Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, w79 napisał:

 

Północ Włoch, male kempingi przy Cinque Terra lub w głębokiej Toskanii ...3 czasem 6 A. Dlatego zawsze oprócz kliny mam że sobą wiatrak:)

Wiatrak taki do robienia prądu jak braknie mocy z sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 21:37, DarekSłupsk napisał:

Używa ktoś tego grila ? , jak to sie sprawuje ? Jeśli chodzi o wielkość , właśnie małego szukam.

na temat tego co szukasz to się nie wypowiem ale nie kupię więcej  grila z kamieniami z lawy.

przerobiłem kilka grili kempingowych i jak szukasz małego to polecam CADAC SAFARI CHEF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, diversKRK napisał:

Wazy i kosztuje tyle samo co dobry grill gazowy, ktory bedzie mial duzo wieksza powierzchnie grzejna. Brakuje CI miejsca w cepie na grill gazowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat tego co szukasz to się nie wypowiem ale nie kupię więcej  grila z kamieniami z lawy.
przerobiłem kilka grili kempingowych i jak szukasz małego to polecam CADAC SAFARI CHEF
Ja używam od tego sezonu Campingaz Party Grill 400. Ten sam, który ma Voku. Jest super i wychodzi taniej niż Cadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:
na temat tego co szukasz to się nie wypowiem ale nie kupię więcej  grila z kamieniami z lawy.
przerobiłem kilka grili kempingowych i jak szukasz małego to polecam CADAC SAFARI CHEF

Ja używam od tego sezonu Campingaz Party Grill 400. Ten sam, który ma Voku. Jest super i wychodzi taniej niż Cadac

na allegro kilkanaście zł różnicy między nimi, na Amazonie faktycznie wychodzi czterdzieści parę złoty mniej niż CADAC .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

na allegro kilkanaście zł różnicy między nimi, na Amazonie faktycznie wychodzi czterdzieści parę złoty mniej niż CADAC .

Ja kupiłem Campingaza za 499 zł w Decathlonie. Cadac kosztował ponad 600 zł. Teraz widzę Cadaca da się kupić za niecale 600 - mówię o wersji na kartusze, bo tylko taka mnie interesowała. Teraz widżę, że na Amazonei jest jeszcze taniej.  Tak czy inaczej Cadac na kartusze to ponad 100 zł drożej. 

Campingaz 400:
https://www.amazon.pl/Campingaz-Przenośny-Kempingowa-Niebieski-2000030685/dp/B01MDQYA48/

Cadac Safari Chef
https://allegro.pl/oferta/grill-gazowy-cadac-turystyczny-safari-chef-hp-11107811258

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Voku napisał:

Nie kupuj na kartusze, bo przy chłodnych dniach będzie d....

Czemu przy chłodnych dniach ma być d.? Przecież kartusze mają 70% propanu i 30 butanu więc nic przy chłodnych dniach się nie ma prawa dziać. Ja używałem swoich kartusz przy około 5 stopniach na zewnątrz i działało to tak samo jak w upale. 

Rozumiem, że masz na myśli mieszankę gazu, no ale tutaj taki sam problem masz z butlą. Wiadomo, że propan butan przy temperaturach w okolicy zera jest słabym pomysłem, wtedy trzeba mieć najlepiej kartusze z samym propanem. 

Generalnie bez problemu można używać przejściówki z kartuszy do innego systemu czy nawet do standardowej butli gazowej:

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielpoz napisał:

Na mrozach stosuję kartusze z propanem. 

 

W chłodne dni mieszanka wystarcza?

Dokładnie. Dlatego nie wiem co ma być do d. z tymi kartuszami jak jest multum możliwości podłączenia, nawet do butli gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości zapytam, czemu wolicie kartusze zamiast małej butli ?

ja do grilla wożę butlę 2kg z czystym propanem , wystarcza na długo , nabicie kosztuje grosze i zawsze awaryjnie mam zapas jakby zabrakło gazu w podstawowej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mundek28 napisał:

Można tego grilla z filmiku używać z butlami turystycznymi bez reduktora gazowego?

No sądząc po tym filmiku to tak. Wystarczy tylko ten jego adapter. Działa też z niemieckimi butlami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:
11 minut temu, mundek28 napisał:

Można tego grilla z filmiku używać z butlami turystycznymi bez reduktora gazowego?

No sądząc po tym filmiku to tak. Wystarczy tylko ten jego adapter. Działa też z niemieckimi butlami. 

A ja mam obawy. Czy instrukcja nie wskazuje max ciśnienia?

W moim Campingazie jest potrzebny reduktor.

31 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a z ciekawości zapytam, czemu wolicie kartusze zamiast małej butli ?

ja do grilla wożę butlę 2kg z czystym propanem , wystarcza na długo , nabicie kosztuje grosze i zawsze awaryjnie mam zapas jakby zabrakło gazu w podstawowej butli.

Też tak robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

a z ciekawości zapytam, czemu wolicie kartusze zamiast małej butli ?

Dla mnie jest to wygodniejsze i tyle ;) Wole takie kompaktowe rozwiązanie, które łatwo przeniosę (nawet odpalone). Do tego nie zajmuje wiele miejsca w bakiście. 

2 minuty temu, filipert napisał:

A ja mam obawy. Czy instrukcja nie wskazuje max ciśnienia?

Ten jego adapter sam w sobie redukuje (ponoć) ciśnienie. Nie znam się na tym, ale na filmiku podpinał pod butlę 2 czy tam 5 kg i normalnie odpalił i wszystko działało. Zresztą jaj jesteś ciekawy to możesz do niego napisać i zapytać - pod filmikiem są do niego adresy mailowe - gość sprawnie odpowiada. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.