Skocz do zawartości

Grill odpowiedni


szymano

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja zamówiłem sobie właśnie przejsciówkę do CG400. Będę mógł podpinać butle od Cadaca (z gwintem), bo mam takie. No i będę mógł podpiąć normalną butlę turystyczną. 

Jacek, gdzie i jaką zamówiłeś tę przejściówkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam cadaca cari chef 2 (ten niby duży) i małego Campingaz Party Grill 400 (wersja z gwintem więc do butli można podpiąć) . Duży cadac jest za duży na wożenie ... stacjonarnie na miesiąc jest ok. Natomiast mały jest świetny ale dziś z perspektywy czasu wziąłbym małego cadaca safari (wystraszyłem się składanych nóżek w cadacu) bo campingaz zalatuje troszkę tandetą (cena jest identyczna) Wtedy wybrałem campingaz-a bo wyglądało z opisu że ma głębszą misę na syf skapujący z płyty (można nalać wody do ociekacza) i wkręcane nóżki ..... Mam też elektryka wprawdzie nie z juli tylko z alledrogo  .... i elektryk jest najwygodniejszy z tym że też jest spory więc na weekend za duży (zajmuje miejsce w bagażniku auta).  Patent z piekarnikiem elektrycznym też jest super ale znowu miejsce i przyłącze elektryczne. Węglowe też mam ale nie wypowiem się bo nigdy nie chce mi się rozpalać więc skończyły razem z dużym cadac-iem w klamociarni    ? Moim zdaniem w krzaki najlepszy jest mały gazowy ale jak jest miejsce i przyłącze 230V 16A to elektryk plus piekarnik elektryczny. (przy 10A to trzeba wiecznie liczyć co włączone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

idea jak najbardziej słuszna tyle że do smażalnia kiełbasek to średnio .

Te gotowe pieńki są najczęściej z suchego drewna sosny więc nie powinno się nad nim bezpośrednio smażyć ze względu na żywicę i substancję smoliste.

do ogrzania i "dla klimatu" jak najbardziej, do smażenia kiełbasek lepiej używać drewna liściastego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peja76 napisał:

Takie też zamówiłem w zaprzyjażnionym tartaku;)

A ja zrobiłem sam z brzozowych pieńków ale jeszcze nie testowałem ? Planuje używać w kominku jako element  dekoracji i nastroju (grzanie jako efekt uboczny, niekoniecznie mi potrzebny). Jak się sprawdzi to w plenerze również protestuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szary11 napisał:

A ja zrobiłem sam z brzozowych pieńków

Z brzozy też mają mi zrobić, efekt rewelacyjny, czas palenia pieńka 30cm około 1.5h z tego co mi mówili ludzie którzy to używali. Może jak bym miał stojak do wiertarki też bym zrobił a tak to pewno będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, peja76 napisał:

Z brzozy też mają mi zrobić, efekt rewelacyjny, czas palenia pieńka 30cm około 1.5h z tego co mi mówili ludzie którzy to używali. Może jak bym miał stojak do wiertarki też bym zrobił a tak to pewno będzie ciężko.

Stojak zbędny. Ja rozwiercałem wiertłem łopatkowym 25mm wkretarką. Prosta sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.