Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Voku napisał(a):

Wydaje mi się że z tymi grillami gazowymi typu Campingaz czy Cadac trzeba uważać i podłączać je pod reduktory 30mBar.

Campingaz (i pewnie CADAC też) mają wersję pod 30 mBar i pod 50 mBar. Trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie.

32 minuty temu, Voku napisał(a):

Nie wiem, tak mi się wydaje, może się mylę to niech mnie ktoś poprawi, może one mają wbudowany jakiś reduktor? 
Miałem kiedyś okazję sprawdzić. Dwa grile obok siebie Campingaz 400 jeden mój podłączony pod butlę propan drugi na kartusze.
Było co prawda chłodniej w okolicach 5-6C to na tym na kartusze było ciężko cokolwiek usmażyć (pewnie też przez temperaturę na zewnątrz i kartusz nie wyrabiał) trwało to bardzo długo. Ogólnie smażyliśmy na moim. 
 

5-6 stopni dla kartusza z campingazu to jest stanowczo za mała temperatura. W kartuszu mamy prawie sam butan (chyba 80%) więc nie dziwne, że przy takiej temperaturze on po prostu nie grzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Campingaz (i pewnie CADAC też) mają wersję pod 30 mBar i pod 50 mBar. Trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie.

5-6 stopni dla kartusza z campingazu to jest stanowczo za mała temperatura. W kartuszu mamy prawie sam butan (chyba 80%) więc nie dziwne, że przy takiej temperaturze on po prostu nie grzał. 

Dokładnie- Jak w zeszłym roku kupowałem kuchenkę to sprzedawca przez przypadek wysłał mi CADAC-a 50mBar. Generalnie to jest to sam tylko inne dysze. 

Po interwencji wymienił mi na 30 mBar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voku napisał(a):

A nie prościej kupić 

Ja używam nawet ostatnio robiłem na nim ognisko, super sprawa. 

 

A nie lepiej kupić coś takiego https://www.obelink.pl/cadac-carri-chef-2-grill.html?gclid=CjwKCAjwzuqgBhAcEiwAdj5dRngTe9H5-O8tMza6NP8-UkYgzAHkvkKnH4kB3bsHRpV75y7VOlNv3RoCC-4QAvD_BwE

Darek, a używałeś go? Też go oglądałem ,jest połowę lżejszy co jest na plus ,a  model który wskazałem ma funkcję piekarnika i fajne rozprowadzenie temperatury po całej płycie, a to mnie właśnie w 600 najbardziej denerwowało 

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Campingaz (i pewnie CADAC też) mają wersję pod 30 mBar i pod 50 mBar. Trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie.

5-6 stopni dla kartusza z campingazu to jest stanowczo za mała temperatura. W kartuszu mamy prawie sam butan (chyba 80%) więc nie dziwne, że przy takiej temperaturze on po prostu nie grzał. 

U mnie podłączam pod zewnętrzne przyłącze gazu ,ale ono jest już po reduktorze od przyczepy , odnoszę wrażenia ,że ciśnienia nie ma wcale , inna sprawa ,że regulacja samym pokrętłem w campingazie 600 sg również pozostawia wiele do życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AdamWLKP napisał(a):

Darek, a używałeś go? Też go oglądałem ,jest połowę lżejszy co jest na plus ,a  model który wskazałem ma funkcję piekarnika i fajne rozprowadzenie temperatury po całej płycie, a to mnie właśnie w 600 najbardziej denerwowało 

Nie, staram się minimalizować to co muszę wyjmować i rozkładać, dla mnie ten grill fajny jak ktoś lubi stacjonarnie siedzieć na kempingu. Ale zazwyczaj takiego widzę na kempingach, jak by nie to co wyżej to bym go pewnie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jaka lepsza wersja grila Cadac , na kartusze czy z butli? 
Miałem na kartusze, teraz mam podłączenie do butli i uważam, że kartusze działają gorzej. Kartusz działa dobrze tylko kiedy jest nowy. Im mniej gazu to działanie jest coraz gorsze. Do tego, jak jest chłodniej to z kartusza wypala się sam propan a zostaje butan i to też powoduje, że działanie grilla na kartusze jest mniej wydajne.

Nie wróciłbym do kartuszy. No chyba że wersja na kartusze która przez przejściówki będziesz podłączał do normalnej butli i będziesz jechał na wysokim ciśnieniu. Imo tylko taki ma to sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Miałem na kartusze, teraz mam podłączenie do butli i uważam, że kartusze działają gorzej. Kartusz działa dobrze tylko kiedy jest nowy. Im mniej gazu to działanie jest coraz gorsze. Do tego, jak jest chłodniej to z kartusza wypala się sam propan a zostaje butan i to też powoduje, że działanie grilla na kartusze jest mniej wydajne.

Nie wróciłbym do kartuszy. No chyba że wersja na kartusze która przez przejściówki będziesz podłączał do normalnej butli i będziesz jechał na wysokim ciśnieniu. Imo tylko taki ma to sens.

Dzięki. Dobrze mieć osobną butle czy „rozbudować” instalacje gazu o zewnętrzne gniazdo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dobrze mieć osobną butle czy „rozbudować” instalacje gazu o zewnętrzne gniazdo ?
Ja rozbudowalem sobie o zewnętrzne przylacze. Dla mnie jest to wygodniejsze niż targanie ekstra butli.

IMG_20230527_113316.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Ja rozbudowalem sobie o zewnętrzne przylacze. Dla mnie jest to wygodniejsze niż targanie ekstra butli.

IMG_20230527_113316.jpg

Też mam zewnętrzne przyłącz, jestem bardzo zadowolony. Kupiłem pięciometrowy przewód i wykorzystuje go  do podłączenia kuchenki zewnętrznej na kempingu.IMG_20220326_163429.thumb.jpg.016c2b5c73ba0a58a2a0bd4a7ad8f6df.jpgIMG_20220326_135337.thumb.jpg.52df76ad7095213a5c0cb9853931b98f.jpgIMG_20220627_205359.thumb.jpg.eeb1217921b6d6723c1e94cb50c7ad97.jpg

Do grillowania używam żeliwnej płyty. 

Jednym z atutów żeliwa jest to że można je czyścić szczotką metalową wystarczy tylko później nasmarować olejem. Trwałość powłoki 100 lat ?

No i nie jemy powoli łuszczącej się powłoki teflonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert77 napisał(a):

Też mam zewnętrzne przyłącz, jestem bardzo zadowolony. Kupiłem pięciometrowy przewód i wykorzystuje go  do podłączenia kuchenki zewnętrznej na kempingu.IMG_20220326_163429.thumb.jpg.016c2b5c73ba0a58a2a0bd4a7ad8f6df.jpgIMG_20220326_135337.thumb.jpg.52df76ad7095213a5c0cb9853931b98f.jpgIMG_20220627_205359.thumb.jpg.eeb1217921b6d6723c1e94cb50c7ad97.jpg

Do grillowania używam żeliwnej płyty. 

Jednym z atutów żeliwa jest to że można je czyścić szczotką metalową wystarczy tylko później nasmarować olejem. Trwałość powłoki 100 lat ?

No i nie jemy powoli łuszczącej się powłoki teflonowej.

Czy ten Cadac może służyć  jako zwykła kuchenka ? Tzn. Stawiasz garnek i gotujesz ?

9 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Ja rozbudowalem sobie o zewnętrzne przylacze. Dla mnie jest to wygodniejsze niż targanie ekstra butli.

IMG_20230527_113316.jpg

W bakiście zakłada się trójnik za reduktorem  i metalową rurką prowadzi do gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bakiście zakłada się trójnik za reduktorem  i metalową rurką prowadzi do gniazda?
Dokładnie tak Ja podłączenie całości zrobiłem za pomocą rurki miedzianej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodi napisał(a):

Czy ten Cadac może służyć  jako zwykła kuchenka ? Tzn. Stawiasz garnek i gotujesz ?

Dokładnie to jest zwykłą kuchenka.

Płytę żeliwną kupiłem na Allegro. Wpisz żeliwna płyta grillowa powinno ci coś wyskoczyć w kwocie około 120 zł.

Godzinę temu, Dodi napisał(a):

bakiście zakłada się trójnik za reduktorem  i metalową rurką prowadzi do gniazda?

Ja to zrobiłem troszeczkę inaczej-między kuchenką a rurką miedzianą włożyłem trójnik. Dzięki temu wyłączam dopływ gazu zaworem od kuchenki przyczepy.

 

@Dodi na drugiej stronie masz opisane jak to zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.