Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

a z ciekawości zapytam, czemu wolicie kartusze zamiast małej butli ?

ja do grilla wożę butlę 2kg z czystym propanem , wystarcza na długo , nabicie kosztuje grosze i zawsze awaryjnie mam zapas jakby zabrakło gazu w podstawowej butli.

Bo kartusze są małe, lekkie, nie plącze mi się jakiś wąż no i gaz kosztuje grosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Czemu przy chłodnych dniach ma być d.? Przecież kartusze mają 70% propanu i 30 butanu więc nic przy chłodnych dniach się nie ma prawa dziać. Ja używałem swoich kartusz przy około 5 stopniach na zewnątrz i działało to tak samo jak w upale. 

Rozumiem, że masz na myśli mieszankę gazu, no ale tutaj taki sam problem masz z butlą. Wiadomo, że propan butan przy temperaturach w okolicy zera jest słabym pomysłem, wtedy trzeba mieć najlepiej kartusze z samym propanem. 

Generalnie bez problemu można używać przejściówki z kartuszy do innego systemu czy nawet do standardowej butli gazowej:

 

Możliwe że były to zwykła mieszanka, nie znam się na kartuszach, ale robiłem jednocześnie na dwóch takich samych, jeden podłączony do butli drugi na kartusz, nie szło nić usmażyć na tym na kartusze grill nie chciał się odpowiedni nagrzać miał za małą temperaturę na zewnątrz około 0-5C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możliwe że były to zwykła mieszanka, nie znam się na kartuszach, ale robiłem jednocześnie na dwóch takich samych, jeden podłączony do butli drugi na kartusz, nie szło nić usmażyć na tym na kartusze grill nie chciał się odpowiedni nagrzać miał za małą temperaturę na zewnątrz około 0-5C


W kartuszach jest normalny gaz propan butan. Dokładnie tak samo jak w butlach z gazem. Ten co działał dobrze to do jakiej butli był podłączony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Commander napisał:

Zastanawiam się bardzo mocno na CG na kartusze... Mówisz Jacek że polecasz....

Polecam. Przesiadłem się z Campingaz Party Grill 100 (taki: https://www.amazon.pl/Campingaz-Party-Kuchnia-Kempingowa-Wielokolorowy/dp/B000PKLAVS/), którego nie polecam - on wg mnie ma wadę kostrukcyjną - to znaczy że w zasadzie nagrzewa się tylko środkowa część grilla a boki były chłodne - ciepło się nie rozchodziło. Do tego mial on małą moc grzewczą i faktycznie w chłodniejsze dni był z nim problem. Generalnie grillowanie na nim było udręką i czynnością czasochłonną - jedzenie na środku dochodziło, a to po bokach było surowe. 

Od tego sezonu zacząłem używać wspomnianego już Campingaz Party Grill 400 i to jest przepaść. Ma on większą moc grzewczą, dzięki specjalnej płytce ciepło się równomiernie rozchodzi po całym grillu i możesz korzystać z całej powierzchni grzewczej i wszędzie temperatura wg mnie jest taka sama. Pokrywa też się przydaje, bo można całość zakryć i dzięki temu ciepło nam nie ucieka. Po prostu robi się na nim wszystko bardzo szybko. Do tego dużo łatwiej się go czyści niż Party Grill 100 - po prostu dużo mniej się brudzi przez konstrukcję płyty żeliwnej.

Tego pierwszego bym drugi raz nie kupił, Campingaz 400 zdecydowanie kupiłbym ponownie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Campingaz Party Grill 100 (taki: https://www.amazon.pl/Campingaz-Party-Kuchnia-Kempingowa-Wielokolorowy/dp/B000PKLAVS/), którego nie polecam - on wg mnie ma wadę kostrukcyjną - to znaczy że w zasadzie nagrzewa się tylko środkowa część grilla a boki były chłodne - ciepło się nie rozchodziło.

(...)

- jedzenie na środku dochodziło, a to po bokach było surowe. 

Czyli podobnie z tą temperaturą, o czym wspominałem, jak użytkowany u mnie Campingaz 600SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, filipert napisał:

Czyli podobnie z tą temperaturą, o czym wspominałem, jak użytkowany u mnie Campingaz 600SG.

Masz taki problem z Campingaz 600? To dziwne bo jego konstrukcja jest praktycznie taka sama jak w 400. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

Masz taki problem z Campingaz 600? To dziwne bo jego konstrukcja jest praktycznie taka sama jak w 400. 

600SG

image.png.1d785c635db2f37968cf83dbd9907e71.png

właśnie konstrukcyjnie przydałby się taki deflektor jak dają w party 400 i 600.

Chyba coś wykombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

600SG

image.png.1d785c635db2f37968cf83dbd9907e71.png

właśnie konstrukcyjnie przydałby się taki deflektor jak dają w party 400 i 600.

Chyba coś wykombinuję

Aaa to zupełnie co innego. W tym 400 IMO to środkowe kółko robi robotę:
image.png.67acebb7d782f8816fc09a5fd55cd494.png


W tym Party Grill 100 płytę żeliwną kładło się bezpośrednio na ten dolny ruszt no i to właśnie w żaden sposób nie rozporwadzało ciepła, palnik grzał tylko centralnie od spodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał:

Pokrywa też się przydaje, bo można całość zakryć i dzięki temu ciepło nam nie ucieka.

Pokrywa może służyć również jako Wok, a pod przykryciem można spokojnie zrobić na przykład pizzę, bo grill działa wtedy jak piekarnik.

Ja używam już w sumie 3 sezony tego Party Grilla 400 i ogólnie polecam ale należy uważać, bo u mnie niestety delikatnie już wytarła się powłoka na płycie (może zbyt mocno szorowałem), dolna osłona jest dość mocno po przypalana i nie mogę tego niczym domyć (nie wpływa na użytkowanie, jedynie na estetykę) i mocowanie rączek do dekla jest słabe. Śrubki będące w zestawie ciągle się rozkręcały przez co poodchodziła w około emalia. Ostatecznie zanitowanie rozwiązało problem. Dokupiłem sobie do niego matę teflonową do grillowania i polecam tak zrobić. Mniej się niszczy płyta a i czyszczenie jej jest sporo łatwiejsze, bo zdecydowanie mniej się przypala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.