,

 

Mój przypadek:

F1 - 2323

F2 - 2323

F3 - 3623

G - 1693

Q1 - 1500

 

Rozumiem, że w Q1 jest babol i max DMC czepy to 1300kg + kategoria E + viatoll?

Nie ma żadnego babola. Możesz ciągnąc tyle ile w O1. Natomiast maksymalna waga całego zestawu obciążona bagażami i osobami nie może przekraczać 3623 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Nie ma żadnego babola. Możesz ciągnąc tyle ile w Q1. Natomiast maksymalna waga całego zestawu obciążona bagażami i osobami nie może przekraczać 3623 kg. 

chciałem Cie Jacek chociaż raz wyręczyć ;) ale widzę że masz nieskończoną cierpliwość do 1,33 czy F3 :D tutaj i na FB.

BTW tego tematu z naczepą i DMC powyzej 7t nie zrozumiałem, jak to może chodzić na B+E, widziałem że się udzielałeś tam też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi mignął temat tej naczepy.. powyżej 7ton.

I na czym tam stanęło bo chyba nie powinno to iść na b+w ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej: od tego posta piszecie o "stosunku mocy, do masy" dla motocykli :hmm: i błąd jest wciąż powielany.

Powinno być "O" (całkowita masa przyczepy technicznie dopuszczalna), a więc dalej: O1 oraz ewentualnie O2, ale nie "Q", a tym bardziej "Q1", bo czegoś takiego po prostu nie ma ;)

PS

Rozumiem, że to "literówka", ale dla niedoświadczonych czytających, może być czymś niezrozumiałym.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

chciałem Cie Jacek chociaż raz wyręczyć ;) ale widzę że masz nieskończoną cierpliwość do 1,33 czy F3 :D tutaj i na FB.

Haha, ja najpierw napisałem, a potem zauuważyłem, że już mnie uprzedziłeś ;)

Cytat

BTW tego tematu z naczepą i DMC powyzej 7t nie zrozumiałem, jak to może chodzić na B+E, widziałem że się udzielałeś tam też.

Wg mnie nie można, bo B+E nie zezwala na ciąganie zestawu powyżej 7 ton. Nie wiem na czym tam stanęło, bo od wczoraj nie zaglądałem do tej dyskusji, ale IMO w przypadku C+E i ciągników siodłowych to przepisy zezwalają na kierowanie takimi zespołami, w przypadku B+E takich przepisów nie ma, wiec można ciągnąć to co maksymalnie pozwala ustawa o kierujących. 

7 minut temu, Kristofer napisał:

W kwestii formalnej: od tego posta piszecie o "stosunku mocy, do masy" dla motocykli :hmm: i błąd jest wciąż powielany.''

Powinno być "O" (całkowita masa przyczepy technicznie dopuszczalna), a więc dalej: O1 oraz ewentualnie O2, ale nie "Q", a tym bardziej "Q1", bo czegoś takiego po prostu nie ma ;)

Masz rację, jeden napisze z błędem a reszta powiela ;) Plus za spostrzegawczość ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, KAMIL 5 napisał:

Witam.

Mój zestaw: samochód ma masę całkowita 2250 kg + przyczepa kempingowa masę całkowita 1300 kg. Razem wychodzi 3550 kg. Czy mogę poruszać się na kat. B. ?

Słyszałem że jest jakaś tolerancja jeśli chodzi o wagę na styk.

Nie ma żadnej tolerancji. Są forumowicze co mają przekroczone o 7kg i i tak musieli robić uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.