Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Misio napisał:

Jeździłem na wielu modelach Vredersteinów (i byłem bardzo zadowolony), ale... nie wiem czemu odeszli od opon kierunkowych, a te jednak w trudniejszym terenie zawsze lepiej się sprawdzały...

W jakim rozmiarze szukasz w ogóle tych opon? To też ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też kiedyś bałem się opon całorocznych.

W zeszłym roku jednak zakupiłem i jestem zadowolony. W zasadzie na chwilę obecną (właśnie mija rok jak je mam) nie widzę już sensu kupowania dwóch kpl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się na jakiś czas u mnie wyjaśniło...jednak przynajmniej na razie będę jeździł na używkach zimówkach na przedniej osi...może tą zimę, a może wcześniej coś innego kupię

A całorocznych to chyba już zjeździłem z 6 kompletów (pierwsze na Scenicu gdzie przy ciągnięciu przyczepy były rewelacyjne, szczególnie na trawce czy drobniejszym błotku)... ? i polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, ktoś z Was lata na całorocznych o rozm. 225/50/xx?

Wczoraj założyłem nóweczki i jak najszybciej mam zamiar je spalić. Muszę kupić inne, ale polecane już przez Was a nie przez otumaniaczy w krawacikach. Dałem się nabrać, wstyd.

Auto osobowe kombi i spore przebiegi, 50-60tys km po autobahnach a bywa że silnik nie stygnie.

Muszą być całoroczne, dokładnie w tym rozmiarze 225/50/xx i jedyny warunek: Cisza przy 120-130/h.

Inne parametry nie są dla mnie istotne, oby wystarczyły na rok.

Polecicie coś?

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Socale napisał:

Chłopaki, ktoś z Was lata na całorocznych o rozm. 225/50/xx?

Wczoraj założyłem nóweczki i jak najszybciej mam zamiar je spalić. Muszę kupić inne, ale polecane już przez Was a nie przez otumaniaczy w krawacikach. Dałem się nabrać, wstyd.

Auto osobowe kombi i spore przebiegi, 50-60tys km po autobahnach a bywa że silnik nie stygnie.

Muszą być całoroczne, dokładnie w tym rozmiarze 225/50/xx i jedyny warunek: Cisza przy 120-130/h.

Inne parametry nie są dla mnie istotne, oby wystarczyły na rok.

Polecicie coś?

A coś założył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmelc.

Wstyd się przyznać. Uległem zapewnieniom. <gwm>

Bardziej rozlałem się tutaj:

https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=794471#794471

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" ale to nie ma znaczenia. Auta to E klasy kombi, osobowe obydwa.

No właśnie Michał, szerokość ma znaczenie. Model opony może być identyczny ale o różnej szerokości generują różne hałasy wynikające z rezonansu lamelek,kostek,bieżnika ect bo są też adekwatnie różnych rozmiarów.

Serio, przejażdżka dzisiaj na nóweczkach to jakaś kpina. Różne dźwięki, głośne, przy różnych prędkościach do dźwięku wiertarki włącznie.

Może trzeba je trochę zjeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w rozmiarze 225/50/17" Vredestein Quatrac 5 i złego słowa nie mogę powiedzieć, opon nie słychać do prędkości dopuszczalnych na niemieckich autostradach także jest ok. Do drugiego samochodu też będę niedługo kupował całoroczne w rozmiarze 195/65/15", myślę że raczej będzie to ten sam producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.