Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Maras napisał:

Nokiany miałem z Rosji :) 

Tak Nokian-y są produkowane w Rosji ale mnie zaskoczyło, że Dębica Frigo HP2 są produkowane w Niemczech. Nigdy wcześniej, się nie zastanawiałem nad tym.

Podobno Nexen w Czechach postawił jedną z najnowocześniejszych fabryk opon. Nexen od początku mnie pozytywnie zaskakiwał. ADAC , Motor Sport i BILD - też pozytywnie się o oponach Nexen wypowiada.

W testach ADAC i Motor Sport  okazało się, że opony Nexen , prawie każdego rodzaju , posiadają najbardziej sztywną i twardą strukturę boczną opony co ADAC uznał za jedną zalet w porównaniu z innymi producentami. To ma być zaletą na drogi o złej nawierzchni. No i ta cena do jakości optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy min. ADAC, MS to elementy kampanii informacyjnej ( tzw. reklamy ). Nie wiem czy kiedykolwiek (może nieświadomie ) kupiłem produkt z pierwszej strony gazetki reklamowej. Zachodnie społeczeństwo nie jest w stanie po tylu latach nachalnej reklamy rozróżnić podstawowych elementów marketingowych i uważam, że nie są zdolni do świadomego wyboru, uważam, że stwierdzenia czasopism nie maja nic wspólnego rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Thomas napisał:

Testy min. ADAC, MS to elementy kampanii informacyjnej ( tzw. reklamy ). Nie wiem czy kiedykolwiek (może nieświadomie ) kupiłem produkt z pierwszej strony gazetki reklamowej. Zachodnie społeczeństwo nie jest w stanie po tylu latach nachalnej reklamy rozróżnić podstawowych elementów marketingowych i uważam, że nie są zdolni do świadomego wyboru, uważam, że stwierdzenia czasopism nie maja nic wspólnego rzeczywistością. 

Jeżeli nie oni to kto wg. twojej oceny robi takie testy rzetelnie, bez reklamy?

Test ADAC lub Motor Sport to nie tylko ta jedna redakcja! Zapraszani są dziennikarze wielu redakcji motoryzacyjnych z Europy i ostatnio również z Polski a przede wszystkim są obecni zaproszeni rzeczoznawcy - przedstawiciele, potężnych firm ubezpieczeniowych, przedstawiciele producentów opon oraz specjaliści od spraw ogumienia. Na przykład ostatni test opon letnich było ponad 400 zaproszonych gości a test trwał ponad tydzień. Przykład: tor testowy Hockenheim i ostatnie testy opon letnich.

Zwróć uwagę, że Polsce dziennikarze, są prawie non stop obecni na wszystkich testach motoryzacyjnych na torze pod Berlinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Helmut napisał:

posiadają najbardziej sztywną i twardą strukturę boczną opony co ADAC uznał za jedną zalet w porównaniu z innymi producentami. To ma być zaletą na drogi o złej nawierzchni.

Chyba na dobrą asfaltową. Miękki bok powoduje lepsze tłumienie własne opony, a co za tym idzie poprawienie komfortu i lżejsze życie zawieszenia. Natomiast na ostro pokonywanych zakrętach zaczyna się zwijać pogarszając przyczepność. Nie pokręciłeś czegoś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie przekręciłem. cytuje: najsztywniejsze boczne ściany co uważają za zaletę dla opony całorocznej. 

Nie jestem specjalistą od opon.  Poniżej zamieszczam tabelkę porównawczą testu opon całorocznych przez ADAC. Tak tylko poglądowo.

 

ganzjahresreifen_tabelle-zoom.jpg

to żaden wyznacznik, tylko poglądowo.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Helmut napisał:

najsztywniejsze boczne ściany co uważają za zaletę dla opony całorocznej.

A gdzie wzmianka o złej nawierzchni? Cały czas mi tu coś nie gra. To, że sztywny bok to jak najbardziej ok. Tylko do jazdy po czym. Dlatego zakłada się Run Flaty  tylko do dedykowanych modeli. Rozmiar to rozmiar pasują na każde felgi. Tylko jazda zwykłym zawieszeniem robi się mocno nieprzyjemna.  Jest za twardo. :niewiem: Mój kolega się uparł i teraz biadoli bo nie wyrzuci nowego kompletu za ciężką kasę.

A wracając do tabelki. Mam czwartą pozycję Nokian. Nie zgadzam się, że są słabe na suchym. Bardzo porównywalne z letnimi Bridgestonami, które wyrzuciłem właśnie.

Oczywiście zimowa czy całoroczna nigdy nie dorówna letniej na suchym. To wynika z konstrukcji bieżnika i tego się raczej nie przeskoczy. Stąd bierze się jeszcze jedna kategoria. Opona letnia z homologacją zimową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko tak poglądowo. Jednego zainteresuje? , innego nie. Opony o szerszych rozmiarach będą miały również inne wartości trakcyjne. Przykładowo już dla opon o szerokościach od 205 w testach 2020 roku,  tabela oceny już wygląda troszkę inaczej. Tylko dalej opony Nexen-a są w czołówce. Mówię tutaj jako porównanie ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 09:48, Thomas napisał:

Testy min. ADAC, MS to elementy kampanii informacyjnej ( tzw. reklamy ). Nie wiem czy kiedykolwiek (może nieświadomie ) kupiłem produkt z pierwszej strony gazetki reklamowej. Zachodnie społeczeństwo nie jest w stanie po tylu latach nachalnej reklamy rozróżnić podstawowych elementów marketingowych i uważam, że nie są zdolni do świadomego wyboru, uważam, że stwierdzenia czasopism nie maja nic wspólnego rzeczywistością. 

Z pewnością w tego typu tekstach są informacje reklamowe, promocyjne, sponsorowane, opiniotwórcze, jednak nie są to informacje z palca wyssane. Mimo wszystko liderzy muszą prezentować przyzwoity poziom bo później rynek brutalnie by zweryfikował produkt jak i testujących. Konkurencja czeka na wpadki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje GoodYear 4 Season mają już około 42k km. Myślę, ze tą zimę jeszcze spokojnie przejeżdżą. Nie liczył bym na to, że na całorocznych ktoś zrobi powiedzmy 80k km. Myślę, że 60k to jest maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.