Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzalem ostatnio swoje i w tym momencie sa wlasciwie takie same jak rok temu (zdjecia ponizej). W tym roku zrobione ponad 7Kkm, gdzie prawie 4Kkm zrobione w mega upal - Goodyear vector 4 seasons cargo. Jak zrobie foty w przyszlym tyg. to moge podrzucic.

 

IMG_5947 (1).jpg

IMG_5945 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Maciek_No napisał(a):

Jak wyglądają Wasze opony całoroczne po zwiedzeniu południa Europy w to gorące lato?

Ja na swoich przejechałem już jakieś 17k km z czego jakieś 4-4,5k km w upalnym południu przy temperaturach ok. 38-40st w cieniu i nie widzę nadmiernego ich zużycia. 
wieczorem mogę ewentualnie zmierzyć jaką mam aktualnie wysokość bieżnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca kwestia samej opony ale też producenta. U mojej żony Navigatory Dębicy jak nówki po dwóch sezonach, a moje Nokiany łysieją dość intensywnie. To też zupełnie inny bieżnik. Jeden delikatny, prawie letni, drugi bardziej zimowy od niektórych zimówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 21:14, Analog82 napisał(a):

Sprawdzalem ostatnio swoje i w tym momencie sa wlasciwie takie same jak rok temu (zdjecia ponizej). W tym roku zrobione ponad 7Kkm, gdzie prawie 4Kkm zrobione w mega upal - Goodyear vector 4 seasons cargo. Jak zrobie foty w przyszlym tyg. to moge podrzucic.

 

IMG_5947 (1).jpg

IMG_5945 (1).jpg

Cieszę się, że te opony tak wyglądają. Zakładałem je w grudniu 2019, przed pierwszą zimową Chorwacją z budką. Przy okazji jak tam stan alufelg? Kupiłem chyba kilka miesięcy później.

Widać, że oś też sprawna bo opony równo starte.

Mój samochód mimo szczerych chęci nie doczekał się opon całorocznych. W sierpniu po rozwaleniu 4 letniej opony typu chińskiego chciałem kupić całoroczne.  Koszt ok 1400 za sztukę w moim rozmiarze. Za 1650 wpadły 4 zetexy letnie, jestem z nich mega zadowolony po 80.000km ( dla pierwszego kompletu)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał(a):

Cieszę się, że te opony tak wyglądają. Zakładałem je w grudniu 2019, przed pierwszą zimową Chorwacją z budką. Przy okazji jak tam stan alufelg? Kupiłem chyba kilka miesięcy później.

Felgi z pobieznego ogladu wygladaja bardzo ladnie, chociaz prawa jest lekko pobrudzona zolta farba od zabezpieczenia. Na wiosne planuje wymiane opon i chce wrzucic ten sam model (tylko pewnie ciutke nowszy), bo obecne zaraz koncza 5 lat. Zal bedzie bo opony sie bardzo dobrze trzymaja, ale tak czy inaczej musze opony zdjac z felg i sprawdzic jak wygladaja od "srodka" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 7.12.2022 o 09:29, dudek_t napisał(a):

Marek, te Pirelli to już śmietniki :D Co Ty tu jeszcze chcesz na nich objeżdżać. Ja wiem że Sport to tylko napis na klapie ale to już się serio do niczego nie nadaje ;)

Dały radę ;) W sumie ok. 76,5 tyś. km przejechały w 6 lat więc mam nadzieję, że te same z końca 2023 zrobią tę samą dobrą robotę ;)

20240328_195541.thumb.jpg.9bd71b87d833b671d62a247e763b7c5b.jpg20240328_195609.thumb.jpg.fd195bf4bbb2f90ff03869865b58a75c.jpg20240328_195623.thumb.jpg.8118d3008758c8d95d4638ee72bd7236.jpg20240328_195721.thumb.jpg.c1190d2f404e476bc5de66150fb6c1e5.jpg20240328_195823.thumb.jpg.a4cadbe6dba8c1d15a4f8b324d74bb09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.