Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre modele mają w nazwie coś typu "SUV", ale to raczej chłyt martekingody, niż jakieś super parametry specjalnie do SUVa.

Wpisz na oponeo swoj rozmiar, zaznacz że zimowe i tyle. Zwróć potem tylko uwagę na nośność i prędkość 

Ja mam drugi sezon Conti 850P - bardzo OK, wcześniej miałem Nokiany WR SUV3 (teraz chyba jest nowszy model - 4).  Porównując obie (SUV3 vs Conti) zdecydowanie conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do SUV czyli tzw bulwarówek przystosowanych do podjeżdżania pod wyższe krawężniki zwykłe opony w odpowiednim rozmiarze ale dobrze aby miały rant ochronny-to w razie podjeżdżania pod wyższe krawężnikidla ochrony aluminiowych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 15:11, jacek00 napisał:


 

 


Jakieś Twoje domysły nazywasz faktami? Fakty są takie, że opony się starzeją, tracą swoje właściwości i tyle. Opona może i wytrzyma 10 lat, ale nikt normalny na czymś takim jeździć by nie chciał.

Myślisz, że dlaczego w przyczepach zaleca się wymiany opon po maks 5 latach mimo, że mogą być one nawet w idealnym stanie?

Widać, że masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem tekstu. Piszę wyraźnie o faktach od konkretnego człowieka, a Ty ubierasz to w domysły.  Ja piszę o czym innym - przeczytaj mój tekst i swój z dziesięć razy i może zrozumiesz o czym piszę. Dla wyjaśnienia mój post dotyczy zmowy producenta gumy i producenta opon.  Z tego i innych postów widać, że u Ciebie jak u Pawlaka - racja musi być moja i basta. 

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ed napisał:

Widać, że masz duże problemy z czytaniem ze zrozumieniem tekstu. Piszę wyraźnie o faktach od konkretnego człowieka, a Ty ubierasz to w domysły.  Ja piszę o czym innym - przeczytaj mój tekst i swój z dziesięć razy i może zrozumiesz o czym piszę. Dla wyjaśnienia mój post dotyczy zmowy producenta gumy i producenta opon.  Z tego i innych postów widać, że u Ciebie jak u Pawlaka - racja musi być moja i basta. 

I chcesz powiedzieć, że szef zakładu produkującego gumę, który ma podpisane kontrakty, zobowiązuje go tajemnica handlowa itp ot tak powiedział Ci o swojej zmowie z producentem opon i Ty o tym ot tak sobie publicznie na forum piszesz? :lol:

Ciekawe, czy ten szef wie, że za tego typu zmowy są ogromne kary idące w setki milionów złotych - urząd ochrony konkurencji lubi takie przypadki. Więc nikt o zdrowych zmysłach, biorący udział w zmowie nie prułby się publicznie z takimi rewelacjami. Chociaż z drugiej strony to chyba żadna tajemnica i żadna zmowa, skoro ten szef paple o tym na prawo i lewo a potem Ty o tym publicznie piszesz na forum.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tylna opona w rowerze ma już za sobą 3 sezony i chyba jeszcze jeden objeździ. W tym 3 razy wakacje w Alpach i 4 zjazdy ekstrmalne z 3-tysięczników i tysiące km po polnych drogach i szutrówkach. @ed pozdrów swojego producenta gumy. Chyba spaprał robotę ;) Polak to nawet nie umie gumy popsuć..
Chyba że on robi opony do taczek. W taczce faktycznie wymieniam co rok, a nie wiem czy ta opona 2km rocznie przejeżdża...

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 13:33, w79 napisał:

czy ktoś ma wiedze na temat zimowek do SUV ow? Do tej pory jeździłem na 18 i nie było z tym problemu. Teraz odbieram auto na 19 i okazuje się że w rozmiarze 205/55/19 nie ma zbyt wielkiego wyboru (tylko Semperit lub Toyo). Chciałbym coś z wyższej półki bo takie do tej pory użytkowałem. Niestety nie ma nic z oznaczeniem SUV, za to są z oznaczeniem XL - czyli wzmacniane. Myślicie że to wystarczy? Powiem przy tym że owy SUV to peugeot 5008 jeżdżący raczej po gładkim miejskim asfalcie niż drogach szutrowych:))).

Tak więc pytanie czy opony z oznaczeniem XL to to samo co SUV?;)

5008 to nie suv ;) (bo co to za SUV co nawet w opcji nie ma napędu 4x4)

więc zakładaj normalne opony z odpowiednią nośnością

opony SUV czasem producenci podają że mają wzmocnioną budowę, ale ile w tym prawdy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 Jeszcze nie wiem. Na razie zostawiam letnie. Chce zobaczyć jak się jeździ na tych wilosezonowych. Jak bedzie ok to na wiosnę sprzedam te letnie.
Jak dotąd mam wrażenia bardzo pozytywne. Jechałem juz na mokrym Zakopianką i trzymały się bardzo dobrze.
Zakopianka jest źle wyprofilowana na wielu zakrętach i tam można wylecieć z drogi a nic mnie nie wynosiło.
Osobna sprawa że samochód jest ciężki i dobrze się trzyma drogi. Jak to się mówi : widzi zakręty - w przeciwieństwie do mojej Avensis kombi.
Zobaczymy jak będzie dalej.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś zmiana opon całorocznych na zimowe Nokiany WR SUV 3 ;)

P1110878.thumb.JPG.333b67b569413b72d4f2e816a05b0f77.JPG

Jeśli ktoś preferuje ryzykowną i nieprzewidywalną jazdę w zimie to szczerze polecam GY Wranglery (w lecie niewiele lepiej :mellow:). Jak dla mnie ta opona to totalna porażka! Przejechane w ciągu 4 lat tylko 27430km a opony wyglądają jak zjechany koń po westernie. Odradzam w 100%!!!

P1110879.thumb.JPG.9e2aeac1c1153176b90696a3551de2e8.JPGP1110880.thumb.JPG.22735cc2b6c2f78f00dc905037f90be3.JPGP1110881.thumb.JPG.db893e8511f009bb8540180503f330d1.JPG

Za to Pirelli Scorpion Verde mogę z całym sercem polecić chociaż na śniegu przy małej prędkości "popłynąłem" i wolałem jednak zmienić na prawdziwe zimówki w ubiegłym roku. Przejechane 40287km w ciągu 3 lat i myślę, że jeszcze 2 sezony uda się "obrobić" chyba, że znowu wypadnie niespodziewanie kontrakt w Hiszpanii :D

P1110882.thumb.JPG.0329a68ffb29b24d8d75650a47d1e2cb.JPGP1110883.thumb.JPG.b86054a7c2997ac7d2d76e9666a8f6d7.JPGP1110884.thumb.JPG.4e4b382cc22fcf3488b3458e3fcd79cc.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbył się test moich Nokianów Weatherproof na śniegu. Zaliczony na piątkę. To chyba pierwsze jazdy po śniegu odkąd mam je założone - jakieś 2 lata :D To jeszcze bardziej utwierdza mnie w sensie korzystania z opon całorocznych. Pewnie prawdziwe zimówki spisywałyby się trochę lepiej na śniegu, szczególnie większym. Za to na mokrym zimówka w stosunku do całorocznej to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BUMERANG napisał:

Dzisiaj odbył się test moich Nokianów Weatherproof na śniegu. Zaliczony na piątkę. To chyba pierwsze jazdy po śniegu odkąd mam je założone - jakieś 2 lata :D To jeszcze bardziej utwierdza mnie w sensie korzystania z opon całorocznych. Pewnie prawdziwe zimówki spisywały by się trochę lepiej na śniegu, szczególnie większym. Za to na mokrym zimówka w stosunku do całorocznej to porażka.

Plus całorocznej jest taki, że nie zaskoczy ich śnieg, w przeciwieństwie do wielu ludzi, którzy mają jeszcze letnie gumy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś wypróbowałem pierwszy raz na śniegu Conti AllSeasonContact. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - na świeżym śniegu, błocie pośniegowym w zasadzie nie ustępują zimówkom. Micheliny CrossClimaty w takich warunkach zdecydowanie gorzej sobie radziły. Jeśli tylko okaże się latem, że przy upałach nie będą "pływać", to będzie to dla mnie opona kompletna i zrezygnuję we wszystkich autach z sezonowych.

Dzisiejsze warunki testowe były takie:

 

20201210_150554.jpg

20201210_151124.jpg

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.