Skocz do zawartości

Jaki GPS zakupić.


Krolewicz3

Rekomendowane odpowiedzi

janus, gadasz do sciany :D :D :D:?:D:?:D :D :?

 

a wracajac do tematu.. to jak wlasciwie jest z ta akira???? co decyduje ze ten jest dobry a ten zly?? na pewno procesor.. aby nie mowilo nam urzadzenie ze mamy skrecic 100m za skrzyzowaniem.. .. tomii zdecydowales sie na zakup??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Procesor w mniejszym stopniu, bo w zasadzie wszystkie (od 200MHz OMAP) powinny sobie radzić. W Akirze bardziej mnie interesuje zachowanie chipsetu GPS, bo nie jest to SirfStar III, ani MTK, ale z opinii na forum poświęconym Akirze wygląda, że nie jest źle.

Opinie o ogólnej jakości też są zachęcające, coraz bardziej mnie korci, żeby to przetestować, na przykład jako stacjonarne urządzenie GPS (bez zabierania z samochodu).

Tylko trochę boję się o szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii zdecydowales sie na zakup??

 

No mam już Akirkę w domu (7 lutego kupiłem)

 

Akira MM 517 - cena 369 zł, w supermarkecie Auchan w Wola Parku.

Odblokowanie bez problemów. Robiłem wszystko powoli z instrukcją z podawanego tu wcześniej forum. Po włączeniu wyskakuje mi pulpit (z tapetą jak w moim laptopie :D ). Na razie mam dwie mapy:

- MamaMap 3

- Automapa 4

 

Przed wyjazdem na Słowację zainstaluje jeszcze MioMap bo polecają ją na ten kraj.

 

Jeśli chodzi o muzykę i film to dopiero dziś będę się bawił :D.

 

Wyświetlacz i głośnik urządzenie w 100% mnie zadowala. Szybkość ładowania map też jest ok. Uważam że jak za tą cenę to warto było. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania to z chęcią odpowiem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej strony jaki telefon komórkowy moża zastosować aby korzystać z GPS.Słyszałem że serie Sony Ericsson P 900 są ok ,czy ktoś z was walczył z tym tematem :D

 

Moja małżonka używa Tom-Toma pod symbianem w telefonie Nokia E50 i jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - no jak tam Akirka działa?

 

Myślę tez nad właśnie takim sprzętem (tzn. tani, prosty i nie palmtop bo na wakacjach od komputerów z daleka :bukiet:)

Akira podoba mi się bardzo tylko napisz coś więcej o swoich odczuciach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - no jak tam Akirka działa?

 

Działą i ma się dobrze :bukiet:.

Pojeździłem trochę i zastrzeżeń nie mam. Jedyny minus to brak uchwytu na rysik. Nie wiem czy zamierzasz odblokować Windowsa po zakupie. Ja na MapaMap nie jeździłem, tylko jeżdżę na AutoMapie którą gro ludzi uważa za najlepszą.

Na weekend Akire pożyczyli moi rodzice i też im się bardzo podobało :-]. Oni jeździli zarówno na AutoMapie jak i na MapaMapie. Sprzęt na prawdę mi się podoba i jestem zadowolony z zakupu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w końcu kupiłem drugą nawigację (Lark Freebird 35.1 za 399zł) do samochodu i od kilku dni ją testuję. Jestem bardzo zadowolony, bo wyciągam ze schowka i wkładam w uchwyt jednocześnie ją włączając. Po kilku sekundach (bardzo szybko) mam już fixa i mogę jechać.

W palmtopie musiałem go włączyć, włożyć w uchwyt, podłączyć zasilanie, uruchomić program i poczekać na jego odpalenie, słowem trwało to co najmniej minutę.

Tak więc urządzenie dedykowane do nawigacji jak dla mnie jest super.

Palmtopa używam do innych zadań, no i zawsze jest to wyjście na wypadek awarii :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.