Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pjetko napisał:

Michelinach CrossClimate, które mają 6 lat! Nie ma porównania z nowymi Conti AllSeasons,

porównanie 6-letnich z nowymi zawsze będzie niemiarodajne, więc nie ma co się dziwić, ze Conti dużo lepiej się sprawowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam 3 sezon Goodyear 4 season gen 2 i myślałem, że w tym sezonie zimowym już będzie z nimi słabo. Tymczasem miałem okazję w nich jeżdzić po breji, śniegu itp i spisują się naprawdę rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam porównanie tych GY 4 sezon do vredesteinów quatrak 5, bez porównania. vredki 3 poziomy wyżej. te same rozmiary, to samo auto
Ja też mam, fakt że różne auta. Wg mnie GY są lepsze latem. Zimą porównywalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2020 zamontowałem na przednią os opony Dębica Nawigator 2 - zrobiłem to na próbę.

Jesienią i teraz zimą jest całkiem spoko. Latem nie mam jeszcze porównania.

Na tylnej osi mam zimówki ale przy najbliższej okazji wymienię je na całoroczne.

Opony użytkowane są w warunkach miejskich i podmiejskich - w niewielkim samochodzie nr 2 w rodzinie.

W dużym samochodzie, którym oprócz kręcenia się w okolicy robimy też dłuższe trasy, raczej pozostanę przy dwóch kompletach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zawias21 napisał:

W 2020 zamontowałem na przednią os opony Dębica Nawigator 2

Ja przymierzam się do Navigatorów 3 ( już zupełnie inny bieżnik ) na przyszły sezon do Fabii mojej żony. Biorąc pod uwagę niezłe opinie o dwójkach powinny być ok.

186838306_Navigator3.png.fbdb610ed895dc2a3e60402cfc513ea4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gregor887 napisał:

Nośność opony zależy od rozmiaru.

Możesz rozwinąć? Bo mam 13 i chyba mają 650 na koło.... Oczywiście C.

49 minut temu, Gruszka2501 napisał:

Temat o oponach, mam nadzieje ze pomożecie. 

 

Adria, 1100 masy całkowitej. 

Opony wzmocnione z C czy dobrej marki zwykle? 

Kup wzmocnienione ale nie chińskie i będzie dobrze. Staraj się zachować ok 200 kg zapasu o ile to możliwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu w google

https://www.oponeo.pl/artykul/indeks-nosnosci-opony

Nie każdy ma życzenie montować opony ciężarowe. W oponach bez literki C jest zdecydowanie większy wybór, zarówno rzeźby bieżnika jak i  producentów. W jednej przyczepie zmieniłem felgę z 13 na 15 cali, podniosłem zawieszenie i dzięki temu wzrosła mi możliwość wyboru opon. Wygodne jest - moim zdaniem - jak przyczepa i holownik mają takie same koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu w google
https://www.oponeo.pl/artykul/indeks-nosnosci-opony
Nie każdy ma życzenie montować opony ciężarowe. W oponach bez literki C jest zdecydowanie większy wybór, zarówno rzeźby bieżnika jak i  producentów. W jednej przyczepie zmieniłem felgę z 13 na 15 cali, podniosłem zawieszenie i dzięki temu wzrosła mi możliwość wyboru opon. Wygodne jest - moim zdaniem - jak przyczepa i holownik mają takie same koła.
Opony z oznaczeniem C to nie są opony ciężarowe a wzmacnianie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.