Skocz do zawartości

Prąd i jego magazynowanie, ładowanie akumulatorów ...


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

na tym ostatnim przełaczniku gdy nie mam podłączene 230 moge pstrykać zero reakcji, a gdy podłącze 230 V, na ON zapala sie na górze zielona lampka, a gdy OFF gaśnie ..

 

A jak masz na off to oświetlenie działa bez podłączenia prądu z sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 645
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

natomiast trzeci przełacznik ma trzy stopnie A to pokazuje jak pisałeś pobór pradu w chwili obecnej , ustawisz na srodku wszystko gasnie ( oswietlenie i panel też ) , na sam dól na V to pokazuje Volty na aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa , jest oświetlenie

 

 

A jak na ON światło bez podłączenia sieci też działa? Jeśli działa to nie wiem do czego konkretnie on służy.

 

Tak kombinuje czy może to przełącznik sieć/ bateria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proszę o pomoc.

W moim holowniku jest osobna skrzynka bezpieczników w bagażniku do 13-to pinowego gniazda. Do ładowania akumulatora w p-pie jest przewidziany prąd max 15 A. Instalacja w p-pie jest też dostosowana do takiego prądu. Dotychczas nie ładowałem aku. p-py w czasie jazdy. Moje aku. wystarczały na wszystko w czasie podróży (żel 200 Ah ). Jednakże , w czasie dłuższej kilkudniowej jazdy bez dostępu do 230V to nie starczy. Nie zamierzam się ograniczać a bojler elektryczny sporo potrzebuje - mam do tego przetwornicę 600W. Tak więc rozładuję aku. znacznie. Gdy rano odpalę auto natychmiast polecą bezpieczniki, bo aku. przyjmie każdy prąd.

Szukam urządzenia, które ograniczy mi prąd ładowania do 15 A.

Żadne modyfikacje instalacji w aucie nie wchodzą w grę ( jest na gwarancji ), w p-pie mogę już grzebać bo gwarancja się właśnie skończyła.

Jezeli coś takiego mozna kupić to proszę o namiary. :nono:

W żeglarstwie coś takiego nie występuje.

Pozdrawiam AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

W moim holowniku jest osobna skrzynka bezpieczników w bagażniku do 13-to pinowego gniazda. Do ładowania akumulatora w p-pie jest przewidziany prąd max 15 A. Instalacja w p-pie jest też dostosowana do takiego prądu. Dotychczas nie ładowałem aku. p-py w czasie jazdy. Moje aku. wystarczały na wszystko w czasie podróży (żel 200 Ah ). Jednakże , w czasie dłuższej kilkudniowej jazdy bez dostępu do 230V to nie starczy. Nie zamierzam się ograniczać a bojler elektryczny sporo potrzebuje - mam do tego przetwornicę 600W. Tak więc rozładuję aku. znacznie. Gdy rano odpalę auto natychmiast polecą bezpieczniki, bo aku. przyjmie każdy prąd.

Szukam urządzenia, które ograniczy mi prąd ładowania do 15 A.

Żadne modyfikacje instalacji w aucie nie wchodzą w grę ( jest na gwarancji ), w p-pie mogę już grzebać bo gwarancja się właśnie skończyła.

Jezeli coś takiego mozna kupić to proszę o namiary. :nono:

W żeglarstwie coś takiego nie występuje.

Pozdrawiam AdamH

 

Cześć

Zadzwoń do Elcampu, mają już chyba nowy katalog Movera, to coś powinni dopasować, a jak nie zadowoli Ci nic "oryginalniedrogiego" :) , to podam Ci namiary na miejscowego mechanika od prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z szanownego grona forumowiczów wykorzystywał przypadkiem zasilacz UPS z podpiętym zewnętrznym aku jako ładowarki i przetwornicy jednocześnie?

 

Kiedyś wykonywaliśmy w firmie takiego UPS z aku 75Ah dla podtrzymania pracy radiostacji dla radiotaxi (rozwiązanie sprawdziło się). i zastanawiam sie czy nie wykombinować takiego cudaka do przyczłapki.

- Jak jesteśmy podpięci do 230 aku jest ładowane i zasilamy normalnie na 230 i 12 z aku (równolegle zasilacz 12V przez diodę),

- Brak 230 zasilamy przyczłapkę z aku 12v i na jednym gnieździe 230,

- w czasie jazdy ładowanie aku (doładowanie na postoju również przez jakieś solary czy wiatr)

 

Oczywiście zasilacz co najmniej 700VA i aku do niego około 100Ah

 

Co sądzicie o takim pomyśle a najlepiej jak wypowie się jakiś praktyk co przerabiał podobne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to kuknij sobie tutaj na przetwornicę z allegro. Parametry są większe niż nawet trzeba, więc i cena wysoka. Nie znalazłem natomiast mniejszej takiej ok. 1000 W, bo rozumiem, że taka jest Ci potrzebna.

 

Nie siedzę w materii UPS'ów, ale to urządzenie spełnia chyba też ich funkcję. Ja mam taką właśnie przetwornicę Profitexx 1000W zestawioną z akumulatorem ołowiowym ~75Ah. Mam to podłączone pod instalację w całej przyczepce, więc w każdym gniazdku mam 230, świeci oświetlenie, i mam dostępne obydwa napięcia 12 i 230V, niezależnie od przyłącza. Należy tylko pamiętać ważną rzecz, że jeśli podłączymy zasilanie 230 do przyczepki gdzie włączona jest przetwornica to nam się spali, chyba że ma ona również funkcje ładowania, tak jak ta zaproponowane przeze mnie powyżej. Ja mam również doprowadzone ładowanie z alternatora samochodu osobnym kablem, na czas jazdy jest to świetne rozwiązanie.

Będę zachwalał to urządzenie, bo nie tylko w campingu się sprawdza. Miałem kilka razy konieczność zrobienia czegoś wiertarką i szlifierką kątową, podkaszarką elektryczną, np. na cmentarzu. Wystarczyło podłączyć przetwornicę pod akumulator w samochodzie i doprowadzić przedłużaczem. Auto pozamykane, tylko spod maski wystawał przedłużacz, silnik tez nie musiał chodzić. Można tak pracować przez kilka godzin. Po co kupować od razu agregaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna to ona jest ale cena masakryczna :mod:

niema sensu wywalać takiej kasy na zapas watów których i tak nie wykorzystamy

ja mam 500W/1000W kupioną na allegro za 100zł i wystarcza mi w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.