Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie jestem w rozterce. Mieszkam w zachodniopomorskim, jeżdżę Kia Sportage IV na oponach 225/60r17, przez zimę jakieś 4000km. Docelowo ma być drugi komplet kół na alu, ale w tym roku budżet pozwala tylko na opony. Zależy mi na oponach cichych, dobrych na mokro. Wacham się pomiędzy Goodyear vector 4seasons, nokianem Weatherprof, a jakimiś zimowkami które jednak nie będą ciche. Budżet... Ok 2200 pln. Czy całoroczne w roli zimowych to dobry plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te Goodyear i są naprawdę ciche. Poprzednie Vredesteiny były dużo głośniejsze. Czy to dobra opcja na zime? Nie wiem. Ja już dawno się z dwóch kompletów wyleczyłem. Zdecydowanie lepiej mi na całorocznych. Teraz gdzie temperatury spadają już w okolice zera to całoroczne jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał:

Wyglądają bardziej na zimówki. Ciekawe jak w lecie będą się sprawdzały

Jak coś pojeżdżę to zdam relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Wyglądają bardziej na zimówki. Ciekawe jak w lecie będą się sprawdzały

Jedno jest pewne: z takim "traktorowym" bieżnikiem na bank zajedzie w trudniejszy teren- mokro/błoto-  dalej/pewniej  jak na "gładkich" letnich.
W jednym aucie mam

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, OnionSkin napisał:

z takim "traktorowym" bieżnikiem na bank zajedzie w trudniejszy teren- mokro/błoto-  dalej/pewniej

Budkę po mokrej trawie na pewno pociągnie :)  jak mieszanka gumy wytrzyma letnie upały to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, automaciek napisał:

Właśnie jestem w rozterce. Mieszkam w zachodniopomorskim, jeżdżę Kia Sportage IV na oponach 225/60r17, przez zimę jakieś 4000km. Docelowo ma być drugi komplet kół na alu, ale w tym roku budżet pozwala tylko na opony. Zależy mi na oponach cichych, dobrych na mokro. Wacham się pomiędzy Goodyear vector 4seasons, nokianem Weatherprof, a jakimiś zimowkami które jednak nie będą ciche. Budżet... Ok 2200 pln. Czy całoroczne w roli zimowych to dobry plan?

Ja miałem ten sam problem. Garaż wyglądał jak skład opon. W domu aż 7 aut i zaczęło mnie to powoli wnerwiać. Dwa auta jeżdżą cały rok na oponach zimowych reszta na całorocznych. Idąc za radą naszego serwisu opon, opony należy dobierać do auta. Ta sama opona nie w każdym aucie będzie się tak samo sprawować. 

Goodyear 4 Season dobre opony i się sprawdzą ale nie mamy ich tak nagminnie na autach.

Nokian Weatherprof takie opony mamy w swoich Volvo XC60 i XC90 przy czym z czystym sumieniem mogę tobie polecić. Co prawda my mamy na tych autach w rozmiarze 235/65R17 100H oraz 235/60 R18 103H ( dokładnie nie pamiętam) , ale  spisują się doskonale.

Dla klimatu w którym będą użytkowane opony na twoim aucie, według mojej oceny będą jak w sam raz. Co do zimowych ? nie wiem jak mocno auto będzie użytkowane w długich trasach ale w upały trzeba być wyjątkowo  ostrożny.  Powiem tylko, że w Passacie z 2018 roku mam założone zimowe Goodyear Ultra Grip w rozmiarze 215/60 R16 99H i jeżdżę na nich cały rok. Jedynie jak są upały to żadnych szaleństw albo biorę inne auto. Akurat takie opony otrzymałem przy zakupie auta. Jakoś się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Helmut napisał:

Jedynie jak są upały to żadnych szaleństw albo biorę inne auto

W gorące dni to zimówki znikają w oczach. Jak slicki w F1. I chyba słabo z awaryjnym hamowaniem bo lamele zaczynają się zawijać ( za miękka guma ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gorące dni to zimówki znikają w oczach. Jak slicki w F1. I chyba słabo z awaryjnym hamowaniem bo lamele zaczynają się zawijać ( za miękka guma ).


Zimowki na busie wytrzymały cały sezon (zima i lato). 60000km. Przód do minimum. Tył jeszcze sporo zostało. Ani trakcja ani hamowanie nie cierpiało w lecie. Ale też nie szaleję jakoś spacjalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także posiadam Nokian Weatherproof. Zacny bieżnik a odprowadzanie wody na medal. + w terenie daje rade :)

Są bardzo ciche, chyba że powoli skręcasz, tak do 20kmh :) wtedy dają się we znaki ale to nie przeszkadza.

Po żałozeniu, zrobione 7500km po Europie w lecie. Bez jakichkolwiek oznak zużycia.

Czekam na zimę ;) w Irlandii, może za 10 lat lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Zimowki na busie wytrzymały cały sezon (zima i lato). 60000km. Przód do minimum. Tył jeszcze sporo zostało. Ani trakcja ani hamowanie nie cierpiało w lecie. Ale też nie szaleję jakoś spacjalnie

Ja również nie szaleje. Zimówka mi osobiście wystarcza , tylko martwię się o dzieci bo one trochę za szybko jeżdżą. Z drugiej strony zima w Szwajcarii to nie żarty a ja tam jestem kilka razy w roku.

Dla mnie, opona całoroczna to jakaś alternatywa i jak na razie będzie dla mnie podstawowym wyposażeniem w autach. W końcu, jeżeli wierzyć statystykom sprzedaż takich opon rośnie ponad 25%. Z biegiem czasu i te opony będą coraz to doskonalsze.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Helmut napisał:

Dla mnie, opona całoroczna to jakaś alternatywa...........

bieżnik całoroczny bardziej jest podobny do zimowej, pewnie z czegoś to wynika

zauważ że w dziwnych krajach jak włochy, chorwacja albania i takie tam w okolicy sporo ludzi jeździ na zimówkach, częściowo z lenistwa, częściowo z troski o niespodziewane zmiany pogody na górskich drogach

w albanii, dzięki temu że miałem zimówki, wulkanizator załatwił mi identyczne z tego samego roku produkcji w ciągu pół godziny, z letnimi nie było żadnego wyboru :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 18:55, automaciek napisał:

Właśnie jestem w rozterce. Mieszkam w zachodniopomorskim, jeżdżę Kia Sportage IV na oponach 225/60r17, przez zimę jakieś 4000km. Docelowo ma być drugi komplet kół na alu, ale w tym roku budżet pozwala tylko na opony. Zależy mi na oponach cichych, dobrych na mokro. Wacham się pomiędzy Goodyear vector 4seasons, nokianem Weatherprof, a jakimiś zimowkami które jednak nie będą ciche. Budżet... Ok 2200 pln. Czy całoroczne w roli zimowych to dobry plan?

Znajomy kupił wymienione wyżej Goodyear (wersja G2) właśnie ze względy na parametr głośności i po roku użytkowania jest zadowolony, mówi, ze jeśli chodzi o głośność to jest OK, jest też zadowolony z trakcji na mokrym, trochę gorzej na śniegu, ale użytkuje je głównie w mieście i nie jest to problemem. Ogólnie poleca, m. in. ze względu na sezon wiosna jesień (zmienność temperatury). Latem był w Chorwacji i nie stwierdził różnic w prowadzeniu w stosunku do letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pojeździłem. Rano było -2st. teraz ok. +10 st. Na te warunki Nokiany rewelacja. A jeszcze włoski nie odpadły :) 

Edytowane przez BUMERANG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.