Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja właśnie na takich grilluję. Ale ja mam taką małą kuchenkę walizkową na kartusze z okrągłą nakładką grillową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, effka69 napisał:

Ja właśnie na takich grilluję. Ale ja mam taką małą kuchenkę walizkową na kartusze z okrągłą nakładką grillową

No to tak, te kartusze są najczęściej z samym butanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Misio napisał:

Ja mam Cadaca Safari (starszy model) do którego muszę podpiąć butle i CG400 na kartusze...(kupiłem tego drugiego do testów i jestem z niego zadowolony)

Ja zamówiłem sobie właśnie przejsciówkę do CG400. Będę mógł podpinać butle od Cadaca (z gwintem), bo mam takie. No i będę mógł podpiąć normalną butlę turystyczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cadaca typu carri chef wywaliłem na złom... na początku niby ok ale później nie szło nic na nim ugrillować... jarał mięso jak ja drewno na ogniskach na wyjazdach...

mam teraz elektryka z Julii i dwa węglowe ( mały i większy )

 

Ale przyznam że, póki nie zaczął szaleć, to  na Cadacu też i pizze robiłem, i odgrzewałem co chciałem, i itd itp... a teraz mam w budzie również i piekarnik i mikrofalę w razie wu... ale obserwuję temat i gazówkę ale małą też jeszcze wciągnę koniecznie z przykryciem bo tak jak ktoś wcześniej napisał, jak zimno i wieje to bronka można zrobić a nie grilla ? gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamieniłem węglowy na Cadac . W ubiegłym roku kupiłem cadaca jako dodatek do węglowego.Po przjeżdzie na kamping w Grecji zobaczyłem napis że używanie weglowego jest zabronione . Po przymusowym używaniu grila gazowego , węglowy został podarowany sąsiadom z Bułgarii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z coraz większym zaciekawieniem czytam, i chyba na przyszły sezon dam się namówić na gazowego. Jak dotąd tylko kopciuchy.

Do niedawna nie widziałem potrzeby żeby przepłacać, ale mi zaczynają się podobać te gazowe.

Pokazałem dzisiaj żonie Campinggaz-a 400 i jest entuzjazm, więc chyba znajdzie się 5 stówek w budżecie.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Pokazałem dzisiaj żonie Campinggaz-a 400 i jest entuzjazm, więc chyba znajdzie się 5 stówek w budżecie.

Musisz sobie zadac wazne, ale to bardzo wazne pytanie... :) Na ile osob masz zamiar pichcic na tym grillu. Bo prawde powiedziawszy mialem okazje ostatnie 2 lata temu korzystac z tego Campigazu i  dla 2 doroslych + starszego syna (mloda jeszcze nie jadala takich rzeczy) jeszcze szlo, ale jak przyszlo do malej imprezy na 2 rodziny to 3/4 wieczoru spedzilem przy grillu przekladajac tylko mieso / warzywa i wrzucajac nowe... wykarmic na nim 4 doroslych i 3 dzieciakow to byla syzyfowa praca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie używa elektryka?

nie brakuje mi miejsca ale patrzę od strony praktycznej, łatwość ustawienia temperatury, sprzątania itd. ale dzięki za odpowiedzi w temacie :)

jak się nie sprawdzi to kupię gazowy, a ten zostanie w domu

 

czy ktoś się odważył ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopot jest używać elektryka jak się jeździ na dziko...lub na kempingu, jak to dawniej często widziałem. bezpieczniki rzędu 6A (i podpiętych 3-4urzytkowników pod to)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Z coraz większym zaciekawieniem czytam, i chyba na przyszły sezon dam się namówić na gazowego. Jak dotąd tylko kopciuchy.

Do niedawna nie widziałem potrzeby żeby przepłacać

W takim razie pewnie rzadko bywasz w miejscach gdzie jest

10 godzin temu, szwedki napisał:

napis że używanie weglowego jest zabronione

Zachęcam, bo zdrowiej i praktyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już 12 lat Cadac Carrie Chef, dla mnie to podstawowy sprzęt do przygotowywania gorących posiłków. Jest kratka do postawienia garnka lub zwykłej patelni, mam płaski wok, no i płyta grillowa. Mięso wieprzowe przygotowuję średnio po 4 minuty z każdej strony, kalmary, krewetki po minucie lub półtorej z każdej strony. W nowych wersjach płyta ma specjalny deflektor od spodu, w starej deflektor był osobną częścią. Średnica nowej płyty pasuje do obudowy starej wersji, nie używamy wtedy starego deflektora. Do grilla mam butlę nano 8 kg. Generalnie na wyjazdach ja przejmuje większość obowiązków z zakresu gorących posiłków.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Analog82 napisał:

Musisz sobie zadac wazne, ale to bardzo wazne pytanie... :) Na ile osob masz zamiar pichcic na tym grillu. Bo prawde powiedziawszy mialem okazje ostatnie 2 lata temu korzystac z tego Campigazu i  dla 2 doroslych + starszego syna (mloda jeszcze nie jadala takich rzeczy) jeszcze szlo, ale jak przyszlo do malej imprezy na 2 rodziny to 3/4 wieczoru spedzilem przy grillu przekladajac tylko mieso / warzywa i wrzucajac nowe... wykarmic na nim 4 doroslych i 3 dzieciakow to byla syzyfowa praca :) 

Oprócz żony jeździ z nami tylko syn. Córka już nie chce. Mam podobnej wielkości kopciucha - kulkę, więc znam możliwości. Czasami troszkę by się przydało więcej rusztu, ale już się nauczyliśmy, że grillowanie to nie szybkie przyrządzenie, zjedzenie i wszystko, tylko rozsiadamy się z tym posiłkiem na dłużej. 

2 godziny temu, filipert napisał:

W takim razie pewnie rzadko bywasz w miejscach gdzie jest

 

12 godzin temu, szwedki napisał:

 napis że używanie weglowego jest zabronione 

Na Aleksie byłem jednym z nielicznych rozpalających "kopciucha", za to na Łęgu wszyscy kopcili, oprócz grilla również ogniskami. Jednego wieczoru jak nie było wiatru to kemping cały zadymiony. Napisów nie dostrzegłem jeszcze nigdzie, ale na razie zbyt wielu kempingów nie odwiedziłem. Jak już napisałem na przyszły sezon chyba będę miał gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Ja używam już 12 lat Cadac Carrie Chef, dla mnie to podstawowy sprzęt do przygotowywania gorących posiłków. Jest kratka do postawienia garnka lub zwykłej patelni, mam płaski wok, no i płyta grillowa. Mięso wieprzowe przygotowuję średnio po 4 minuty z każdej strony, kalmary, krewetki po minucie lub półtorej z każdej strony. W nowych wersjach płyta ma specjalny deflektor od spodu, w starej deflektor był osobną częścią. Średnica nowej płyty pasuje do obudowy starej wersji, nie używamy wtedy starego deflektora. Do grilla mam butlę nano 8 kg. Generalnie na wyjazdach ja przejmuje większość obowiązków z zakresu gorących posiłków.

I do puki Cię znam konkurencji robić nie będę!

Pascal czy Makłowicz mogą się uczyć obsługi takiego grilla ?? Pyszności ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.