Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Miałem na kartusze, teraz mam podłączenie do butli i uważam, że kartusze działają gorzej. Kartusz działa dobrze tylko kiedy jest nowy. Im mniej gazu to działanie jest coraz gorsze. Do tego, jak jest chłodniej to z kartusza wypala się sam propan a zostaje butan i to też powoduje, że działanie grilla na kartusze jest mniej wydajne.

Nie wróciłbym do kartuszy. No chyba że wersja na kartusze która przez przejściówki będziesz podłączał do normalnej butli i będziesz jechał na wysokim ciśnieniu. Imo tylko taki ma to sens.

Ma to plusy i minusy. Jak będziesz chciał zabrać takiego grilla gdzieś pod wiatę, albo zanieść do sąsiadów będzie problem?

Ja to przekalkulowałem inaczej, przyłącze gazu w kamperze 1200zł zakładane w serwisie, żeby sobie zrobić od czasu do czasu grilla i nie wozić butli. 

Taniej wyszło kupić nowego grilla na kartusze? kartusz jest spoko robię chyba 5 grilla i nie chce się skończyć. 

 

Wielkość cadaca do campingaza

20230527_134233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to plusy i minusy. Jak będziesz chciał zabrać takiego grilla gdzieś pod wiatę, albo zanieść do sąsiadów będzie problem
Ja to przekalkulowałem inaczej, przyłącze gazu w kamperze 1200zł zakładane w serwisie, żeby sobie zrobić od czasu do czasu grilla i nie wozić butli. 
Taniej wyszło kupić nowego grilla na kartusze kartusz jest spoko robię chyba 5 grilla i nie chce się skończyć. 
 
Wielkość cadaca do campingaza
20230527_134233.thumb.jpg.c4eb5b9ea98dbfb7aef85a7d0b5e64be.jpg
Ja finalnie z kartuszy nie byłem zadowolony. Owszem, kartusze starczały na długo, ale wraz ze spadkiem ilości gazu spadała efektywność grzania się grilla.

Poza tym Campingaz na kartusze miał o wiele mniejszą sprawność niż ten sam Campingaz na 30mbar. Kiedy jeszcze miałem oba grille to zrobiłem test i na obu zagrzałem taką samą ilość wody, w tym samym naczyniu i w tych samych warunkach pogodowych. Campingaz na kartusze grzał tą sama wodę praktycznie 2x dluzej niż ten sam Campingaz podłączony do butli

IMG_20220602_201705.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Ja finalnie z kartuszy nie byłem zadowolony. Owszem, kartusze starczały na długo, ale wraz ze spadkiem ilości gazu spadała efektywność grzania się grilla.

Poza tym Campingaz na kartusze miał o wiele mniejszą sprawność niż ten sam Campingaz na 30mbar. Kiedy jeszcze miałem oba grille to zrobiłem test i na obu zagrzałem taką samą ilość wody, w tym samym naczyniu i w tych samych warunkach pogodowych. Campingaz na kartusze grzał tą sama wodę praktycznie 2x dluzej niż ten sam Campingaz podłączony do butli

IMG_20220602_201705.jpg

Cenne info. Dzięki za fotki, nie wiedziałem że na rurkach miedzianych można robić instalacje. U siebie prowadziłem gaz ale stalowymi (oryginalne do przyczepy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dodi napisał(a):

Cenne info. Dzięki za fotki, nie wiedziałem że na rurkach miedzianych można robić instalacje. U siebie prowadziłem gaz ale stalowymi (oryginalne do przyczepy)

Można. Generalnie albo rurki miedziane albo rurki stalowe. Nie można stosować przewodów elastycznych Faro stosowanych w instalacjach LPG.

Przy miedzianych należy obowiązkowo pamiętać o zastosowaniu na końcach tuleji wzmacniających tego typu:
image.png.c2c12b366cd3a1359083206c22821c87.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2023 o 16:07, jacek00 napisał(a):

Można. Generalnie albo rurki miedziane albo rurki stalowe. Nie można stosować przewodów elastycznych Faro stosowanych w instalacjach LPG.

Przy miedzianych należy obowiązkowo pamiętać o zastosowaniu na końcach tuleji wzmacniających tego typu:
image.png.c2c12b366cd3a1359083206c22821c87.png

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chce kupić gazowy grill i próbuje sam siebie przekonać że to dobra decyzja ?. Węglowy (Weber)dużo korzystam w domu i bardzo lubię ale na kempingach jak wiadomo nie można ale w gazowym jakoś nie widzę trochę sensu , dla mnie to trochę taka patelnia na kuchence gazowej ?. Jedyny plus jaki widzę to możliwość używania bez dostępu do prądu . 
 

Czy jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dodi napisał(a):

Chce kupić gazowy grill i próbuje sam siebie przekonać że to dobra decyzja ?. Węglowy (Weber)dużo korzystam w domu i bardzo lubię ale na kempingach jak wiadomo nie można ale w gazowym jakoś nie widzę trochę sensu , dla mnie to trochę taka patelnia na kuchence gazowej ?. Jedyny plus jaki widzę to możliwość używania bez dostępu do prądu . 
 

Czy jestem w błędzie?

Od kąd mam Webera gazowego z węglowego nie jem, po prostu Mi nie smakuje, ale jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał(a):

Od kąd mam Webera gazowego z węglowego nie jem, po prostu Mi nie smakuje, ale jak kto lubi.

My w domu od 2007 roku mamy BROIL KINGa i zadowolenie 10 :) … grill idealny. 

Gazowego polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, mundek28 napisał(a):

Miałem Cadaca ale niestety mi go ukradli. Czy kupując Campingaza Party Grill 400 nie będę żałował że kupiłem gorszy? /w cadacu po jakimś czasie przestała mi działać zapalarka/

Ja mam Campingaza i dzisiaj kupiłbym Cadaca. Nie wiem czy jest lepszy jakościowo, ale dla mnie powód jest jeden - kolor. Mój niebieski Campingaz ma 4 lata i nie jest zbyt intensywnie używany, bo zaledwie kilka razy w roku, a ta niebieska misa po przypalała się tak bardzo, że nie mogę jej domyć i jest po prostu brzydka. Razi mnie to w oczy, bo mimo że wyszorowany to mam wrażenie że jest brudny. Oczywiście nie ma to wpływu na użytkowanie i jest to tylko aspekt wizualny ale na czarnym Cadacu nie byłoby tego tak widać  :lol:

Zanabyłem ostatnio płyn do grilla z Clinexa i po następnym użyciu będę testował. Sam płyn wydaj się dobry, bo już kilka innych rzeczy które wcześniej nie chciały się domyć nim wyszorowałem wiec jest nadzieja. Jeśli to nie pomoże to pozostanie tylko papier ścierny :sciana:

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Cadacu ta zapalarka ma jakąś wadę, u mnie też nie działa i u kolegi również .

u mnie po kilku latach użytkowania ruszt uległ zdeformowaniu i sam miałem zmieniać grila ale kupiłem nowy ruszt za nieco ponad 100 zł więc myślę że cadac posłuży kolejne kilka lat.

Nie mniej jednak Cadaca polecam,  mój ma już co najmniej sześć lat i jeśli chodzi o jakość grilowania to jest OK.

Campingaz miałem  model  Xcelerate 400 SG , nie zniósł próby czasu i wylądował na złomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.