Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

W zimie nie jeżdżę bo mam letnią cepke. :D Ale po trawie czy błocie to letnie się nie umywają. Jak ktoś potrzebuje zimowej to przecież nikt mu tego nie odradza. Wręcz przeciwnie. Jest wybór trzeba wybierać.

Jak zimą nie jezdzisz to po co się odzywasz, nawet nie wiesz o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc tak, moje opony przyszły ale niestety nie jest to ten bieżnik który zamawiałem .

Okazało się że zdjęcia są tylko poglądowe i opony w tym rozmiarze występują tylko w bieżniku o układzie kierunkowym (sprawdziłem u wszystkich dostawców) .

Oczywiście sprzedający zadeklarował się że mogę zwrócić opony i dostanę całkowity zwrot kosztów .

więc teraz do wyboru mam :

- oddać zamówione opony i zamówić inne wielosezonowe o bieżniku asymetrycznym

- oddać zamówione opony i zamówić zimowe Nokiany

- zostawić zamówione opony i jeździć na nich cały rok

- zostawić zamówione opony i jeździć na nich od wczesnej jesieni do późnej wiosny a na typowo letnie wyjazdy zakładać letnie Continentale które mam obecnie na aucie.

ja już zdecydowałem i wiem że z mojej decyzji będą się pukać w czoło zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy opon wielosezonowych.  :-]

Zostawiam zamówione Nokiany Weatherproof  i będę jeździł na nich od wczesnej jesieni do późnej wiosny gdyż uważam że opona ta doskonale sobie poradzi w trudnych warunkach zimowych które notabene będą występować sporadycznie , na resztę czasu w których będą użytkowane będą pracować w idealnych dla nich warunkach a na gorące letnie wyjazdy na południe będę miał komplet letnich.

Minusem tego rozwiązania będzie kolejny komplet do przerzucania u gumiarza i kolejne zajęte miejsce w garażu .

Jak ktoś chce mnie przekonać do wybicia mi z głowy tego rozwiązania to zapraszam do dyskusji :]

 

 

 

20201028_153310_resized.jpg

20201028_153319_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Więc tak, moje opony przyszły ale niestety nie jest to ten bieżnik który zamawiałem .

Okazało się że zdjęcia są tylko poglądowe i opony w tym rozmiarze występują tylko w bieżniku o układzie kierunkowym (sprawdziłem u wszystkich dostawców) .

Oczywiście sprzedający zadeklarował się że mogę zwrócić opony i dostanę całkowity zwrot kosztów .

więc teraz do wyboru mam :

- oddać zamówione opony i zamówić inne wielosezonowe o bieżniku asymetrycznym

- oddać zamówione opony i zamówić zimowe Nokiany

- zostawić zamówione opony i jeździć na nich cały rok

- zostawić zamówione opony i jeździć na nich od wczesnej jesieni do późnej wiosny a na typowo letnie wyjazdy zakładać letnie Continentale które mam obecnie na aucie.

ja już zdecydowałem i wiem że z mojej decyzji będą się pukać w czoło zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy opon wielosezonowych.  :-]

Zostawiam zamówione Nokiany Weatherproof  i będę jeździł na nich od wczesnej jesieni do późnej wiosny gdyż uważam że opona ta doskonale sobie poradzi w trudnych warunkach zimowych które notabene będą występować sporadycznie , na resztę czasu w których będą użytkowane będą pracować w idealnych dla nich warunkach a na gorące letnie wyjazdy na południe będę miał komplet letnich.

Minusem tego rozwiązania będzie kolejny komplet do przerzucania u gumiarza i kolejne zajęte miejsce w garażu .

Jak ktoś chce mnie przekonać do wybicia mi z głowy tego rozwiązania to zapraszam do dyskusji :]

 

 

 

20201028_153310_resized.jpg

20201028_153319_resized.jpg

A dlaczego Nokiany a nie Continental VanContact 4Season, które mają lepsze parametry i w testach też wypadają zdecydowanie lepiej? 

image.png.e1e834e51474d97d11699aece33420d1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

A dlaczego Nokiany a nie Continental VanContact 4Season, które mają lepsze parametry i w testach też wypadają zdecydowanie lepiej?

W warunkach zimowych też lepiej? Masz jakiegoś linka do tych testów czy wyniki. Jestem ciekawy porównania. Na oko ten bieżnik Conti to taki bardziej letni.

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Zostawiam zamówione Nokiany Weatherproof  i będę jeździł na nich od wczesnej jesieni do późnej wiosny

Czekam na Twoją opinię o tych oponkach. Ja bym wybrał właśnie te kierunkowe, a nie asymetryczne. Wyglądają obiecująco.

A co do decyzji. Jak masz tylko miejsce na taki stos opon to najlepsza z możliwych. Przynajmniej porównasz je i z letnimi i zimowymi :)  Ciekawe na co się zdecydujesz przy kolejnej wymianie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

W warunkach zimowych też lepiej?

Na śniegu będą pewnie dobre, ale dla mnie zachowanie na innym podłożu jest istotniejsze. 

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Masz jakiegoś linka do tych testów czy wyniki. Jestem ciekawy porównania. Na oko ten bieżnik Conti to taki bardziej letni.

Tu mam test (ale bez Nokian):
tyrereviews.co.uk/Article/2020-AutoBild-Van-All-Season-Commercial-Tyre-Test.htm

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakupiłem Nokian WeatherProof SUV 235/60 R17 i myślę że będę zadowolony. Do tej pory jeździłem na Nexenach wielosezonowych i nie narzekałem. Auto ma napęd na tył i załączany na stałe przód. Poprzednio miałem Terracana i też jeździłem na Nexenach AT, a później na Goodyear ATekach, też wielosezonowych. Na śniegu nigdy nie miałem problemów, ale jeździłem bez przyczepy.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

A dlaczego Nokiany a nie Continental VanContact 4Season, które mają lepsze parametry i w testach też wypadają zdecydowanie lepiej? 

od wielu lat jeżdżę na zimówkach Nokiana i mam o nich jak najlepsze zdanie , mam nadzieję że ich wielosezonówki będą równie dobre w zimie jak zimówki ;)

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Czekam na Twoją opinię o tych oponkach. Ja bym wybrał właśnie te kierunkowe, a nie asymetryczne. Wyglądają obiecująco.

A co do decyzji. Jak masz tylko miejsce na taki stos opon to najlepsza z możliwych. Przynajmniej porównasz je i z letnimi i zimowymi :)  Ciekawe na co się zdecydujesz przy kolejnej wymianie

przy założeniu że opony miały jeździć cały rok nie chciałem kierunkowych bo uważam że w lecie opony asymetryczne są  lepsze .

Jeśli na lato będę miał zostawić swoje obecne continentale to na pozostałe pory roku kierunkowe będą OK.

Porównanie będę jakieś tam miał bo mam komplet zimówek Nokian WR D3 o ile można porównać  jazdę osobówką do jazdy kamperem.

Choć ciężko będzie to porównać w warunkach typowo zimowych bo w naszym mieście od kilku lat śniegu nie było a od kiedy mamy kampera to osobówką w zimie w górach nie byłem.

dla porównania  poniżej  dwa bieżniki opon "moich" wielosezonowych Nokianów  Weatherproof C i zimowych Nokian WR C3 :

 

2101997562_Screenshot_2020-11-01NokianWEATHERPROOFC22575R16121120Rwysyka24hSklepOponcom.thumb.png.03ca7143702bea45ce830e15c351cf25.png1507910987_Screenshot_2020-11-01NokianWRC322575R16121120Rwysyka24hSklepOponcom.thumb.png.f12d6be871223b29fc1322963c174863.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

dla porównania  poniżej  dwa bieżniki opon "moich" wielosezonowych Nokianów  Weatherproof C i zimowych Nokian WR C3

Tutaj to raczej więcej do powiedzenia będzie miała mieszanka gumy na bieżniku niż sam bieżnik. Wielosezonówka wygląda przy zimówce jak... chińska podróbka :D

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Tu mam test (ale bez Nokian):

Widać po Pirelkach Carrier, że nie każde opony są "prawdziwymi" całorocznymi. Żeby awaryjnie jakoś dojechać ;) Szkoda, że nie ma żadnych Nokianów w porównaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokian trzeba uważać, ostatnio czytałem że ludzie mieli problem z zimowkami wyprodukowanymi w Rosji (nie dały się wyważyć)

Sam mam problem z całorocznymi, które od jakiegoś czasu się łuszczą

IMG_20190623_174020.thumb.jpg.91eb16aea50533d179f16483d35e701a.jpg

Made in Romania

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

od wielu lat jeżdżę na zimówkach Nokiana i mam o nich jak najlepsze zdanie , mam nadzieję że ich wielosezonówki będą równie dobre w zimie jak zimówki

Też jeździłem przez kilka sezonów zimą tylko na Nokianach i miałem podobnie jak Ty, jednak do czasu.... aż nie przesiadłem się na Continentale.

 

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

- oddać zamówione opony i zamówić inne wielosezonowe o bieżniku asymetrycznym

Ja bym tak zrobił...

5 godzin temu, jacek00 napisał:

A dlaczego Nokiany a nie Continental VanContact 4Season, które mają lepsze parametry i w testach też wypadają zdecydowanie lepiej? 

No właśnie, dlaczego nie Conti? Zdecydowaniem poszedłbym w tym kierunku. A bieżnik asymetryczny ma jeszcze jedną zaletę - można w każdej chwili zmienić koła na krzyż, żeby się równomiernie zużywały, a nie tylko przód/tył w kierunkowych. Opona asymetryczna po takiej przekładce kręci się w drugą stronę i przy pojazdach mających tendencje do ząbkowania można całkowicie wyeliminować to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

@konrad_b jaki masz przebieg tych gum i ile mają czasu?

To fotka z zeszłego roku o ile pamiętam, teraz wyglądają gorzej

Pierwsze objawy zauważyłem w 3roku i po 30kkm, obecnie mają 4rok i 40kkm

Edit: z tego co patrzę po fotkach, to dopiero 4rok zaczęły, wychodzi że kupowałem w maju 2017

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konrad_b napisał:

To fotka z zeszłego roku o ile pamiętam, teraz wyglądają gorzej

Ty zdaje się sporo po nieutwardzonym jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.