Skocz do zawartości

Prąd i jego magazynowanie, ładowanie akumulatorów ...


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

NIe, te co podałes to prawdopodobnie są do ladowarek telefonu, a Ja już od dawna mam adres mailowy tylko nie wiedziałem czy wystarczą i doszedłem do wniosku ( bo fachowej porady znikąd )że ta za 269 zł.(0.750 A ) lub chyba 469 zł. ( 1.2 A.) by wystarczyła na MOJE potrzeby, a adres MODERNHOME.pl w dziale baterie i panele słoneczne. :) POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 645
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupiłem mniejszy panel z uwagi na:

1- cena

2- nie potrzebuje regulatora ładowania nie musze sie obawiać że przeładuje akumulator

3- jeżeli okaże się ze panel ma zamałą wydajność dokupuje drugi i łącze je równolegle i jak zbieje mi sie któryś panel to jestem mniej stratny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BJoe

Mam pytanie do Ciebie czy to już wyprubowałś? Czy dopiero będziesz patrzył jak to się zachowuje ,ja też bardzo nieśmierdze kasą ! A to by mi zagrało :)

 

Pozdrawiam Walduśś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Próby wypadają raczej pomyślnie.

Akumulator już wysłużony taki co w samochodzie już się nie nadawał ( "wyłudziłem" :) go od znajomego który handluje akumulatorami i klient oddał go do sklepu przy zakupie nowego :) ) rozładowany tak że telewizorek kineskopowy ok. 30W już niechce działać

Po około 8 godzinach ładowania przy średnio słonecznym dniu tego rozładowanego akumulatora można ten telewizorek oglądać ok 1,5 godziny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A masz wewnątrz jakieś klemy? Może tylko z instalacji auta przyczepa pobiera prą? Coś więcej napisz bo "zagdybamy"się na śmierć a nic mądrego nie przeczytasz. Jakieś fotki i tego typu sprawy ułatwiłyby pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam przyczepę BRUSTNER CLUB z 1986 roku i prąd 12v dla wentylatorka lodowki pobiera z baterii, a oświetlenie z akumulatora samochodu poprzez kabel wtyczki który w nowszych przyczepach jest jako światło przeciwmgielne, dorobiłem kabel z gniazdem podłączylem do przyczepy a na drugim koncu klemy i dodatkowy akumulator postawilem obok koła w przedsionku,daleko od butli z gazem,prądu wystarcza MI na okolo 4 tygodnie(oświetlenie wieczorem + radio około 3 godzin dziennie ) a pożniej ładowanie. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prądu wystarcza MI na okolo 4 tygodnie(oświetlenie wieczorem + radio około 3 godzin dziennie ) a pożniej ładowanie.

 

Na diodach mam rozumieć, że to pracuje. Bo normalnie to nie jest możliwe :niewiem: Ja mając solarka + aku 75Ah (3 letni) i świecąc wieczorem, pompka wody, radio 3h to przy złej pogodzie weekendu nie wytrzymam :swieca: W Sandomierzu brakło mi 3 wieczoru światełka. A codziennie nie siedzieliśmy pod budką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam diodowego oświetlenia ale żarówkę 5 wat ( oświetlenie czerwiec, lipiec to okolo 1 godziny)+ 3 godziny radio a to tez nie jest dużo,a innych urządzen elektrycznych nie posiadałem w tym roku dojdą 2 wentylatorki lodowki z włącznikiem termicznym 50 stopni(0.5 A/godz. łacznie nie wiem ile to jest wat mowią ze 6 wat) ) więc nie wiem na ile akumulator 65 amperogodzin wystarczy.Niechce się wymądrzać gdyż nie jestem fachowcem od pradu ale 3 dni to uważam ze to trochę za krótko nawet na twoje potrzeby gdyz kiedyś mając telewizorek rosyjski ( 1988-1990 rok ) akumulator wystarczał na około 8 dni,oczywiście nadawał się już tylko do ładowania, jeżeli masz w przedsionku orginalne oświetlenie to teraz zrozumiałem gdyż żarowka tam jest od 25-45 wat., 12 voltowe, a to duży pobór :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz w przedsionku orginalne oświetlenie to teraz zrozumiałem gdyż żarowka tam jest od 25-45 wat., 12 voltowe, a to duży pobór

 

 

Dokładnie, na zewnątrz świeci mi 21W.

 

3 dni to uważam ze to trochę za krótko

 

Na szczęście to przy niepogodzie, w słoneczku niczego nie brakuje :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kilka dni temu swoją centralkę w przyczepie.

Załorzenia:

-akumulator w aucie 96Ah

-akumulator w przyczepie 55Ah

-Alternator 90A

Zasilanie wyłączone:

c6525f501eb50bdb.jpg

 

 

Akumulator +lodówka

7cf2b769e0df2385.jpg

 

 

Akumulator + lodówka + alternator

ba5e2ee395216ea3.jpg

 

 

Akumulator + alternator (ładowanie aku przyczepy)

59839f2b63c578ed.jpg

 

 

Alternator

a371bd3560d70a17.jpg

 

Wnioski:

-akumulator nie będzie doładowywany podczas jazdy, gdy włączona jest lodówka !!!

Przyczyna: rezystancja przewodów.

W tym miejscu należy dodać, że w samochodzie wykorzystałem istniejącą instalację pierwotnie dedykowaną do windy (2x2,5mm)

Użyte mierniki są mało precyzyjne szczególnie woltomierz lubi się wieszać :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.