Jump to content
Sign in to follow this  
Krolewicz3

Jaki GPS zakupić.

Recommended Posts

Effendi
To wiedz, że życie to nie jebajka i ma różne oblicza

A czy ja ubolewam nad tym co widziałem i jaką mam przez to wiedzę ( o czym pisalem w poprzednim poście )? Nie! :hop1::hop1:

a dla jasności sytuacji dodam, że sprawdzenie legalności całego oprogramowania w laptopie i GPS-ie zajeło niemieckiemu policjantowi jakieś dziesieć minut i nie musiałem mu przedstawiać żadnych certyfikatów, papierów itp itd...

akubit

Ale przecież nie o to chodzi! Chodzi o Twoje stwierdzenie, że "tam służby kontrolne sa bardzo dobrze przygotowane do pracy w terenie i mają do tego środki techniczne....", co nie do końca się sprawdza :hop1:

Effendi

akubit, zdaje sie, ze mamy odmienne zdanie w tej materii ale to nie powód by się :hop1: co najwyżej jak kiedyś nadarzy się okazja do spotkania i wypicia :hop1: to juz bezpośrednio przy tym :hop1: omówimy sobie tę kwestie :)

Jarekkow
jak kiedyś nadarzy się okazja do spotkania i wypicia to juz bezpośrednio przy tym omówimy sobie tę kwestie

Pewnie że tak, ale my tu też chcielibyśmy się dowiedzieć jakie to środki techniczne ? Dlaczego trzymasz swoją wiedzę tylko dla akubit-a ?

Ja jestem normalnie ,, zazdrosny "

Effendi
Ja jestem normalnie ,, zazdrosny

a ja uważam, "kolego" że tak jak wczoraj prowokujesz i chesz zasmiecic kolejny wątek !

Żadnej polemiki! Zadnej :hop1:! Żadnego :hop1:! Nic

Jarekkow
a ja uważam, "kolego" że tak jak wczoraj prowokujesz i chesz zasmiecic kolejny wątek !

Żadnej polemiki! Zadnej ! Żadnego ! Nic

Wiesz Effendi, my się nigdy nie dogadamy , odmienne osobowości , proszę o Twoją wiedzę/ bo ja nie mam pojęcia o GPS / a Ty na to że prowokuję, jeśli masz tę wiedzę to się podziel , jeśli jej nie masz to napisz ,,nie wiem '' to nie wstyd ...

Do jasnej cholery, nie możemy wiedzieć wszystkiego i mieć zawsze racji

Michalc3
I teraz - nie mając certyfikatu zgodnosci na CB-radio - zartzymają CB do dalszej kontroli

na dzień dzisiejszy policjant moze sprawdzić sobie co najwyżej czy radio CB nie jest kradzione i nic więcej nie moze sprawdzić! od 1 maja 2004 roku w tej materii zmieniły sie ździebko przepisy....

Czy mi się wydaje kolego, czy piszesz o ustawie o radiofonii, która to, wspomniana przez Ciebie zmiana, dopuściła do stosowania CB-radio bez pozwoleń. Natomiast zmiana ta absolutnie nie zmieniła tego, że radio takowe ma obowiązek być zgodne z normami. Zgodność tą dokumentuje się tzw. dokumentem homologacji, który, jako świadomy obywatel, powinieneś mieć przy sobie i prezentować podczas kontroli na wezwanie urzędnika. Jeśli go nie masz, to w myśl polskich przepisów, ów urzędnik może zatrzymać Twoje urządzenie w celu wykonania kontroli zgodności urządzenia z normami. To wszystko oczywiście za potwierdzeniem odbioru. Urządzenie to oczywiście otrzymasz, kiedy za jakieś 2 tygodnie pojawisz się w macierzystym komisariacie owego urzędnika z adnotacją, że nie stwierdzono znamion przestępstwa, ale urzędnik Ci swoje udowodni. Nie wiem dlaczego, ale mam takie dziwne wrażenie, że masz ochotę na kłótnie na forum. Próbujesz czasem coś udowodnić, kiedy nikt nie ma ochoty na zwady. Ale niech Ci będzie. Jak lubisz...

Effendi

Ja wiem o czym pisze Kolego! Wyraźnie napisałem, ze:

na dzień dzisiejszy policjant moze sprawdzić sobie co najwyżej czy radio CB nie jest kradzione i nic więcej nie moze sprawdzić!

pisałem wyraźnie o tym co może sprawdzić policjant w kwestii radia CB, i to jest chyba jasne ?

natomiast chciałbym byś sprecyzował te określenie ze swojej wypowiedzi:

podczas kontroli na wezwanie urzędnika

urzędnik czyli kto?

Michalc3

Policjant jest urzędnikiem państwowym. Jego rolą jest dbanie o to by prawo było respektowane. Każde prawo w tym i prawo radiowe. Na tej podstawie może sprawdzić, czy radio jest zgodne z polskimi przepisami. Do tego celu służy dokument zwany homologacją. Jeśli go nie ma może istnieć podejrzenie, że radio nie spełnia wymagań.

Effendi
Policjant jest urzędnikiem państwowym

I owszem, każdy policjant jest urzędnikiem, ale..... nie każdy urzędnik państwowy jest policjantem i bo chyba nie miałeś na myli jakiegoś np. strarosty z Wąchocka tudzież inspektora sanepidu z Psiej Wólki :) jako urzędników uprawnionych do kontroli - powiedzmy - przedmiotowego auta lub radia CB i nie myśl drogi Michalc3, że mam ochote na jakowąś :) czy też ostre :) - poprostu chciałem to wyjaśnić i tyle :-]