Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Na obelinku jest  pilot po 214zł + wysyłka, podejrzewam że by pracował z innymi Enduro, ale trzeba by to zweryfikować.

https://www.obelink.pl/hypercamp-prestige-ii-pilot-do-napedu.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 4.04.2019 o 21:07, maarec napisał:

Ta sama awaria. Mój też migał. Zobacz na fotce dokładnie widać co polutowałem. Ścieżka do środkowej części włącznika padła od tyłu płytki.

Przy okazji serdecznie pozdrawiamy.

Maku jesteś wielki - mój spisany na straty dzisiaj ożył. Było w nim to samo co w Twoim. Zdublowanie ścieżki i sparowanie z mooverem dalo efekt. Mam teraz rezerwę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ed napisał:

Maku jesteś wielki - mój spisany na straty dzisiaj ożył. Było w nim to samo co w Twoim. Zdublowanie ścieżki i sparowanie z mooverem dalo efekt. Mam teraz rezerwę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Proszę bardzo i dzięki. Cieszy mnie Twój wpis. Mój zajął 5 min a Ty czy Ktoś oszczędzi kasę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się tematu, mój mover ma się lepiej. Po wymianie osi, kół miałem od pół roku odstęp rolki od opony na 25mm i nie było opcji wjazdu na krawężnik czy klin najazdowy. 

W piątek odwiedził mnie Andrewa 1 i zrobił porządek z tym plus uzupełnił smar w UN.

Mam wrażenie, że pilot działa lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstęp rolek od koła, warto kontrolować, co jakiś czas, najlepiej chyba przed rozpoczęciem nowego sezonu.

PS

Badania techniczne będą chyba coraz bardziej skrupulatne i może się okazać, że zostaniemy poproszeni o dokument homologacyjny dla zamontowanego w przyczepie napędu :hmm: Na wszelki wypadek, warto go posiadać w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaż z drugiej strony, ten dokument wygląda jakoś mało profesjonalnie w porównaniu np. z tym, które mam do swojego :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość ;)  Informacji jest siedem stron A4, "maczkiem", w tym świadectwa Dekry :D Nie ma siły, aby się tam do czegoś przyczepić  :hmm:

Nie przejmuj się, podczas pytania, o homologację, raczej nie powinno to mieć znaczenia.

Temat:

https://forum.karawaning.pl/topic/28473-mover-a-badanie-techniczne/?_fromLogin=1&_fromLogout=1

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 10:51, motylek napisał:

Wczoraj oglądałem używki movera - jeden przypadł mi do gustu REICH z automatycznym dosuwem rolek - cena 2000zł.
Prawie sie zdecydowałem, silniki "na sucho" chodzą cicho i płynnie, mimo to nie zdecydowałem sie na zakup z uwagi na brak gwarancji rozruchowej a centralki do weryfikacji sprzedający nie chciał podłączyć z powodu braku schematu  (mimo że oznaczenia w samej centralce są dość jednoznaczne).
Pozostaje zakup nowego - ale to już musi poczekać. Dziękuję Wam za porady.

Mógłbyś podać namiar na tego sprzedawce ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w odpowiednim dziale popularnego serwisu All..., lub pisz do Kolegi na PW. Oczywiście, jeśli faktycznie jesteś zainteresowany i nie pisałeś posta jedynie z chęci zareklamowania w temacie, owego sprzedawcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...a czy ktoś z Was ma może Świadectwo Homologacji do Enduro EM 303 i mógłby się nim podzielić? chodzi oczywiście o skan/pdf :)

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.