Skocz do zawartości

akumulator - jaki wybrać?!


miodziomiodzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

56 minut temu, WojtexJanex7 napisał:

Na moje oko to zwykły akumulator kwasowy za sporą kasę.

Nie idź w produkty dla których nawet nie ma karty produktu i deklaracji charakterystyki pracy.

A pinie typu 

Cytat

światła świecą mocniej niż z poprzednim akumulatorem! Polecam!

Cytat

Sprawdza się nawet lepiej niż droga żelówka

wpisywane średnio raz w miesiącu, świadczą nie tyle o produkcie co o sprzedającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się wiosna, a wraz z nią czas zakupienia nowego akumulatora do przyczepy.

Do tej pory miałem

https://www.akumulatory24.pl/megalight-12v-100ah-p-1027.html

Nabyłem go wiosną 2014 r. i do ubiegłego roku dzielnie mi służył (czyli 7 lat). Funkcjonował w 120W zestawie fotowoltaicznym (z regulatorem MPPT), jako źródło energii dla oświetlenia wnętrza (całość oświetlenia LED, bodaj 21 punktów 2 lub 3W – nie wszystkie palą się razem, na ogół korzystam z Ambilight), pompki wody, przetwornicy 12/230 (pod potrzeby ładowania laptopa 18V oraz telewizora pobierającego 30W/h) oraz do napędzania movera ENDURO (parkowanie i wyprowadzanie przyczepy z miejsca parkowania przez czas po ok. 5 min) https://www.akumulatory24.pl/megalight-12v-100ah-p-1027.html )

Z tej racji, że byłem z niego zadowolony (na ogół nie podpinam się na kempingach pod zasilanie 230V, gdyż lodówka pracuje na LPG), skłaniam się ku ponownemu nabyciu tegoż akumulatora.

Ale z ciekawości, chcę zasięgnąć opinii, czy może poniższe baterie byłyby lepsze od Megalihta.

https://allegro.pl/oferta/akumulator-yuasa-agm-95ah-850a-start-stop-ybx9019-8763332172?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe+-+Uk%C5%82ad+elektryczny,+zap%C5%82on&gclid=CjwKCAiAmrOBBhA0EiwArn3mfIiF8aY5__3SRBzUFTWoyQd7yZk8HaC0Ih73IN9NZ3laGw9d6IyyoxoCfv0QAvD_BwE

https://www.akumulatory24.pl/yuasa-active-leisure-marine-l36-agm-12v-95ah-850a-p-2512.html

https://allegro.pl/oferta/akumulator-zelowy-toyama-npg-100-12v-100ah-gel-9572423964?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_w%C4%99dkarstwo-nca&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=CjwKCAiAmrOBBhA0EiwArn3mfG5P2eGTqZ8iAVmGZsNtfKWblM3D8y0YF0-g-aUE-AuDYWqjOKAtHRoCZ1gQAvD_BwE

https://www.akumulatory24.pl/megalight-12v-100ah-p-1027.html (ten nie za bardzo mi podchodzi, gdyż nie ma bolców na klemy (które mam zaciskowe do szybkiego odpinania) i trzeba by było przerabiać mocowanie przewodów.

Doda, że akumulator jest zamontowany pod łóżkiem.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem  żelowy z uwagi na mover, bo lepszy do dużego poboru prądu jest AGM.

Z tych zalinkowanych najsłabszy wydaje się... ten który służył Ci aż 7lat ?

Dlatego,

pomimo iż jest zaznaczone, że nie jest rozruchowym i nawet nie wiadomo jaki prąd (A) może oddać, więc pozornie nie brałbym go do movera, brak wielu podstawowych parametrów w opisie i karcie

 to ja bym pewnie go powtórzył bo po prostu się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtexJanex7 napisał:

To jaki akumulator polecacie do movera za rozsądne pieniądze? 

Na pewno polecam AGM.

Dalej to pytanie, co to są dla Ciebie rozsądne pieniądze, dla mnie to takie, które sprawią, że za 2-3 lata akumulator, dobrze traktowany, nie wyzionie ducha. Dzwoniłem do zaufanego sklepu i dobre, polecane akumulatory AGM 110Ah wychodziły ponad 1000zł a znalazłem w tej cenie Victrona wiec się nie zastanawiałem.

Spójrz na akumulator który pochwalił @powolniak, przy tak dobrej żywotności (w jego konfiguracji), jeżeli nadal produkują w tej jakości, to wart swojej ceny moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o podpowiedź. Mogę kupić za 1200pln taki oto akumulator (razem z BMS).

U aktualnego właściciela chodził w parze z drugim na 24v z przetwornicą 1600W około godziny czasu do rozładowania.

Cena w porównaniu do nowego egzemplarza super, pytanie tylko czy to nie szrot? 

Ryzykować i kupić? Warto? Czy iść w nowy AGM czy tam żel 100ah za podobne pieniądze?

Dzisiaj będe się widzieć z Panem, na co zwrócić uwagę przy kupnie?

s-l1600 (3).jpg

s-l1600 (2).jpg

Edytowane przez Weekend (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt Ci nie powróży ;)

5 godzin temu, Weekend napisał:

U aktualnego właściciela chodził w parze z drugim na 24v z przetwornicą 1600W około godziny czasu do rozładowania.

Jakie było obciążenie tej przetwornicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przetwornica 2000W z obciążeniem 1600w.
Zaryzykowałem i wziąłem.
Zobaczę co to za cudo.
Dlaczego ten ktoś to sprzedaje? I co się działo z tym Aku, że ma takie ślady na plastiku? Wygląda jakby ktoś go otwierał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam go dzisiaj tez otworze z ciekawości.
Bardziej interesuje mnie kwestia BMS. Z akumulatora wychodzą dwa kable które wg instrukcji należy podłączyć właśnie do BMS.
Facet mówił ze BMS jest w środku (stad może ślady otwarcia).
Zapaleńcami pytanie co z tym BMS i taka odpowiedz dostałem. Wydaje mi się ze wprowadza mnie w błąd i to co jest w środku to elektronika do aku, Bluetooth itp a BMSa brakuje i powinienem go dokupić.
Czy się mylę?


6014ecae9fb2f512f9ec6c7ee21de600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.