Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich forumowiczów.

Mam mały dylemat i może ktoś mi poradzi co mam czynić.Zachciało mi się nawigacji GPS,ale z racji wieku oraz braku wyrobienia pod względem pełnego zrozumienia elektroniki nie wiem co za urządzenie kupić.Nie chcę przepłacać i szpanować.Wędrując po Allegro jestem w stanie wydać max.700 zetów.Te urządzenia mają na stałe wbudowaną pamięć i z jakąś kartą pamięci ale nie wiem czy one są wyjmowane.Mam niewielkie wymagania co do map.Na tyle co wyczytałem to po kraju najlepiej nawigować z Mapanap.Ale ja mam troszkę większy apetyt,bo przydała bu się mapa Niemiec ,Słowacji,Czech,Węgier no i może ale nie koniecznie Włoch.Kupić programy,to nie mieszczę się w cenie .Może wystarczy kupić jeśli to oczywiście możliwe kartę pamięci i jakoś przegrać.Doczytuje się że jedne urządzenie ma pojemność 512 MB.,inne 1 GB.Proszę poradzcie i odpiszcie na forum lub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Królewiczu3 :klotnia:

 

skorzystaj z wyszukiwarki i wrzuć GPS, juz tutaj kiedys wąłkowaliśmy ten temat, moze tam znajdziesz jakies dobre rady :klotnia:

 

ja osoboscie korzystam z Mio P360 + AutoMapa Polski i to mi wystarcza, zakup tego zestawu bez automapy to koszt ( nowego z gwarancja ) okolo 750 zł do tego mapy i nosnik, 1GB to okolo 50 zloty :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat wykorzystuje do podróży (i nie tylko) pocketa MIO 550. Do tego dwie karty po 1 MB. Na jednej Automapa do poruszania sie po Polsce, na drugiej iGo, do jazdy po Europie. Ćwiczyłem inne mapy ale ten zestaw wydaje sie optymalny. Generalnie możesz kupić każdy pocket z wbudowanym odbiornikiem GPS i możliwością dołożenia zewnętrznej karty pamięci no i możliwością zasilania z gniazda zapalniczki. Reszta to sprawa many many.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi-troszke za szybko zbyłes kolegę,w uprzednich dyskusjach O GPS nie było konkretów tylko walka o metalizowane szyby :klotnia: .

 

Do królewicza:

Nie kupuj samej nawigacji-tylko palmtopa z odbiornikiem,kwota ok 700 powinna wystarczyć.Co do map :na pewno ktoś będzie miał dobre serce i rady jak zaopatrzyć się w mapy(tanio).

Nie oszukujmy sie -każdy ma coś od kolegi :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej Automapa do poruszania sie po Polsce, na drugiej iGo, do jazdy po Europie. Ćwiczyłem inne mapy ale ten zestaw wydaje sie optymalny. .

 

Używam AM4,iGo,TT6 i w zależnosci od trasy używam innej mapy.

Pomału stwierdzam iz TT wygrywa ....teraz nawet ma nawigacje po malych miejscowosciach

do tej pory zarezerwowanych dla AP lub AP

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiście używam Mio P550 oraz 2 karty SD po 2 GB. Na jednej mam AutoMape4.502 Europa (ja za orginał zapłaciłem około 800zł), jednak ta aplikacja najlepiej sprawuję się po Polsce, natomiast na drugiej karcie TomTom 6 (to koszt również około 800zł), by bezproblemowo jeździć po Europie. Jeżeli chciałbyś na przykład korzystać w pełni z walorów najnowszego TomTom 7 i wszystkie mapy mieć na jednej karcie (mapy tylko tomtom7 około 3,7G B) to powinieneś się zaopatrzyć w palmtopa który będzie czytał karty SDHC, niestety mój Mio czyta max 2GB. TomTom 7 pokrywa całą Europe oraz 78% terytorium Polski. Jak dobrze poszukasz w necie to Twoim kosztem będzie tylko zakup sprzętu około 800zł wraz z kartą :klotnia: , reszta jest dostępna. :klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AM4,iGo,TT6 i w zależnosci od trasy używam innej mapy.

Pomału stwierdzam iz TT wygrywa ....teraz nawet ma nawigacje po malych miejscowosciach

do tej pory zarezerwowanych dla AP lub AP

pzdro

 

TT mnie zawiódł w czasie jazdy po Słowacji, a już zupełnym koszmarem była jazda przez Ukrainę, Mołdawię i Republikę Zadniestrzańską. Wg TT dziesiątki kilometrów jechałem polami, a nawet korytem rzeki.

Wymyśliliśmy nawet dowcip, że jeżeli Pershingi korzystają z nawigacji TomToma, to w nic nie trafią na wschód od Buga. :klotnia:

Poza tym iGo 8 jest już w wersji trójwymiarowej. Są już do niego mapy 3D. Fajnie się nawiguje jadąc między domami.

No ale zapewne każdy program ma swoje "+". Ważne aby bezboleśnie dojechać do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi-troszke za szybko zbyłes kolegę,w uprzednich dyskusjach O GPS nie było konkretów tylko walka o metalizowane szyby .

 

nie miałem zamiaru zbywać kolegii w/w tekstem, ale juz kiedyś w okresie letnim była dyskusja, ( wyszło to w jakims innym temacie - jak zreszta czesto tutaj na forum Nam się zdarza ) o nawigacji GPS - jeśli tak to zostało odebrane to przepraszam :klotnia:

 

 

jak juz wczesniej pisałem korzystam z MIO 360 z automapa Polski oraz Europy i jest to według mnie dobry sprzet, a pokrycie na terenie Polski jest okolo 90 % ( różne źródłą różnie podaja te pokrycie ) i w Europie 100 %, co w przeciwnienstwie do TomTom-a, ( majacego bardzo dobre pokrycie w miastach i na głownych drogach - spróbujcie na TomTom-ie jechać nowa A-2 od zjazdu na Konin do Strykowa, wyjdzie, że poruszacie sie w polu ) jest w pracy zawodowej i wyjazdach turystycznych rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak juz wczesniej pisałem korzystam z MIO 360 z automapa Polski oraz Europy i jest to według mnie dobry sprzet, a pokrycie na terenie Polski jest okolo 90 % ( różne źródłą różnie podaja te pokrycie ) i w Europie 100 %, co w przeciwnienstwie do TomTom-a, ( majacego bardzo dobre pokrycie w miastach i na głownych drogach - spróbujcie na TomTom-ie jechać nowa A-2 od zjazdu na Konin do Strykowa, wyjdzie, że poruszacie sie w polu ) jest w pracy zawodowej i wyjazdach turystycznych rewelacyjne.

 

Wybaczcz kochany (że sie tak wyrażę),

1/sprzęt-tu róznice są niewielkie -nie ma specjalnego znaczenia...

2/zapewne nie masz ostatniej wersji TT na Eastern Europe,

zapewniam Cię ,że postęp w w ilości nowych miejscowości i ulic jest imponujacy!.

Nawet małe wiejskie uliczki,których wczesniej nie było.

btw

wrociłem dzi po ok 600 km:Szczecin-za Darłowo i z powrotem inna trasą.

Testowałem iGo,AM4,TT6.

wnioski:

kazdy program ma inne priorytety wyznaczania trasy(najkrótsza,najszybsza itd),,trzeba sie przyzwyczaić do WAD kazdego z nich ,a i tak MAPĘ PAPIEROWA trzeba miec!!!

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Frames1.

Myślę że to wyjaśnienie,powiedziało mi wszystko.Jak wszystko inne i elektronika może zrobić psikusa.Mnie pomimo że wciąż ulepszam swój komputer też zdarzasię pomylić drogę do domu.Z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany frames1,

w mojej firmie, gdzie zarzadzam flota samochodowa mamy kilka typow GPS i jak narazie włąsnie TomTom jest najubozszy w pokrycie Polski !

wyobraż sobie, ze w pod Poznańskim Luboniu ( sasiaduje bezpośrednio z Poznaniem ) mimo odczytu polozenia z 9 satelit wskazuje pole czyli biała plamę a auto ze sprzetem jest na najstarszej i głownej ulicy tego Lubonia.

Natomiast

kazdy program ma inne priorytety wyznaczania trasy(najkrótsza,najszybsza itd)

to jest sprawa drugorzedna bo przecież istota GPS jest lokalizacja, położenie......

 

a kolegę Królewicza3 interesowalo co moze kupic za 700 zl, jaki sprzet moze dostac, wiec my nie powinnismy tutaj sie licytowac, wdawac w polemike, tylko poradzic mu lub ewentualnie wydac swoje opinie o posiadanym i wykorzystywany sprzecie jak to ja wczesniej zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do jedynego wniosku,że sam muszę sobie ukształtować i sformatować swego GPS-a.Dziękuje Wam wszystkim koledzy za mądrość już Wam daną ja spróbuje podciągnąć jak najszybcie do Was.Jeszcz raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTom jest najubozszy w pokrycie Polski !

wyobraż sobie, ze w pod Poznańskim Luboniu ( sasiaduje bezpośrednio z Poznaniem )

 

ja sie wcalenie upieram tylko mowie,ze ostatnia wersja TT jest dla mnie OK,w końcu to nie nawigacja dla slepych :klotnia:

a po wtóre:

na szczęście mieszkam w rejonie gdzie są 2 drogi na krzyż,więc i bez gPS trafię

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.