Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj marki premium a nie powinieneś się zawieść. Miałem Vredesteiny Quatrac 5 i były bardzo dobre. Teraz mam goodYear Vector 4Season i też jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, Przemysław napisał:

Ja mam w rozmiarze 225/50/17" Vredestein Quatrac 5 i złego słowa nie mogę powiedzieć

O, takie dane wobec 225 są mi potrzebne, dzięki. Na CT.pl też mi kolega 5kę poleca w węższym rozmiarze ale to już jakiś wektor (przez W) jest.

Dzięki.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dwóch tyg. ujeżdżam 225/55/17 Mchelin crosclimate+ i póki co jest nieźle. Na wiosnę napiszę wiecej jak sie spisują w warunkach zimowych.

Edytowane przez Robus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu zakupiłem do A6 firestone multiseason 2 i już jakąś wiedzę na ich temat mam mianowicie poprzednie opony wielosezonowe kumho solus były zdecydowanie gorsze, głośniejsze i słabsze na mokrym. Na wielosezonach jeżdżę z 15 lat nigdy się nie zawiodłem, niektóre z nich były tylko nieco głośniejsze lub mniej pewne na mokrym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytałem dzisiejsze publikacje odnośnie wielkości sprzedaży opon wielosezonowych w Polsce i sprzedaż tego rodzaju opon rok do roku wzrosła aż o ponad 16 %.

Porównałem sobie to z wielkością sprzedaży w Niemczech i tutaj rynek opon wielosezonowych dobija już 24% całej wielkości sprzedaży. ( to jest 12,8 mln. sztuk )- wzrost rok do roku 13,7%.

W Niemczech w sprzedaży opon wielosezonowych królują marki: Vredestein, Michelin, Continental, Nokian, Nexen i ostatnio Hankook wskoczył przed Goodyear.-wg. wielkości sprzedaży. Wygląda na to, że rynek opon całorocznych dopiero się rozpędza. Miejmy nadzieje, że i jakość tego rodzaju produktu będzie coraz doskonalsza.

Ostatnie dwa sezony korzystałem z wielosezonowych Nexen N blue 4 Season i z czystym sumieniem mogę zainteresowanym polecić te opony. Na jednym z aut postanowiłem w tym roku założyć Goodyear Vector 4 Season G2 ale zbyt mało na nich pojeździłem abym mógł coś więcej powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 18:07, BUMERANG napisał:

Nokiany Weatherproof.

 

W dniu 5.10.2019 o 18:07, BUMERANG napisał:

IMG_20191005_123911.thumb.jpg.2627a68dd2b448bd00af5719d79edb4b.jpg

Pojeździłem już chyba we wszystkich możliwych warunkach występujących tej zimy (  większego śniegu na asfalcie już się nie spodziewam :) ) i mogę powiedzieć, że jestem bardziej niż zadowolony. Oponki doskonale hamują, są bardzo ciche i przewidywalne. Teraz tylko zostają testy w wysokich temperaturach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUMERANG w lecie jechałem swoją CX7 z Irlandii do PL i nazad, łącznie około 7000km w 31 dni. Temp w porywach 35*C. Było dobrze, nie mogę narzekać :) Zużycia nie widać ... Moim zdaniem allseason od Michelina I Goodyeara się kryja, szczególnie bieżnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 Dębica Frigo HP2 - Made in Germany  ?

Czy wiedzieliście o tym, że Dębica od rozmiarów 195 jest produkowana w Niemczech? Zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Ponadto , koreański Nexen otworzył nowa fabrykę w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Helmut napisał:

Czy wiedzieliście o tym, że Dębica od rozmiarów 195 jest produkowana w Niemczech

 

34 minuty temu, jacekzoo napisał:

A za to good year 4 season jest made in poland

Już od dawna koncerny oponiarskie ułatwiają sobie życie i obniżają koszty przenosząc produkcję rozmiarami, a nie markami do różnych fabryk wykupionych mniej znanych marek. Tylko się tym za bardzo nie chwalą ;)  Czasami można się mocno zdziwić patrząc na kraj produkcji jakiejś oponki. Zawsze mnie zastanawia co oznacza Made in EU :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Zawsze mnie zastanawia co oznacza Made in EU

Wyprodukowane w UE ale w kraju który nie jest I ligowy. Czyli może to być towar z Polski, Rumunii, Czech, ale może tez z Grecji czy Cypru. 

Kiedyś, zanim weszliśmy do UE, miałem klienta z Hiszpanii dla którego towar musieliśmy oznaczać jako "MADE for the  UE." On mówił że on kocha Polskę, ale jak chcemy robić biznes, to ma być tak jak on chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.