Jump to content
Sign in to follow this  
Krolewicz3

Jaki GPS zakupić.

Recommended Posts

janus
Janusz pomocny link http://www.navia.uel.pl/ A ja kupiłem w Auchan.

Znam, korzystam - dzięki B) Także oczywiście Tomiemu za zwrócenie uwagi na fakt, że można tanio i dobrze :bukiet::)

Już odblokowana i właśnie testuję TomToma bo jest w nim trochę bliskiej zagranicy :)

Jutro bądzie AM 4.1.2 i będę porównywał :)

A za taką kaskę to po prostu wypaśny sprzęcior B)

Borys

Testuje AutoMape 4.1.2 od kilkunastu dni, jezdzac po calej Polsce. Nic nie jest doskonale, AM tez, wlasnie przedwczoraj zgubila sie w samym centrum Kalisza - pokazala droge przez park w centrum miasta. Ale na kilometry ktore pokunuje mysle ze jest to nic. Generalnie program sprawdza sie jak najbardziej. Ostatnie kilka dni mialem mozliwosc porownania AM z Tom Tomem, kolega obok w aucie mial ten program i niestety TT okazuje sie duuuzo slabszy. Jego pokrycie jest o wiele slabsze!

Tak wiec potwierdzam wypowiedziane juz uprzednio zdanie: na Polske tylko AutoMapa! :bukiet:

ptaku

Z tego co słyszałem i sam stwierdziłem największe pokrycie polski ma AutoMape 4.1.2 , najszybciej wybiera wariant zapasowy ,gdy przejedziemy wyznaczoną trasę ,po za paroma błędami jest :ok:

TOPLINE

Używam na co dzień w ciężarówie AutoMape 4.1.2 i stwierdzam że jest troche mało czytelna, jak dla mnie za bardzo kolorowa. Ja ją używam w laptopie i przy ekranie 15'' , który do małych nie należy, wole słuchać poleceń pilota, nawet w gęstej zabudowie polecenia są dość dokładne. Wcześniej używałem AutoRoute,plus; jak dla mnie bardzo dokładny i nie zdażało mi sie aby gubił sygnał, minus; nie mam do niego mapy Polski. Jako odbiornik [ antene ] GPS używam Holuxa.

BJoe

Do AutoMapy można wrzucić punkty POI i będzie ostrzegąć przed radarami, fotoradarami, informować o fajnych miejscach itp. wzależności jakiego typu POI będą załadowane. Baza takich punktów jest na www.miplo.pl dla osob którzy mają zarejestrowaną AutoMape.

Dla tych co posiadają wersie niezarejestrowną :hop1: pozostaje dział Download na stronie pdaclub.pl gdzie została umieszczona cała baza POI ze świetnego serwisu mobilne.pl który to już nie istnieje a w jego miejsce pojawiła się Miplo ale już tylko dla tych co słono płacą :hehe:

Od kilku dni jest już dostępna AutoMapa 5.??

volmar

A jaka jest Wasza opina o AutoPilocie ?

Zakupilem tenze program przy okazji nabycia smartphonu ( czyli palma skrzyżowanego z telefonem ) Mio 701A . Producent programu podpisal umowe z Mio i sprzedaje swój produkt po bardzo atrakcyjnej moim zdaniem cenie 170 PLN za mape Polski oraz przejazdowe drogi Europy .

Myślałem ze Pilotowi jako programowi dosc malo znanemu i chyba dopiero wchodzącemu na nasz rynek gdzie kroluje TomTom czy AutoMapa zdążają się pomylki w wytyczaniu drogi ale czytając Wasze opinie o tych programach to dochodze do wniosku ze moim nie jest tak zle. Niedawno wydawca wypuścił kolejny pakiet map – szczegółowe mapy Polski i Europy w cenie troszke ponad 600PLN co wydaje mi się cena atrakcyjna . Ostatnio dzwoniłem do producenta z zapytaniem jak wyglada dokupienie mapy Europy do zestawu który już posiadam . Okazuje się ze na dniach ma być udostępnione uaktualnienie dla zarejestrowanych użytkowników w cenie okolo250-280PLN (wchodzi w to roczny abonament na aktualizacje).

Samo urzadzonko spisuje się znakomicie – polaczenie palmtopa z telefonem okazuje się być bardzo udane. Korzystam z niego na codzien jako telefonu , komputera przenośnego a w razie potrzeby przekształcającego się w nawigacje czy tez odtwarzacz multimedialny ( wyposażony w bardzo wygodna dla często podróżujących samolotami funkcje wylaczenia telefonu ) – możliwości ma naprawde duze . Choc posiadam go już kilka miesięcy to caly czas się go ucze – tu głębokie uklony dla PDA Club-u jako kopalnii wiedzy o wszelkiego rodzaju urządzeniach przenośnych.

Oczywiście nikogo nie chce przekonywac ze jest to najznakomitszy sprzet na swiecie – ot zasygnalizowac ze jest cos takiego na rynku i potwierdzic ze w tym przypadku nie bardzo dziala zasada ze cos co jest do wszystkiego jest do …. – tu oczywiście wszyscy wiedza o co chodzi .

Tomii

No i jestem bez nawigacji :przyczepa:. Niestety pożyczyłem swoją Akirkę siostrze, ta w momencie oddawania mi sprzętu miała odpalone 3 mapy na raz :piwo: i nie wiem czy to przez to czy przez coś innego nie mogłem już złapać sygnału GPS. Zrobiłem backupa oddałem na gwarancje i dostałem pieniążki ponieważ serwis nie jest w stanie naprawić :blagac: .

No i problem teraz taki że za te 369 zł nie mogę nigdzie nic sensownego kupić. Niby w Euro RTV jest promocja na Akiry, ale sprzęt już się skończył :piwo:. Z Akiry byłem bardzo zadowolony i jeśli tylko znajdę to znów se taką kupię :hop1:.

Serek

zagladnij do media ..tam ostatnio widziałem chyba ten model za bardzo podobne pieniazdze...

:przyczepa:

Tomii

Byłem 399 zł za Akire 3518 A. Chore to trochę bo był moment że Akirkę można było już za 300 zeta wyrwać :przyczepa:, a tą z MM to nawet za 275 zł :blagac:.

akubit

Za 349 Lark Freebird 35.0 w Carrefourze.

Tomii

akubit wiesz coś więcej. Jak odblokować Windowsa? Co tam dokładnie w tym siedzi?

petek
akubit wiesz coś więcej. Jak odblokować Windowsa? Co tam dokładnie w tym siedzi?

To podobno jest ten sam sprzęt tylko z innym logo.

marek

W Auchan u nas co jakiś czas spadają poniżej 300zł

Tomii

To podobno jest ten sam sprzęt tylko z innym logo.

No nie do końca jest to prawdą :przyczepa:. Soft też jest troszkę inny.

Marku a nie wiesz jaka teraz jest tam cena? Będę za tydzień jechał na expo to może bym wpadł przy okazji :blagac:.

akubit

Dane tej nawigacji są tutaj.

Jest trochę inna od Akiry, zarówno w środku, jak i inne oprogramowanie.

Jest też inna od mojego Larka 35.1.

Na plus w stosunku do mojego:

- wbudowana pamięć flash 1GB

- procesor 400MHz (tak się chwalą na pudełku, ale pewności nie mam, bo mój 372MHz jakby mniej haczył w trudnych momentach),

- moduł GPS Sirf Star III.

Na minus w stosunku do mojego:

- brak obsługi kart SDHC (u mnie 8GB hula bez problemu),

- po wyłączeniu nawigacji przyciskiem power, ponownie startuje od początku, jak po resecie, u mnie rusza od razu jak po hibernacji,

- 2mm mniejszy ekran w każdym kierunku,

- mój moduł GPS Centrality III jest o dziwo znacznie czulszy od Sirf Stara III.

Odblokowanie raczej bez problemu (podobno zestaw do odblokowania Manty się sprawdza), ja akurat nie odblokowywałem, ani mojego, ani Larka 35.0, bo w zupełności wystarczy podmiana pliku mobilenavigator.exe.