Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie masz całkowitą rację. Ale życie jest brutalne, a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

Ale dosyć o tym.

Może rozwinemy temat. Powiedzcie jaka mapa do PDA jest najlepsza Waszym zdaniem i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak Rysiaczek kupiłem niedawno tom tom.

Testowałem po W-wie i jakoś mu szło. Raczej przeszkadzał mi w jeździe niż pomagał, ale to chyba dlatego że miasto znam dosyć dobrze.

Dziś pojeździłem po Piasecznie i okolicach, masakra dwa razy wprowadził mnie w ulice bez przejazdu. Strach pomyśleć jak będę z jechać przyczepką i odwali taki numer.

Trzeba będzie podchodzić do tego systemu z ograniczonym zaufaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wiele aplikacji i opowiem o moich doświadczeniach:

 

Automapa na Acer N50 : stare wersję się wieszały, nowa od 4.0 już działa i nie wiesza pocketa. Jakość prowadzenia i wyboru drogi bardzo dobra. Generalnie byłem z niej zadowolony, zle czgość mi w niej brakowało.Wady: Polska i nic więcej, albo cała Europa w jednym pliku (masakra dla małych kart pamięci ...). Szybkość przeliczania ze względu na stary ale bardzo szybko procesor pocketa bardzo dobra.

 

iGO (ale chyba z mapami z MapyMap, bo podobno to to samo) jak dla mnie rewelacja, i wg mnie najdokładniejsze mapy. Używałem go nie tylko w naszym kraju ale i za granicą, to tam już całkiem rewelacja, dokładność map super, ile map wgrasz tyle z sobą współpracuje (tj, na wycieczke na Litwę nie trzeba ładować Portugalii). Menu i wyświetlacz też ok.

 

GPMapa 5.0 na Garminie Nuvi350 i Garmin 60CS - z mojego punku widzenia jakbym miał komuś doradzić jaką kupić nawigację do samochodu wszystko w jednym to własnie to!!! Jest prosta i niezawodna (co garmin to garmin), dokładność map taka jak iGO czy GPMapa.

 

CityNavigator NT 9.0 na Garmin Nuwi350 - na nim mało jeździłem, ale sporo się nim bawiłem. Polska średnia, ale Europa rewelacyjna, naprawdę rewelacyjna. Razem z GP Mapa uzupełniają się i otrzymujemy zestaw profesjonalny na całą Europę.

 

TomTom na pockecie AcerN50 i na telefonie Nokia E61 - popularnie zwany TomZłom i taka nazwa niech pozostanie. Fajną ma funkcę zaczytywania z Netu aktualnych warunków drogowych czy utrudnień, ale poza tym tragedia, jak trzeba jechać prawą to on każe lewą stroną drogi, w środku tunelu nagle każe mi skręcać i zdjechać, program OK, ale jakoś naszych krajowych map godna pożałowania..

 

Microsoft AutoRoute - Fajny, ale kto ma ochotę wozić peceta na kolanach, Polska w opłakanym stanie, generlanie można uznać ze jej nie ma, zachód OK -super no i gada w innym języku. Ale jakby się komuś chciało do bagażnika PCta i gdzieś zamontować 7 calowy dotykowy ekran to fajne rozwiązanie, ale .........nieopłacalne

 

 

Chciałbym na końcu zaznaczyć by uciąć wszelkie dyskusje, że jest to moja subiektywna opinia, która nie jest wyrocznią :-) Proszę nie piszcie mi, że się myle lub nie znam, bo może tak jest, ale takie jest aktualnie moje zdanie.

Pozdrawiam :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na końcu zaznaczyć by uciąć wszelkie dyskusje, że jest to moja subiektywna opinia, która nie jest wyrocznią

I o to właśnie mi chodziło. Każdy ma jakieś swoje preferencje. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie. Jak narazie przetestowałem 3 programy :

Automapa - dośc dobre mapy, ładna graficznie, ale prowadzi trochę bezsensownymi drogami. Oczywiście jechałem dobrze sobie znaną trasą, ale fakt, że doprowadziła do celu.

Tomtom - wybrał mi lepszą trasę od Automapy, ale taki jakiś skromny graficznie, no ale nie o to w końcu chodzi. Niezbyt aktualna mapa, ale może są nowsze, nie wiem.

Navigo2 - Dla mnie totalna porażka. Pokazywał w zupełnie przeciwnym kierunku niż miałem jechać. Kazał skręcić w drogę gdzie skręcić się nie da już od kilku lat (pasy oddzielone betonową zaporą, a zresztą zawsze tam był zakaz skrętu) a w innych miejscach kazał skręcać w wogóle nie istniejące drogi.

Czekam na opinie innych użytkowników. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie przetestowałem 3 programy :

Automapa - dośc dobre mapy, ładna graficznie, ale prowadzi trochę bezsensownymi drogami. Oczywiście jechałem dobrze sobie znaną trasą, ale fakt, że doprowadziła do celu.

 

I o to tak naprawdę chodzi w nawigacji! :ok: Wersja "testowa" czyli 4.1.2 różni się od aktualnej 4.5.3 między innymi wyznaczaniem tras. Kolejne wersje są coraz lepsze, ja obecnie nie mam zastrzeżeń do wyznaczania tras (choć zdarzają się kwiatki wynikające z kategoryzacji dróg).

 

Tomtom - wybrał mi lepszą trasę od Automapy, ale taki jakiś skromny graficznie, no ale nie o to w końcu chodzi. Niezbyt aktualna mapa, ale może są nowsze, nie wiem.

 

Otto chodzi, otto chodzi. Skromny, mapom jeszcze trochę brakuje (choć szybko się poprawiają), natomiast wzór jeśli chodzi o stabilność i wyznaczanie tras.

 

Navigo2 - Dla mnie totalna porażka. Pokazywał w zupełnie przeciwnym kierunku niż miałem jechać. Kazał skręcić w drogę gdzie skręcić się nie da już od kilku lat (pasy oddzielone betonową zaporą, a zresztą zawsze tam był zakaz skrętu) a w innych miejscach kazał skręcać w wogóle nie istniejące drogi.

 

Nie znam, ale dobrą opinię ma wśród tych, którzy z innych nie korzystali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na kupnie gps. Czytając Wasze opinie Garmin wybija się na czoło. Jeszcze gdyby ktoś podał pokrycie Polski w % i jak sprawuje się w miastach ? Czy i w jaki sposób uaktualnia się mapy? Czy za 1.5 tys. można kupić już coś godnego uwagi . W jednym ze sklepów pan polecał mi tom tom za ok. 2tys. aktualizacja co rok lub dwa w cenie ok. 200 zł. To trochę drogi luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dobrze o garminie, ale w ręce nie miałem. Zamiast nawigacji kupiłem paltopa i jestem zadowolony. Oprócz nawigacji mam jeszcze masę innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy, jak organizer, gry, filmy, muzykę, internet (jak znajdę się w zasięgu Hot-spota)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wytrzymać. Zwłaszcza, że masz komendy głosowe, a strzałki pokazujące manewry są wystarczająco duże. Do szczegółowego oglądnięcia ekranu trzeba się jednak zatrzymać i w moim przypadku założyć wspomaganie na oczy. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na kupnie gps. Czytając Wasze opinie Garmin wybija się na czoło. Jeszcze gdyby ktoś podał pokrycie Polski w % i jak sprawuje się w miastach ? Czy i w jaki sposób uaktualnia się mapy? Czy za 1.5 tys. można kupić już coś godnego uwagi . W jednym ze sklepów pan polecał mi tom tom za ok. 2tys. aktualizacja co rok lub dwa w cenie ok. 200 zł. To trochę drogi luksus.

Za niewiele pow 1000 zł kupisz Garmina Nuvi 300 z legalną GPMapa i tak jak napisałem wg mnie ma rewelacyjne pokrycie Polski. Oczywiście, że ma braki, ale który program ich nie ma. Aktualizacja odbywa się 4 x w roku, z potem trzeba dokupić za parę złotych licencję na kolejny rok i kolejne 4 aktualizację. Mają bardzo fajny system zgłaszania błędow i co mnie zdziwiło wszystkie, które zgłosiłem były uwzględnione w kolejnych poprawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frames1, Trochę się teraz pogubiłe. Tzn do tego Asusa lub Mio dołożyć te 300 zł, czy te są już OK ? Oba raczej do tanich się nie zaliczają, więc jak jeszcze mam dołożyć to lepiej poczekam aż ceny spadną. :ok:

Przepraszam ,ze tak póxno odpowiadam :hmm: ,nie miałem dostepu do netu.

Miałem na myśli:dołożyć owe 300 zł do owej akiry lub innego wynalazku na rzecz sprawdzonych :Asusa,Mio czy innych.Dla mnie Asus 636 i Mio 550 sa OK.

I jeszcze raz podkreślę:nie kupujecie samej nawigacji -tylko palmtopa z GPS.

pzdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.