Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

No ja dlatego jestem ciekaw opinii osób które się na tym znają. Właśnie czasami te chińskie tanie rzeczy się sprawdzają :hehe:. Co do akiry będąc kiedyś w makro wziąłem to do ręki i powiem że tragedii nie było, a najbardziej tandetnie z tego wszystkiego wyglądała czcionka którą została napisana marka urządzenia :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wygląda bardzo ciekawie (jak na tę cenę). Windows CE NET 5.0 daje możliwość używania np Automapy 4. Nie znam niestety żadnych opinii za temat użytkowania tego sprzętu.

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony, bo można to kupić już za 399 złotych. Chyba się skuszę żeby potestować. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii ! Ja nadal jestem zwolennikiem zwykłego Tom Toma .Prosty interfeis , prościutkie wpisywanie danych . Głos Kaśki zaprowadził mnie idealnie pod pod Twoje drzwi w Ząbkach ! Gorzej było z wyjazdem gdyż zakręciła mnie wokół ulicami które są ale mają barierki ! Wracając dojechałem do pierwszej głównej ulicy i dalej poprowadziła mnie ,,kanałami,, pod drzwi hotelu w Otwocku. Inaczej to wygląda nocą a inaczej za dnia .

Znając deczko Wawkę musiałbym wracaj do Wału Miedzeszyńskiego i potem droga na Puławy . Zaoszczędziłem ok.2 godzin ze względu na korki w tym dniu !

Polecajcie ludziom proste systemy !

Nie wiem jak Wy ale ja mam do chińszczyzny awersję ! Z racji zawodu napiszę jedno zdanie o ich wynalazkach w budownictwie . Kupiona na szybkiego bardzo tania / nie było czasu / miska ustępowa z nazwą firmową pękła po 2 godzinach a deska rozleciała sie na strzępy . Bynajmnie ja jej jako ważący 98 kg jej nie próbowałem /

Akumulator do aparatu fotograficznego wytrzymuje 1/2 czasu do japońskiego oryginalnego Canona ......itp, itd

Uwaga ! urządzenie Tom Tom nie lubi zimna . Pozostawiony na mrozie rozgrzać sie musi i dopiero zaczyna działać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek nie można do wszystkiego podchodzić z uprzedzeniami. Wspomniane przez kiszona odtwarzacze DVD są dobrym przykładem (lepszym niż wspomniane przez Ciebie urządzenia sanitarne :hehe: ) jeśli chodzi o chińską elektronikę. Odtwarzacz Manty sam mam w domu i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

Nie mówię że ta (SZ)AKIRA jest na pewno dobra. Ona może być dobra i ma bardzo dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj Akirę w MediaMarkt. Cena nie była już taka atrakcyjna a na poziomie innych bardziej znanych nawigacji. Niestety nie zapytałem o nią bo jak to w tych wielkich sklepach nigdy nie ma kogo, a jak już się znajdzie to opowiada totalne bzdety. A w ogóle to coraz bardziej dojrzewam do kupna paltopa. Mogę wgrać na niego dowolną mapę i oprócz tego mam jeszcze wiele innych funkcji do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie super tanio. Może ja popatrzyłem na cenę obok, albo poprostu MediaMarkt nie dla idiotów :hehe: ale miałem wrażenie, że coś koło 700 zeta tam było, a może inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem powyzszy zestaw spelni moje oczekiwania?

Oraz czy wybrac Mio 560 czy Asusa A696? :hehe:

 

Myślę, że spełni. Ja kupując teraz też pewnie bym się zastanawiał nad nimi, bo niestety palmtopy z VGA zniknęły z rynku. No i oczywiście popieram wybór AutoMapy.

Jaki wybrać - podobne parametry, Asus wg mnie to trochę wyższa półka i bardziej atrakcyjny wygląd, MIO za to ma 2x więcej pamięci i WindowsMobile 6. Poza tym coś mi się jarzy, że były jakieś problemy z dostępem ASUSA do karty SD po wybudzeniu, ale może jest już nowy ROM, który ten problem rozwiązuje. Musiałbyś poszukać na forum PDACLUBu.

Żaden nie ma hosta USB, ale nie każdemu jest on potrzebny.

Najlepiej obejrzyj sobie obydwa i wybierz ten, który Ci się bardziej podoba

 

OK podłożę sie troochę,

jak wcześniej wsopniałem mam Asus 636 od ponad roku,jako amator eksperymentatoer

mam juz troche wiedzy,wiec chetnie odpowiem na PRAKTYCZNE sprawy.btw

mio i asus podobna klasa ,a to czego bedziecie uzywać(oprogramowanie) zalezy od was i waszych upodobań do fiozofii pracy programu -prosze -nie upierajcie sie na Auto Mape,ani TT aini na inne ,mają ona tak samo wiele wad i zalet jak kazda inna nawigacja.

btw

wynalazki bym sobie odpuścił :hehe:

zawieszenie sie sprzetu w centrum duzego miasta lub ważnych miejsc ,będzie bardziej dotkliwe niz owe dodatkowe 300 zł

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frames1, Trochę się teraz pogubiłe. Tzn do tego Asusa lub Mio dołożyć te 300 zł, czy te są już OK ? Oba raczej do tanich się nie zaliczają, więc jak jeszcze mam dołożyć to lepiej poczekam aż ceny spadną. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

dorzucę 2 grosze od siebie

kupiłem palmtopa z telefonem MIO a701

wg mnie rewelacja (używam ok. 1 rok - w tym trasa do chorwacji)

ma jedną niezaprzeczalna zaletę -nawigacje mam ciągle przy sobie

jak pieszo zgubilismy sie w splicie czy w wenecji ( a o to nie trudno)-wyciągnełem telefon i po problemach

kosztuje nieco więcej niz planujesz - zapłaciłem z kartą 2GB około 1200 zł

ale :

-po zakupie takiego urządzenia przy najbliższej wymianie telefonów u operatora nie bieżesz nowego telefonu ,a promocyjną taryfę i zakup palma się zwraca.

-masz w nim pocztę i przeglądarkę www - w chorwacji albo w hot-spotach albo przez połaczenie mogłem sobie sprawdzić pogodę ,wiadomości , stan konta itd.

 

Uzywam IGO PLUS - polecam , bardzo łatwo o aktualizacje i witaminkę :-)

teraz mam mapę europy bodajże z sierpnia 2007

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale chyba nie na grupie, gdzie raczej się dba o "prawe" zachowanie. Przecież nie będziemy sie wymieniać crackami czy instalkami, a raczej powinniśmy popierać legalne i oryginalne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.